Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 04:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-06-2008 15:34 
Offline

Rejestracja: 06-06-2008 21:45
Posty: 4
bliskie, a to co bliskie - jest dalekie....?
Zacznę w ten sposób. Kiedy trzech / myślę, że niezwykłych / zapaleńców, budowało te strony, nikt z nas - tubylców - nie dostrzegał urody w otaczającej nas przestrzeni. A było tak blisko, wystarczyło uważniej popatrzeć, żeby to uchwycić. Kiedy zaczęłam krok po kroku przeglądać umieszczoną na tym portalu zawartość, już wiedziałam, że znajdę tu niebanalne treści i piękno beskidzkiej ziemi utrwalone na równie pięknych fotografiach.
Nawet ludzkie problemy, wkomponowane w to otoczenie, nabrały innego wyrazu i nie są już tak irytująco niedoskonałe, lecz domagają się życzliwej uwagi.
Myślę, że trzeba mieć duszę poety, artysty i magika, żeby ze spraw prostych, stworzyć rzeczy niezwykłe i samemu w tę niezwykłość uwierzyć.
Panowie / Bartek, Wojtek, Adam / pozdrawiam ciepło z beskidzkiej ziemi i dyskretnie :) pytam.... który z Was pierwszy powiedział ..."chwilo, trwaj wiecznie......" zanim podjął decyzję, że zostanie w tym miejscu na dłużej...?

uff....aż sobie nie wierzę. W tak krótkim czasie skomplementowałam, aż trzy osoby :). ....ale podtrzymuję to, co napisałam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-06-2008 14:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Często się zastanawiam, ale nie umiem tego precyzyjnie nazwać. Coś jest w BN, coś jest w ludziach BN, tych, tu mieszkajacych i tych, którzy ustawcznie chcą tu wracać. Może to specyficzna wrażliwość, może jakaś nieopisana i często nieuświadomiona tęsknota, może głód wolności, wewnętrzny, cichy bunt przeciw betonowi i plastikowi? Nie wiem co to, ale sam to mam :)

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 11-06-2008 16:54 
Offline

Rejestracja: 06-06-2008 21:45
Posty: 4
a to co jest blisko - jest dalekie.
Witam :) Coś w tym jest. I w BN i w ludziach, którzy tam wędrują.
Słyszałam, że niektórzy szczęśliwcy potrafią tak zharmonizować się
z naturą, że doświadczają rzeczy niezwykłych. Całe ich życie ulega przewartościowaniu. Więcej rozumieją i dostrzegają niż dotąd. Przechodzą kolejny szczebel na drabinie homo sapiens. / Stachura by lepiej wiedział, ja nie/ Mam niejasne przeczucie, ze są tu osoby, które być może dokładnie wiedzą to, czego ja się tylko domyślam, ale..... pewnie to są egoiści... (?)..nie zechcą się z nami podzielić :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-06-2008 21:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Może to nie taki skończony egoizm? Może to ułomności pisarskie?!

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz

cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 12-06-2008 18:15 
Offline

Rejestracja: 06-06-2008 21:45
Posty: 4
Ułomności nic tu nie znaczą. Uzdolnienia również. Dzieci nie muszą nawet znać liter, a potrafią patrzeć. Ludzie prości także. Poeta przełoży to ..."doświadczenie? ..." na wiersz lub piosenkę, malarz na obraz, filozof na ideę, umysł ścisły na jakieś wyjątkowe odkrycie, a kapłan na religijne oświecenie..... szkoda, że nikt nie chce się dołączyć do dyskusji. A może ktoś sądzi inaczej, bo jest inny i inaczej patrzy....?


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-06-2008 11:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31-05-2007 16:55
Posty: 642
Lokalizacja: Gdańsk
"wywołany do odpowiedzi": "o czym nie można zgoła nic powiedzieć, trzeba milczeć"!


Na górę
Post: 13-06-2008 15:48 
Offline

Rejestracja: 06-06-2008 21:45
Posty: 4
bliskie, a co jest bliskie jest.....

Tak - przyznaję. To słuszne spostrzeżenie. "Uważne milczenie" szczególnie w takich miejscach - to cenna umiejętność, odkrywana przez niektórych z nas na nowo.
Panowie - Samotniczek i as - dziękuję za to, że przystanęliście tutaj na chwilę.
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl