Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 10-04-2024 22:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23-02-2008 20:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2008 09:54
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
,,może tak zwolennicy rajdu wpadną posprzątać?"
Posprzątali?


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-02-2008 23:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Jacek, propozycja powyżej była niechcianą... retoryką. :( Wczoraj szedłem z Magury do domu, przystanek na Magurze pełen, dosłownie pełen, jest syfu, włącznie z taśmami rajdowymi..., znaki jak leżały tak leżą etc. etc., powoli spod śniegu wyłaniają się flakony różnej maści jak grzyby po deszczu. Swoją drogą to intryguje czy bez alkoholu to byłaby dla kibiców tak samo fajna impreza? :evil: , i czy ktokolwiek bada na tę okoliczność wyjętych spod prawa na wiele dni przed rajdem kierowców? :shock:
Finał jest taki, że idąc do czy z domu zbieram co mogę, bo to nie do wytrzymania...
O rany, a może działam poza/ponad prawem? Może to taka promocja czy kryptopromocja piw, wódek, ogórków konserwowych i jednorazowych urządzeń zwanych grilami... zorganizowana przez starostę, wójta i automobilistów? dla turystów z Warszawy, Gdańska, Krakowa etc. etc., żeby nie myśleli, że tu skansen jakiś?

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-02-2008 13:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2008 09:54
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
Szymon, po ogłoszeniu na forum publicznym, że zbierasz butelki(może tak kibice zaznaczają sobie dobre miejsce do oglądania kolejnego rajdu),grille, (po co nosić w przyszłym roku)to kibice mogą Ci teraz zarzucić ze zabrałeś czyjąś własność.Po co naprawiać znaki drogowe, jak one tylko przeszkadzają rajdowcom.Mam nadzieje ze nie ruszasz taśm zabezpieczających, podejrzewam, że zostały na kolejny rajd, aby obniżyć koszty jego organizacji w roku 2009.

_________________
Jacek


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-02-2008 09:54 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Nowica już nigdy nie będzie taka jak przedtem , wszystko stracone , taśmy w polu , butelki w rowie , zabójcy za kierownicami , mieszkańcy skaczący przez fosy ratuyjąc swoje życie , jak by dobrze posłuchać to i psy inaczej teraz szczekają koty przestały miałczeć a krowy dają mleko o zapachu etyliny, chyże i domy całe popękane , drzewa usychają - to był KATAKLIZM . Wczoraj podobny kataklizm nawiedził wieliczke , samo centrum obok parku , gęstosć zaludnienia nie porównywalnie większa wiec i konsekwencje będą pewnie większe a już wkrótce Myślenice legną w tonach śmieci i taśm razemz Lanckoroną i Dobczycami - trzeba by ich może ostrzec ?? tyle ze dziwnie oni tam chcą rajdu od zawsze , może są jacyś nie normalni , to samo się tyczy mieszkańców gór sowich którzy już powinni zacząć żyć w stresie bo w maju i do nich kataklizm w postaci rajdu dotrze . Jednak i tu dziwna sprawa bo oni sobie nie wyobrażają że rajdu tam nie - mają straszne dziwaki . Potem nawet między mazurskimi jeziorami będą się ścigać i zapraszają kierowców z całej europy - przeciez to jakaś masakra - jeziora pewnie wyschną !!! Potem rajdy wracaja znowu na południe dopełnić dzieła zniszczenia w okolicach krakowa i rzeszowa gdzie nawet przejeżdżają przez rzeke w miejscowości Lubenia i ta rzeka nadal płynie !!! Wszędzie Ci sami kibice , Ci sami kierowcy i często Ci sami organizatorzy. Straszne co się w tej Polsce wyprawia . Na pocieszenie trzeba zauważyć że np na Węgrzech i w Czechach startuje w każdym rajdzie 3x więcej załóg więc pewnie jak by się dobrze przyjrzeć to nie które góry robią się u nich niższe a rolnicy pewnie od lat już nie mogą zboża zebrać z pól bo nie rośnie . Ktoś powinien zrobić porządek z tymi rajdami !!!

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-02-2008 13:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Powiem szczerze że i ja nie rozumiem tego oburzenia, jakby cały Beskid miał być dewastowany przynajmniej przez cały rok. Myślałem że nie rozumiem, bo słaby u mnie duch beskidzki się rozwinął i pewnie w istocie nie kocham tych gór tak, jak mi się zdaje. Nie rozumiem, bo nie mieszkam w pobliżu trasy, to jest pewne. Ale i przecież rzecywiście smród spalin to jest coś czego najmniej potrzeba w BN.
Nawet pojechałem dwa lata temu obejrzeć to cudu. Nie czuję tego sportu i niestety widziałem tylko "strzelające" maszyny poobklejane jakimiś reklamami i tyle. Nawet tak szybko wcale moim zdaniem nie jechali. Owszem koleiny też widziałem i masę ludzi, którzy może nawet dali zarobić właścicielowi" Gościńca". Niech chłop ma coś z tego, niech zarobi.
Co by się stało gdyby rajdować po BN zakazano? Pewnie nic. Ci co zarobili, nie zarobiliby. Kolein by nie było i sporu by nie było. Reklamy naszych stron by też nie było w ogólnopolskiej telewizji. Ale czy ona potrzebna nam, którzy lubimy tę ciszę? Potrzebna tym, którzy z turystyki żyją, bo oni od ciszy wolą ruch i gwar.
Czy te dwa dni rzeczywiście tak zanieczyszczaja klimat? Nie wiem, badań stosownych nie prowadziłem i nie przeprowadzę. Dość powiedzieć że cały rok samochody tamtedy jeżdżą. Uciążliwość dla mieszkańców? Na pewno! Może jednak da się wytrzymać te dwa dni? Naprawdę się nie da?
Posprzatąć to rzczywiście ktoś powinien, po tym wszystkim i tu wątpliwosci nie ma. Bo jak nie ma kto posprzątać to znaczy że zła organizacja a jeśli organizacja zła, to cały rajd jest zły.
I tak to ostatecznie nie mam swojego zdania na tyle wyrobionego by powiedzieć dość tego, albo dość krytyce. Nie zachwyca mnie ten sport, ale i chyba wytrzymać się da. Mi on potrzebny nie jest do niczego. Ale czy tylko moje potrzeby mają sie liczyć? A czy tylko mają się liczyć potrzeby tych, którzy lubią te goniące się żelastwa? Czy ten spór ma koniec? Bo sens ma na pewno , skoro istnieje. Myślę że knsensus jakiś istnieje i wypracować go się da bez kruszenia kopii i krwi rozlewania.

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-02-2008 16:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-02-2008 09:54
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
Beskidek, od wielu lat jeżdżę na rajdy (Krakowski, Wisły) i nie mam tyle szczęścia, co Ty. Wiele razy słyszałem narzekanie mieszkańców terenów gdzie przebiegają trasy rajdów np. na to że rolnicy przez kilka-kilkanaście godzin nie mogą dojechać maszynami na swoje pola.Tak się składa, że w rejonie Łapanowa i Gdowa gdzie Rajd Krakowski rozgrywany jest często, mam znajomych i wiem jak wygląda sprzątanie i naprawianie szkód po rajdzie.Według mnie, jeżeli ktoś traktuje drogi publiczne jak arenę sportową,to po zakończeniu imprezy (którą organizuje) powinien tą arenę posprzątać i naprawić szkody.(ale ja pewnie jakiś dziwak jestem).Jedno spostrzeżenie,,rajdowe” mamy wspólne,ja również słyszałem jak grupa młodych,,tubylców”narzekała na swojego Wójta –Polaka, (ale to pewnie Łemkowie byli).
W tym, co napisałeś pocieszające jest,że istnieją jeszcze w Polsce miejsca gdzie 100% mieszkańców ma takie samo zdanie-tam jest RAJ.

_________________
Jacek


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-02-2008 16:43 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
wszędzie zdażają się nie zadowoleni ale takiego zacietrzewienia jak w Nowicy nie widziałem ani nie słyszałem nigdzie - miejmy nadzieje że już nigdy rajd przez Nowice nie będzie poprowadzony i będzie dobrze .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 11:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
beskidek, czy ty zajmujesz się hermeneutką? Hm? Pytam, ponieważ masz kłopot z rozumieniem czytanego tekstu. Ja o śmieciach..., Ty o psach..., ja o znakach... Ty o zabójcach... etc. etc. Co jest takiego nagannego we wskazywaniu, że organizatorzy rajdu nie radzą sobie z tak prostą czynnością jak sprzątanie??? Zastanów się, a jak już to zrobisz, podaj adres, przywieziemy Ci pod dom trochę tego, co uzbieramy, chcesz? Gratisowo, w promocji, pierwsze 100 kilogramów darmo!
Bo jakoś nam skansen śmieci nie bardzo pasuje.
Owszem, nie jest tak samo, od 1989 roku nie widziałem tak zaśmieconej drogi na przełęcz... dzisiaj też nią szedłem...
TO JEST TEKST O SPRZĄ TA NIU!!! (tak na wszelki wypadek ten podpis)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 11:56 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
Szymon masz racje śmieci i taśm być nie powinno - to jest ewidętne nie dociągnięcie organizacyjne . Pisząc o psach i kotach popadłem w wyimaginowaną skrajność bo na tym forum wielu prowadzi taki sposób dyskusji choć nie koniecznie w tym temacie ( porównania Bielanki do Afganistanu , likwidacja studentów , wywózka żydów na madagaskar , powrót Gomułki itp . ) . Zgadzam się ze jest to dziwne , infantylne i generalnie głupie ale starałem się pokazać że trochę przesady jest w tych protestach przeciw rajdowi i niektóre argumenty są głupie jak ten z zeszłego roku ( "zablokowali droge i jak karetka dojedzie w razie czego" - a karetka lub więcej właśnie jest obecna na każdym odcinku specjalnym i czas ewentualnego dojazdu skraca się kilkukrotniea a przejazd odcinka jest natychmiast przerwany ). Dlatego mam nadzieje że w przyszłym roku rajd ominie Nowice i będzie dobrze dla wszystkich . Już rok temu rajd miał ominać Waszą miejscowosć nową drogą szutrową która biegnie dokładnie nad Nowicą , ale niestety aby tamtędy mogl przebiegać OS (odcinek specjalny ) musi być bardzo dużo śniegu a ztym jest ostatnio problem w BN .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 12:28 
Offline

Rejestracja: 19-08-2005 10:57
Posty: 79
Lokalizacja: Węgrzce
beskidek pisze:
. Już rok temu rajd miał ominać Waszą miejscowosć nową drogą szutrową która biegnie dokładnie nad Nowicą , ale niestety aby tamtędy mogl przebiegać OS (odcinek specjalny ) musi być bardzo dużo śniegu a ztym jest ostatnio problem w BN .


A nie wymaga zgody Lasów? Zgoda musi być z naleśnictwa czy z RDLP Kraków?

A co z odcienkiem Zdynia -Radocyna? Czy tam RDPL wydał zgodę ?

RAV
P.S. Pytam bo nie wiem
P.S.II Zawsze wierzyłem w polskich Leśników i ich niezalezności od władz samorządowych.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-02-2008 12:40 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
wydaje mi się że zgoda Leśników jest własnie uwarunkowana ilością śniegu - bo gdyby go było za mało a dodatkowo temperatura na plusie drogi by się rozjechały i mogły by powstać różnie wyrwy i koleiny . Napewno rajd nie przebiegał by tamtędy bez zgody leśników .

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-02-2008 11:39 
Offline

Rejestracja: 19-08-2005 10:57
Posty: 79
Lokalizacja: Węgrzce
Dzieki za odp.
Utwierdziło mnie to w przekonaniu, iz lasy poczuwają sie do szanowania dóbr przekazanych im w zarządzanie i jednoczesnie potwierdza to odwrotą sytuację w stosunku do dróg publicznych i ich poszanowania prze gminy.

RAV - siła przekonań


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-03-2008 18:38 
Offline

Rejestracja: 31-08-2005 20:34
Posty: 277
Buber:

System polityczny w postaci demokracji uważam za wielką zdobycz za którą ludzie cierpili i ponosili ofiary.
Odnośnie referendum napisałem, że nie wszystko...
Jeśli chodzi o rajd pewnie można by zastosować referendum opiniotwórcze.
Ja bym się zastanowił czy wskazanie a potem jego realizacja nie jest sprzeczna z obowiązujacym
szeroko pojętym prawem.

Elenai i Beskidek:

Super sobie wtórujecie. Mam pecha, że nie jestem aż tak nowoczesny... ja dostrzegam w tym “średniowiecznym zoo” atut. Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby lokalne władze stojąc na czele tamtejszych społeczności podjęły starania, aby egzystencja na tych terenach była znośniejsza zaspakajając współczesne wymogi cywilizacyjne.
Siłą Beskidu Niskiego jest jego krajobraz kulturowy, etniczność, historia, zabytki i myślę, że to właśnie powinno promować tę krainę geograficzną.
Elenai piszesz, że masz głęboko w poważaniu opinię innych...
Co do Nowicy to uważam, że ma ona swój klimat i koloryt – gdybyś była w “Spokoju” na Brackiej
to jest prawdopodobne żebyś się do tej opinii przekonała.
Jeśli chodzi o sport to sam kibicowałem na drodze w kierunku Żydowskiego pędzącej TransCarpatii.
Niestety wyścigi samochodowe czy motocrossowe jakoś mi nie leżą.
Ważne jest również, aby organizatorzy spojrzeli krytycznie na sprawy organizacyjne i rzetelnie je egzekwowali.
Moi drodzy nie ma się co obrażać, że są ludzie którzy chcą odrobiny bezpieczeństwa na swoich terenach oraz porządku.
Pozdrowienia wraz z dedykacją: http://www.youtube.com/watch?v=S2NHMwh68cU


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2008 09:29 
Offline

Rejestracja: 22-02-2006 21:10
Posty: 25
Lokalizacja: Gorlice
Wiecie co tak czytam tego posta i szlag mnie trafia. Sam kocham Beskid Niski uwielbiam wycieczki po nim to niesamowite miejsce. Ale do cholery jasnej 2 dni zawodów w roku a wy tak drzecie ryje o to. przez kolejne 363 dni roku macie ten spokój. Nic sie nie dzieje i jest też fajnie. Dajcie se siana z tym pier....
PS. Sam startuje w imprezach rajdowych (niższej rangi) i rajdowcy to nie pacany z ulicznych wyścigów po ulicach miast. Nie interesuje nas rajdowanie po kawałku prostej drogi pomiędzy przechodniami i innymi uczestnikami ruchu. Rajdy to bardzo dobrze zorganizowane legalne imprezy i bardzo dużo trzeba trenować aby być w tym dobrym.
2-3 dni w roku i spokój!!!

_________________
Tutaj chce żyć-tylko trzeba mieć za co :(


Na górę
 Tytuł:
Post: 24-04-2008 09:53 
Offline

Rejestracja: 18-01-2006 14:49
Posty: 241
Lokalizacja: z Polskiego BN
b182 - głową muru nie przebijesz :) chyba że wystartują w rajdzie 2-3 załogi Łemkowskie to wtedy rajdy staną się ulubinym sportem większości tutaj piszących . Ukraińcy i Czesi już startowali więc i może jakiś Łemko się pojawi :) nawet Surowiczny zacznie wtedy wklejać linki z rajdowych portali :)

_________________
uhhh same Lwy i Tygrysy


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl