Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 10:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23-09-2005 21:07 
Drogi Pazuzu napisałeś:
dobre sobie. zwazywszy na to, ze biecz i lipinki w ciagu ostatnich stu lat ani przez sekunde nie byly w powiecie jasielskim, to rzeczywiscie mialy sie od czego odlaczac
Tak naprawdę to jednak miały się od czego, gdyż w 1995 w Lipinkach przeprowadzono referendum w sprawie przynależności wsi do powiatu gorlickiego (woj. małopolskie) a nie powiatu jasielskiego (woj. podkarpackie). Darek Z. pomylił rok, ale miał jednak trochę racji, prawda? Cóż, my jaślanie nie popadamy ot tak sobie w samouwielbienie, my po prostu mamy wielkie serca i lubimy naszych sąsiadów i strasznie chcielibyśmy, żeby ich także doceniano, kiedy jest za co.
Ta dyskusja o wrażliwości jaślan jest zresztą nie na temat, gdyż mowa była o szlaku naftowym, który w sposób karygodny pominął ważny obiekt na terenie woj. małopolskiego. I gdzie tu samouwielbienie...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 23-09-2005 23:06 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
8)


Ostatnio zmieniony 11-03-2007 21:07 przez pazuzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 23-09-2005 23:35 
Pazuzu napisał:
Cytuj:
dobre sobie. zwazywszy na to, ze biecz i lipinki w ciagu ostatnich stu lat ani przez sekunde nie byly w powiecie jasielskim, to rzeczywiscie mialy sie od czego odlaczac

Pazuzu muszę przyznać Ci rację. Użycie przeze mnie słów „od powiatu jasielskiego” jest niezbyt precyzyjne. Bowiem od powiatu jasielskiego nie mogły się odłączyć, ponieważ od 1975 roku do końca 1998 r. w Polsce nie istniało coś takiego jak powiat (no chyba, że w encyklopediach i w planach), gdyż w tymże roku 1975 wprowadzono dwustopniowy podział kraju na gminę i województwo. Powiat wypadł więc z obiegu.
Niemniej jednak, obydwie te gminy (choć nie wiem, czy w podobnych granicach jak obecnie) od tego właśnie roku, należały do nowoutworzonego województwa krośnieńskiego. Tym samym były pod wpływem Jasła jako miasta rejonowego, czyli jako jednostki nadrzędnej w wielu sprawach, choć faktycznie nie istniejącej pod nazwą powiatu sensu stricto. Więc w tym czasie obie te gminy miały więcej wspólnego z Jasłem niż z Gorlicami (przynajmniej jeśli chodzi o zaspokajanie podstawowych potrzeb mieszkańców, a więc służba zdrowia, załatwianie spraw w urzędach wszelkiego rodzaju powyżej szczebla gminnego itp.). I dopiero od 1.01.1999 roku, kiedy to wszedł w życie nowy podział administracyjny – powołujący ponownie powiaty – gminy te przyłączono do nowopowstałego woj. małopolskiego i reaktywowanego powiatu gorlickiego.

Cytuj:
chyba wam sie w tym jasle juz od samouwielbienia w glowach poprzewracalo.

O ho ho, jakież mocne słowa – samouwielbienie, w głowach się poprzewracało, szkoda tylko, że mocne ale niewspółmierne do pomyłki, jaką popełniłem. Jak to kiedyś powiedział C.G. Jung: Wiedza nie opiera się wyłącznie na prawdzie, także na błędach.
Nie wiem też, dlaczego piszesz w liczbie mnogiej. Wszak pod tym postem zamieszczonym wyżej nie zauważyłem by się podpisał ktoś inni niż ja sam. Więc co najwyżej mi się mogło poprzewracać w głowie. Choć muszę Cię wyprowadzić z błędu, bo jak na razie w głowie mam poukładane tak jak powinienem mieć. Za to obawiałbym się o Ciebie, czy wszystko z Tobą i Twoją osobowością jest w porządku.
Aby się zbytnio nie rozpisywać dlaczego jestem pełen niepokoju o Ciebie :wink: , polecam lekturę podręczników z psychologii lub psychologii społecznej, w których znajdziesz pojęcia spostrzegania społecznego, czyli tego jak ludzie postrzegają innych i dlaczego akurat tak. Szczególnie polecam mechanizm spostrzegania zwany projekcją, charakteryzujący się rzutowaniem własnych cech psychicznych, poglądów, nastawień na inne osoby. W psychoanalizie, to także jeden z mechanizmów obronnych osobowości, polegający na przypisywaniu innym cech, których jednostka nie akceptuje u siebie. Przekładając to na nasze, ktoś kto sam jest narcyzem (czyli samouwielbiającym się) także innych będzie postrzegał w podobny sposób, niestety, jak już się pewnie domyślasz, niekoniecznie musi być to spostrzeganie w sposób obiektywny. Więc, nie akceptując tej przypadłości u siebie, obarczasz nią innych. Mogę Ci tylko współczuć z tego powodu, bo faktycznie taka cecha osobowości nie jest pewnie szczytem Twoich marzeń. Bowiem spędzenie pół życia przed lustrem i udowadnianie sobie, że jest się wyjątkowym egzemplarzem, na pewno nie jest niczym przyjemnym dla normalnego człowieka :) :) :) .

Cytuj:
swoja droga od kiedy to Bartne jest na terenie ziemi jasielskiej, tak jak to widnieje na pewnej stronie o tymze terenie?

Jeśli Cię nurtuje ów problem, to zapytaj tego, kto tą stronę utworzył, może się dowiesz, dlaczego ten ktoś tak napisał lub co miał na myśli tak pisząc, jeśli faktycznie kiedykolwiek ktoś tak napisał.

B napisała:
Tak naprawdę to jednak miały się od czego, gdyż w 1995 w Lipinkach przeprowadzono referendum w sprawie przynależności wsi do powiatu gorlickiego (woj. małopolskie) a nie powiatu jasielskiego (woj. podkarpackie).
Być może i przeprowadzono referendum, ale myślano już o przyszłym reaktywowaniu powiatów chyba i przyszłych nowych województwach, bowiem prace nad nowym podziałem administracyjnym kraju już wtedy musiały trwać.
Ale rzeczywiście, to nie jest odpowiedni temat na to forum, podobnie jak i temat wrażliwości jaślan czy też ich wyimaginowane samouwielbienie.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 24-09-2005 17:57 
no nie? trochę sie z wypowiedzi D. Z. poduczyłam i okazuje się że nie było pomyłki z latami. Jednak powiaty istniały przed 1975 rokiem, referendum faktycznie było w 1995 roku, myślałam że chodzi właśnie o nie...
Pozdrawiam zarówno tych "bogatych" z małopolskiego, jak i "biednych" z podkarpackiego. :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 25-09-2005 08:15 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Cytuj:
Choć muszę Cię wyprowadzić z błędu, bo jak na razie w głowie mam poukładane tak jak powinienem mieć. Za to obawiałbym się o Ciebie, czy wszystko z Tobą i Twoją osobowością jest w porządku.


Aleś mu dowalił że ho, ho :lol:

Z ciebie za to musi być jakis niewyżyty psychoanalityk... Podejrzewam że musisz być z zawodu nauczycielem :wink: - stąd taki nadęto - pouczający styl wypowiedzi. No i to ciagłe podpieranie się maksymami... Jest taki program komputerowy - wrzucasz jakieś hasło a program wywala kilka maksym znanych ludzi odnoszących się do tegoż hasła. Musisz go mieć - jeśli je pamiętasz w takich ilościach to masz niezły śmietnik w głowie. Ja osobiście wolę pamiętać dobrze kilka faktów w rodzaju tych, że Libusza nigdy nie była w powiecie jasielskim niż maksymy C.G. Junga.

:?: A przechodząc do meritum czyli do szlaku naftowego dalej zapytuję : ktoś wie czy w Krościenku jest otwarte przejście polsko ukraińskie drogowe, czy po staremu kolejowe. Pytam ponieważ na mapie szlak naftowy biegnie z okolic Limanowej (przynajmniej dawniej, w planach) w okolice Drohobycza, a przez Krościenko jest najkrótsza droga.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2005 23:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
Cytuj:
ktoś wie czy w Krościenku jest otwarte przejście polsko ukraińskie drogowe, czy po staremu kolejowe. Pytam ponieważ na mapie szlak naftowy biegnie z okolic Limanowej (przynajmniej dawniej, w planach) w okolice Drohobycza, a przez Krościenko jest najkrótsza droga.


Trzy tygodnie temu wracałem z Drohobycza samochodem przez Krościenko. Pzejście drogowe jest otwarte i muszę powiedzieć, że zarówno długość kolejki jaki sprawność obsługi i przede wszystkim uśmiech na twarzach ukraińskich graniczników mnie zaskoczyły (a troche juz jeżdżę na Ukrainę)

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-09-2005 08:34 
Uruloki napisał:
Cytuj:
Aleś mu dowalił że ho, ho

Ja wiem, czy mu dowaliłem. Książki z zakresu psychologii są bardzo ciekawe, więc może się oderwać trochę od literatury cmentarnej, na rzecz poszerzenia wiedzy z zakresu funkcjonowania człowieka i jego psychiki :D . Ale jakby nawet, to młody jest, powinien się pozbierać po tym. Nie takie tragedie świat zna :lol: .

Cytuj:
Z ciebie za to musi być jakis niewyżyty psychoanalityk... Podejrzewam że musisz być z zawodu nauczycielem - stąd taki nadęto - pouczający styl wypowiedzi.

To zastanów się czy psychoanalityk, czy nauczyciel. Jak już dojdziesz do konsensusu w swej rozdwojonej Jaźni, to daj znać, która część Twojego Ego okazała się silniejsza. Ta, która podpowiadała Ci o psychoanalityku, czy ta, która mówiła o nauczycielu :lol: :lol: :lol: .
Ponadto, czyżbyś przeprowadził jakieś badania socjologiczne, z których wyszło Ci, jakoby występowała korelacja nadęto pouczającego stylu wypowiedzi z zawodem nauczyciela? Czy tylko tak sobie to napisałeś :?: :?: :?:
Jeśli chodzi o styl wypowiedzi, jak go nazwałeś nadęto-pouczający, to jest adekwatny do tego, jaki prezentuje Twój kolega. Po prostu jest reakcją na jego nieuzasadnione zapędy do kategoryzowania ludzi na podstawie niewystarczających przesłanek. Jakim więc językiem posługuje się On, takim też lub podobnym językiem trzeba odpowiadać na te impertynenckie zapędy.

Cytuj:
No i to ciagłe podpieranie się maksymami... Jest taki program komputerowy - wrzucasz jakieś hasło a program wywala kilka maksym znanych ludzi odnoszących się do tegoż hasła. Musisz go mieć - jeśli je pamiętasz w takich ilościach to masz niezły śmietnik w głowie.

No wiesz, oprócz internetu, niektórzy czytają jeszcze książki, gazety itp. Nie wiem czy jest taki program, ja bynajmniej go nie mam a tym samym nie używam. Ale najwidoczniej, jak tak mówisz, to chyba jest, i z pewnością go masz i używasz :lol: . Choć pewnie czytając te maksymy, większości wzięte z życia, nie rozumiesz nic z tego co czytasz :wink: . Pociesz się tym przynajmniej, że nie jesteś w tym odosobniony, bo znaczna część naszych rodaków też nie rozumie tego co czyta. :? . Ponadto wcale nie musisz czytać tych maksym, które czasem wrzucę tutaj na forum. Masz wolną i nieprzymuszoną przez nikogo wolę, więc w czym problem?
Jeśli chodzi o moją głowę, to co Wy się tak obaj martwicie o nią. Myślał by kto, że jesteście tacy opiekuńczy i altruistycznie nastawieni w stosunku do innych. Najpierw należałoby się zatroszczyć o swoje głowy i zrobić z nimi porządek, a potem o czyjeś.

Cytuj:
Ja osobiście wolę pamiętać dobrze kilka faktów w rodzaju tych, że Libusza nigdy nie była w powiecie jasielskim niż maksymy C.G. Junga.

Masz do tego święte prawo. Możesz pamiętać, co Ci się żywnie podoba. Ja na pewno nie będę Ci mówił, co masz pamiętać, a czego nie. Ale musisz też wiedzieć, że są ludzie na tym świecie, którzy mają więcej zwojów w mózgu (niż na przykład kura :lol: ) i potrafią spamiętać wiele więcej i wcale nie musi oznaczać to, że mają śmietnik w głowie. Problem w tym, że trzeba umieć wydobyć w odpowiednim czasie przeczytaną (gdzieś i kiedyś) i zapamiętaną partię materiału. Więc jeśli ktoś potrafi z tego śmietnika zrobić większy użytek niż nie jeden co uważa, że tego śmietnika nie ma w głowie, to wybacz, ale wolę już mieć taki śmietnik.

Cytuj:
A przechodząc do meritum czyli do szlaku naftowego dalej zapytuję : ktoś wie czy w Krościenku jest otwarte przejście polsko ukraińskie drogowe, czy po staremu kolejowe. Pytam ponieważ na mapie szlak naftowy biegnie z okolic Limanowej (przynajmniej dawniej, w planach) w okolice Drohobycza, a przez Krościenko jest najkrótsza droga.

Uruloki, co jest z Tobą, dlaczego sam sobie tego nie sprawdziłeś? Widzisz, zamiast kupować ten program komputerowy, który wyszukuje Ci sentencje znanych osób, powinieneś sobie kupić program, który poszukiwałby Ci, na którym przejściu granicznym można przejechać samochodem :lol: :lol: :lol: .

Pozdrowienia dla wszystkich


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-09-2005 15:42 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Łojezu !!!! Szkoda komentować w ogóle twoje wypowiedzi.
Jak się na wszystkim znasz i tyle rzeczy pamiętasz (szczegółowo ale bardzo ogólnie) a nie jesteś ani nauczycielem ani psychoanalitykiem to musisz być przewodnikiem turystycznym :idea: :!: . Na besserwiserstwo czyli „lepszą szczegółową znajomość absolutnie wszystkiego ogólnie” - twoją przypadłość - cierpi bardzo wielu z nich – od razu upraszam o wybaczenie tych z przewodników turystycznych którzy na tę przypadłość nie zapadli.
Co do Krościenka - zapytałem po pierwsze dlatego że dawniej szlak jeszcze przed otwarciem przejścia biegł na mapie właśnie przez tą miejscowość i na Ukrainę – co w rzeczywistości było nie do zrealizowania przez turystę zmotoryzowanego (a uważam że tylko do takich ten szlak jest skierowany). Po drugie spytałem dlatego że miałem nadzieję że odpowiedzi udzieli mi ktoś kto widział i był – i nie omyliłem się – dostałem krótką i kompetentą odpowiedź , bez zbędnego wykładu z psychologii i nawały cytatów. Sam nie chciałem tracić czasu na szukanie ponieważ zarówno sprawa szlaku naftowego jak i przejścia w Krościenku jako takiego znajduje się na dalekim marginesie moich zainteresowań.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-09-2005 17:24 
Uruloki napisał:
Cytuj:
Łojezu !!!! Szkoda komentować w ogóle twoje wypowiedzi.

A jednak Ci nie dało, byś nie skomentował :lol: :lol: .

Cytuj:
Jak się na wszystkim znasz i tyle rzeczy pamiętasz (szczegółowo ale bardzo ogólnie) a nie jesteś ani nauczycielem ani psychoanalitykiem to musisz być przewodnikiem turystycznym Idea Exclamation .

Nigdzie nie napisałem, ani też nie twierdzę, że na wszystkim znam. To tylko Twoja interpretacja.
A co do pamięci, to z nią różnie bywa. Coś tam się zawsze pamięta, choć i wiele się zapomniało już. Ale jak ktoś coś wcześniej wiedział i zapomni, to jest nadzieja, że sobie przypomni. Niestety w drugą stronę to nie działa, bo jak się czegoś nie wiedziało, to niestety nie można sobie tego przypomnieć.
Natomiast jeśli chodzi o Twój kolejny typ, czyli czym się zajmuję, to jeszcze trochę zawodów Ci zostało, więc za którymś razem może uda Ci się trafić :D.


Na górę
   
 Tytuł: szlak naftowy
Post: 30-09-2005 20:05 
Nie odnoszę się do dyskusji i przemyślnych uszczypliwości ,wydaje mi się że ludzie którym bliski BESKID NISKI winni przekazywać sobie nawzajem wiedzę ,ciekawostki itd ,itp.Czynię więc to i informuję że Szlak Naftowy powstał z inicjatywy społecznie działającej Lokalnej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Krośnie ,której to członkami są ''osoby prawne jak i fizyczne ''wywodzące się głównie z powiatu Jasielskiego i Krośnieńskiego.Organizacja ta jest otwarta na nowych członków nawet i z powiatów ościennych i nie tylko.Każdy kto ma'' zdrowy'' pomysł ma szanse wykazać się w teorii i praktyce . Wszystkiego najzdrowszego.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-10-2005 13:55 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Być może część szlaku którą zrealizowaliście w rzeczywistości powstała dzięki Krośnianom i Sanoczanom ale pomysł chyba nie. Kilka lat temu (3 może nawet 4 ?) odbywały się już w jednostkach samorządowych dyskusje na temat tego szlaku. Tak jak już wyżej pisałem miał on mieć przebieg na obszarze Limanowa - Drohobycz, a więc na terenie dużo większym niż krośnieńskie i sanockie. Swój "kawałek" zrealizowaliście (nie wiem jak to wygląda w terenie bo nie interesuje sie naftownictwem) -czy, jako osoba która najwyraźniej zrientowana w temacie, możesz podać przyczyny dlaczego (wg. ciebie) do inicjatywy nie włączył się np. powiat gorlicki ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł: szlak naftowy
Post: 01-10-2005 19:11 
szlak naftowty powstał dzięki '' LOT'' ,która zrzesza działaczy głównie z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego , z sanockiego tylko gmina Zarszyn ale być może dołączy w najbliższym czasie też gmina Komańcza. Odcinek szlaku biegnący przez Ukrainę otwarty będzie chyba 09.10 br..Pieniądze na ten cel pochodiły z funduszy unijnych .Pozdrawiam


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 02-10-2005 17:05 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Nie pytałem o to - już zaznaczyłeś kto wg ciebie jest realizatorem tego szlaku w takiej postaci w jakiej istnieje dzisiaj . Bez wątpliwości jednak stwierdzam - a można to potwierdzić tzw. planami strategicznymi rozwoju poszczególnych gmin czy powiatów że prace (jak widać głównie koncepcyjne) nad tym szlakiem były prowadzone także z udziałem jednostek samorządowych - np. powiatu gorlickiego. Czy powiat gorlicki próbował skoordynaować swoje działania z działaczami z jasielskiego i krośnieńskiego. Możesz w tej sprawie udzielić jakichś bliższych informacji ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-10-2005 19:02 
A ja to bym chyba wolał Gorlice w podkarpackim. Choćby dlatego ze według moich informacji przejscie w Koniecznej miało być otwarte w połowie lat 70-tych. Przyszedł Nowy Sącz i pomysł wcięło. Wrócono do niego chyba tylko dzięki Watrze i sprzyjajacym okolicznościom politycznym.
A dziś? Dla Krakowa prirytety to Zakopane i może Krynica, na wschód od której świat się kończy...


Na górę
   
Post: 17-10-2005 22:50 
Offline

Rejestracja: 17-10-2005 22:25
Posty: 57
Lokalizacja: Rożnowice
Jako samochodowe i kolejowe, niestety na nogach przejsc się nie da :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl