Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 18-04-2024 05:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-01-2005 16:05 
W pisemku "GLAMOUR" Nr 7(16) z lipca 2004 znalazłem artykuł "Dokąd jechać - Sekretne miejsca, tajne adresy" które było rodzajem wywiadu ze znanymi ludźmi nt. gdzie lubią spedzać wakacje i zaciekawiła mnie pierwsza wypowiedź z brzegu:

"Max Cegielski - dziennikarz
Uwielbiam podróżować, ale zwiedzanie naszego kraju zawsze odkładam na później. Najchętniej jeżdżę w Beskid Sądecki, do Szymbarku pod Gorlicami. Uwielbiam włóczyć się po dzikich łąkach i lasach położonych na brzegu zalewu Klimkówka na rzece Ropie. Z Szymbarku są dwa kroki do prawdziwego Beskidu, a niedaleko, pod Magurą Małastowską jest Stadnina Koni Huculskich w Gładyszowie. Często jeżdżę tam konno. Wynajęcie konia z instruktorem kosztuje 24 złote. W Szymbarku można nocować w ośrodku wypoczynkowym PAN, w zabytkowym dworku. Ja zwykle nocuję u znajomych, bo mnóstwo warszawiaków ma tam domy."

PRAWDZIWA PEREŁKA :!: :lol: :!: :lol: :!: :lol: :!: :lol: :!:

Skoro pan Max odkłada zwiedzanie naszego kraju na później to chyba do niego nie zalicza wymienionych okolic. Gdzie zatem mieszkamy - już na Słowacji ? A może na Ukrainie !? Nowatorskie jest również podejście do innych zagadnień geografii - dowiadujemy się oto że w/w miejscowości od conajmniej lipca 2004 r. leżą w Beskidzie Sądeckim, który jak zresztą można było wydedukować z pierwszego zdania wypowiedzi nie leży w Polsce...
Najlepszym podsumowaniem całej wypowiedzi jest jej ostanie zdanie.

Proponuję niniejszym przy następnej wizycie w Rumunii w górach Bieszczadach, pod żadnym pozorem nie pominąć odwiedzin jakże uroczego jeziora Liptovska Mara.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 31-01-2005 18:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
a mnie zaintygował ten "prawdziwy Beskid"...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: hihi
Post: 31-01-2005 22:22 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Co się czepiasz Uru.
Nie dość, że Max, to jeszcze "GLAMOUR".
Te zagraniczne słowa wskazują na to, że on mieszka za granicą (pewnie Warszawa jest już gdzieś tam...hen) a tylko pisze po polsku.
Dorze, że choć tyle.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 00:09 
Offline

Rejestracja: 08-01-2005 20:33
Posty: 118
Lokalizacja: LG
a mnie sie najbardziej podobaja te dzikie (!) lasy i dzikie (!!!) laki nad brzegiem zalewu :lol: szczegolnie 'dzikie' sa napisy na ogrodzeniach wsrod tych lak: teren prywatny - wstep wzbroniony. a tak poza tym toz to prawie reklama mojej wioski :lol: choc nie wiem co to za pan i co to za pismo, ale soltys powinien mu podziekowac jakims honorowym obywatelstwem i regionalnym daniem ;) i jeszcze jedno. no niby teraz siedze w kraq i moze nie do konca wiem co sie u mnie dzieje ale mnostwo warszawiakuff ma tam domy?? no bylo tego moze troszke w Nowicy, Kunkowej, Banicy, ale nie od razu mnustfo! a juz prawie w ogole w Szymbarku. no chyba ze sie cos zmienilo. mam sie bac wracac ;) ??
HM, z Szymbarku do "prawdziwego Beskidu" bedzie tylko z jakies 45 tysiecy krokuff na poludnie ;)
a co do geografii... no w sumie z ropa i klimkowka mu sie zgralo, nie ma co od niego za wiele wymagac. a ze to nie nasz kraj?? moze po prostu ta dzikosc utrwala go w przekonaniu ze to jakies niezdobyte tereny zamieszkale przez dziwne plemiona z huculami ;)
qrcze, polubilem tego pana. poprawil mi humor w tym tragicznym czasie sesji!!! :lol:
pzdr

_________________
mateo


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl