Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 09:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-02-2005 19:20 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Czy kiedykolwiek wpadł w ręce komuś przewodnik, wzorowany na pracy "Od Komańczy do Bartnego" pod tytułem "Między Popradem a Ropą"
Dla porządku dodam, że autorami tej pozycji byli Piotr Sowiński i Robert Słomczyński z SKPB Łódź..
Wydane to zostało w Łodzi, w 1998 roku przez ACGM LODART SA

Pozdrawiam...Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-02-2005 20:45 
Nieeee...

Jestem zaintrygowany...

Nigdy nie słyszałem - nie mam.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 11-02-2005 21:05 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 16:20
Posty: 42
Mnie wpadł :roll: , choć tylko przeglądem. Solidna robota a jak ktoś szuka tropu to znajdzie go tu:
http://www.skpb.lodz.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-02-2005 22:51 
Szkoda że nie ma nic na tej stronie o wydawnictwach koła ... chyba że jestem ślepy.

Pozostaje wrócić do Magur'98 i zadowolić sie na razie recenzją.


Na górę
   
Post: 12-02-2005 20:21 
Mam ten przewodnik ale oceniam go bardzo nisko. Większość tematów opisana "po łebkach". Na przykład Krynica jest opisana tylko na dwóch stronach, a zaczyna się słowami "urocze miasto - uzdrowisko". Trudno żeby było więcej informacji skoro autorzy opisują teren Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego na 143 stronach. Autorzy we wstępie piszą: "Uważamy, że ta praca (przewodnik "Od Komańczy do Bartnego" przyp.mój) jest jak dotychczas najlepszym przewodnikiem jaki kiedykolwiek ukazał się w Polsce". Jest on rzeczywiście dobry, ale takie peany na jego cześć to przesada. Na końcu wstępu autorzy napisali: "Mamy nadzieję, że taka forma przewodnika lepiej przybliży czytelnikom specyfikę opisywanego rejonu niż powielane i wyświechtane slogany, które opatrzone mianem przewodnika dość często pojawiają się na naszych półkach księgarskich". MEGALOMANIA autorów !!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 12-02-2005 22:24 
Bartek napisał:
Cytuj:
Czy kiedykolwiek wpadł w ręce komuś przewodnik, wzorowany na pracy "Od Komańczy do Bartnego" pod tytułem "Między Popradem a Ropą"

Przewodnika też nie widziałem, poobnie jak Uruloki, ale ....

x napisał:
Cytuj:
Trudno żeby było więcej informacji skoro autorzy opisują teren Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego na 143 stronach.

Skoro przewodnik ten zwie się Międy Popradem a Ropą, to nie wiem dlaczego uważasz, że autorzy opisują w nim - jak sugerujesz - cały Beskid Sądecki i Beskid Niski na 143 stronach. Przecież Beskid Sądecki, to nie tylko Pasmo Jaworzyny Krynickiej, które kończy się (lub zaczyna) od dol. Popradu, a Beskid Niski także nie kończy się na dolinie Ropy. Więc autorzy opisują tylko część obu Beskidów. A to jest zasadnicza różnica, nieprawdaż.

Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl