Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 01-12-2012 22:05 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Słowianka pisze:
To jest zapewne mała szkoła , poniżej 70 dzieci ( tak myślę) , .


Niewiele ponad 70 to jest... stałych mieszkańców w tych trzech wsiach

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 01-12-2012 22:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
też uważam, że zdjęcia są przebrane. Przedstawiają
rzeczywistość pasującą jak ulał do stasiukowych opowieści …

Organizatorzy dostrzegli w tym "świeżość dziecięcego spojrzenia " Ja widzę tylko
Cytuj:
spontaniczne , bezmyślne pstrykanie poza kontrolą .Te miejsca, gdzie jest ten dziecięcy " świat" mają do zaoferowania równiż nieskażone piękno przyrody a dzieci tego nie
wychwyciły, bo nikt im tego nie pokazał.


Słowianko, jesteś niekonsekwentna. albo coś jest spontaniczne i nieprzebrane, albo pod kontrolą i na usługach idei - w tym momencie nie robi mi różnicy jakiej. Kwestia założeń. Mam wrażenie, że wolałabyś, żeby dzieci sfotografowały Twój świat - I przeszkadza Ci, że nikt ich tego świata nie nauczył. To by była taka sama manipulacja jak ta, o którą posądzasz organizatorów.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-12-2012 00:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
Niezupełnie Wojtuś :)

no podam chociaż jeden przykład
czubek głowy młodego człowieka, nieco wyżej kontakt na ścianie a w tle odrapane drzwi do
łazienki i przedpokój w opłakanym stanie .

Zdjęcie zaprezentowane na wystawie a i owszem , dlaczego (?) bo można pokazać wnętrze mieszkania
i warunki bytowe tych mieszkańców. I o to właśnie chodziło, zeby pokazać, że tam nic się nie zmieniło
i nie zmienia od pokoleń, bo na tym polega "dziedziczenie" i wiesz, że wcale nie mam na uwadze dziedziczenia
w tym pozytywnym znaczeniu .

Dzieci można ukierunkować, nauczyć dobrego smaku, dostrzegania piękna, szacunku dla pracy ( niekoniecznie dla kasy)
i szacunku do siebie do otoczenia , do ludzi ( do rodziców, sasiadów).

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny
ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 02-12-2012 08:44 
Offline

Rejestracja: 02-12-2005 15:10
Posty: 325
Lokalizacja: Krosno
Słowanko, daj aparat fotograficzny 6-letniemu dziecku z nowobogackiej rodziny na przedmieściach (snobistycznych) Warszawy. Ciekawe, czy dostrzeże piękno w spracowanych rękach starego człowieka, czy może będzie fotografowało świat po swojemu. I jeśli dobrze pamiętam, to chyba Krzywa nie paliła się do przejęcia szkoły, tylko musiała to zrobić, aby ją mieć. Pisząc o liczbie dzieci w szkole dałaś jasno do zrozumienia, jak dobrze znasz te okolice - więc po co ta dyskusja?
Dziwi mnie jeszcze jedno. Że takie emocji rodzą się dziesięć lat po wykonaniu fotografii. Wtedy o ile pamiętam i fotografowani, i fotografujący byli z nich dumni. Głosów krytyki nie słyszałem...


Na górę
Post: 02-12-2012 08:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ale ideą było pokazanie świata jak go widzą dzieci. Może one wtedy tak go widziały?
Gdyby je ukierunkować, dać wskazówki i potem jeszcze odpowiednio przebrać zdjęcia... To może by z tego wyszła wystawa pt "zdjęcia dzieci z Krzywej - galeria powarsztatowa" Ale na pewno by to nie był "Świat dzieci z Krzywej" - tylko coś zupełnie innego.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 02-12-2012 10:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
Pisząc o Małej Szkole ( poniżej 70 dzieci) miałam na myśli szkołę w sensie prawnym, a nie szkołę rzeczywistą
z Krzywej -to odpowiedź do bubera. Natomiast dzieci z Krzywej i z Jasionki miały nie 6 lat , tylko 8, 10 12, 14 i 15 więc
to już nie takie to znowu maluchy.

Do Wojtka - świat dziecka to nie tylko budynek mieszkalny, podglądnięty wujaszek w czasie czynności toaletowych
w łazience, babcia pozująca do zdjęcia wnuczki , czy sąsiad sfotografowany w stanie nieważkości.
Świat dziecka ma więcej odcieni, tylko nikt nie powiedział, jak można ten śwat sfotografować.

Warsztaty są po to, żeby czegoś benificjentów nauczyć , ot choćby po to, jak zrobić poprawną
( w sensie technicznym) fotografię :)

Zainteresował mnie temat, bo aktualne podejmowane są takie działania w ramach dotacji unijnych:
warsztaty, kursy, szkolenia .

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Post: 02-12-2012 11:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-06-2008 18:32
Posty: 279
Lokalizacja: z niebieskiej polany
myślę, że można nazwać dzieci uczestniczące w tych warsztatach beneficjentami (?)

_________________
"Jesteśmy ulepieni z gliny

ale także z gwiazd i mitów"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl