Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 16:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-10-2007 09:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
Znalazłem dzisiaj. Może było, bo sprawa nienajnowsza, ale sądzę, że warto przypomnieć. Może ktoś nie widział... Powstał projekt, z inicjatywy Piotra Janowskiego, fotografa z „Gazety Wyborczej”. Odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci z terenu byłego PGR-u w Krzywej i Jasionce. Dzieciaki otrzymały aparaty fotograficzne, stertę filmów i ...wolną rękę. Wykonały ok. 3000 zdjęć. Obejrzyjcie pokłosie warsztatów, zastanówcie się i zadumajcie...
Na mnie zdjęcia zrobiły duże wrażenie.

„Świat. Fotografie dzieci z Jasionki i Krzywej”, szukajcie na stronie: http://stowarzyszenie.krzywa.free.ngo.pl/swia/swia.htm

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2007 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-04-2007 11:03
Posty: 283
Lokalizacja: Rzeszów
A do tego w koljenej zakładce doskonały tekst Andrzeja Stasiuka!

_________________
Pozdrawiam

Arjano


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2007 19:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-11-2006 19:10
Posty: 21
Lokalizacja: Jasło
Rzeczywiście...zdjęcia mają coś w sobie...esencja beskidzkiej codzienności...

Mam szczęście :) mieć taką ciekawą prace że często bywam w domach ludzi zamieszkujące tamte tereny (o różnych porach dnia i nocy) ..i podejrzewam że jeśli bym nie wiedział gdzie były robione te zdjęcia....na 100% byłbym przekonany że gdzies w BN.
Wszystkie wnętrza są w tym samym stylu i klimacie, i we wszystkich jest "specyficzny zapach" (w dobrym tego słowa znaczeniu)

A tekst Stasiuka...owszem dobry :)

PS. a co do Stasiuka to byłem wczoraj na Baranim i w zeszycie na szczycie był jego wpis....nie spisał się za wiele... hi hi


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2007 19:37 
Offline

Rejestracja: 06-05-2007 18:15
Posty: 31
Lokalizacja: Oświęcim
Nie zauwazyłem tam żadnego zeszytu, a co takiego wpisał?

_________________
plug


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2007 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-11-2006 19:10
Posty: 21
Lokalizacja: Jasło
Jest tam zeszyt w takiej metalowej skrzynce (założony przez Słowaków)..a Stasiuk napisał " Tu byłem i browara wywaliłem" czy coś takiego :lol: + data i godzina.


Na górę
 Tytuł: a może ?
Post: 18-10-2007 15:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-05-2007 17:10
Posty: 123
Lokalizacja: Mielec
A może ten zeszyt "buchnął" jakiś miłośnik (iczka) Stasiuka ?
Jak ktoś będzie w najbliższym czasie na baranim, to niech sprawdzi : jest cz nie.

_________________
od halnego
....niech cię zawsze na szlak trafi !!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 16:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Te zeszyty , to non stop ktoś bucha... chyba tylko na Piotrusiu sie długo trzyma...

edit:
no i na Fujowie, bo tam Polacy nie zaglądają...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-11-2006 19:10
Posty: 21
Lokalizacja: Jasło
no przedwczoraj zeszyt był :)

Aha Jurko.....Na szczycie wieży na Baranim widziałem naklejkę waszego klubu górskiego...trzyma się dobrze i jak na razie jeszcze jej nie ukradli..,.:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 01:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 17:01
Posty: 54
Lokalizacja: Nebraska USA/Oderne -Beskid
Ano nie widzialam nigdy tych zdjec ,chociaz slyszalam o tym calym przedsiewzieciu.No i ogladnelam to teraz.........Dla mnie strasznie smutne i przygnebiajace sa te zdjecia, nie wiem gdzie wy widzicie te "klimaty".To jest straszny obraz nedzy i niezaradnosci ludzkiej.Moze dlatego,ze pochodze stamtych stron te zdjecia mnie tak zdolowaly i stad taka emocjonalna moja reakcja........Ja wiem,dla was to pewno ciekawe jest pobyc w nieskazonych cywilizacja miejscach,zobaczyc ich mieszkancow ktorzy ciezko radza sobie ze swoim zyciem,bo to takie inne jest.........Dac dziecku aparat niech lata po wsi i fotografuje nedze.......
"esencja beskidzkiej codziennosci"-Boze jedyny!to jest dla mnie straszne.......strasznie upokarzajace....


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 06:21 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Kiedyś się już raz na podobny temat z tobą zgodziłem i dziś się też zgadzam. Niestety część turystów odwiedzających nasze góry mieszkańców tej okolicy najchętniej widziałaby jako "ostatnich Mohikan" w ich bezcennych szałasach... Faktem jednakże jest że zdjęcia te zrobiły same dzieci więc o manipulacji w tym kierunku nie może być mowy. Dzieci pokazały to co faktycznie jest. Na tym tle cenna wydaje mi się inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa w której uczestniczą i Stasiukowie a która pomaga tym dzieciom (a przynajmniej pewnie najzdolniejszym i najambitniejszym z nich) wyrwać się, przebić na świat.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 11:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Gdyby Gmina nie traktowała swojej części "za górką" jak prywatny folwark to pewnie dzieci miałyby jeszcze większe możliwości. Stowarzyszenie chciało przejąć szkołę ale wtedy ta placówka wymknęłaby się spod kontroli Gminy.
A plany były realne i ambitne...a myślę, że przy bezinteresownym zaangażowaniu jakiego członkom i sympatykom Stowarzyszenia odmówić nie można miałoby to przedsięwzięcie szansę powodzenia.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 15:54 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
O ile wiem, od września szkoła prowadzona jest własnie przez stowarzyszenie


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 18:36 
Offline

Rejestracja: 29-10-2006 14:12
Posty: 11
UWAGA!!!

Panie i Panowie na tej stronie jest wirusek więc uważajcie!!!

http://stowarzyszenie.krzywa.free.ngo.pl/

pozdro


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007 20:30 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Cytuj:
To jest straszny obraz nedzy i niezaradnosci ludzkiej.Moze dlatego,ze pochodze stamtych stron te zdjecia mnie tak zdolowaly i stad taka emocjonalna moja reakcja........Ja wiem,dla was to pewno ciekawe jest pobyc w nieskazonych cywilizacja miejscach,zobaczyc ich mieszkancow ktorzy ciezko radza sobie ze swoim zyciem,bo to takie inne jest.........


Tak, to wszystko prawda. Ale spróbujcie w Krzywej, tudzież Jasionce wynająć kogokolwiek do pracy. Gwarantuje, że będzie nie lada kłopot. Nikt nie chce, nawet za sensowne pieniądze. Autochtoni wolą spędzać czas pod sklepem w Jasionce lub na przystanku pod cerkwią w Krzywej.
Niestety, taka jest rzeczywistość...
Zresztą to nie jest problem tylko tych wsi. Są w Polsce regiony, gdzie mieszkają tzw. gospodarze, ale są też takie gdzie ich nie ma (nie uogólniając oczywiście). Kilka miesięcy temu przymierzałem się z kolegą do zakupu od ANR sporego kawałka ziemi na Mazurach, w jednej z wiosek. Poszliśmy pod sklep (wiadomo - tam zawsze jest najwięcej ludzi), aby się ogólnie w sytuacji zorientować, czy ktoś chciałby to może ewentualnie dla nas uprawiać. Myśleliśmy, że ważne są jakieś warunki finansowe - i to od nich będą zależeć ewentualne decyzje. I to był nasz błąd w myśleniu. Ci ludzie spod sklepu z politowaniem wytłumaczyli nam, że choćbyśmy chcieli im płacić Bóg wie ile, to oni nie będą tego robić, bo ich pola też leżą odłogiem, a oni wolą pić wino za pieniądze z rent, tudzież pożyczek...


Na górę
Post: 27-11-2012 12:59 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
są i tu.
najlepsze zdjęcia z Beskidu Niskiego jakie widziałem


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl