Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 12:49

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 19:36 
NO! I się człowiek zdenerwował, a przecież nie ma o co. My tylko tak... z zazdrości bo płytki nie mamy. A Ty Kamil może tak nie zapraszaj do tego Jasła bo jak wszyscy tu przyjadą i ustawią się w kolejce po filmik na płycie CD to mogą być problemy. A może wysłałbyś to Bartkowi. On by to umieścił na stronie i wszyscy zaczęlibyśmy promować powiat!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 19:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Anonymous pisze:
A może wysłałbyś to Bartkowi. On by to umieścił na stronie i wszyscy zaczęlibyśmy promować powiat!


Jasne!!!! Instytucje są tak chętne do współpracy, że raz by sie to skończyło sprawą w sądzie....zrobiłem reklamę jednemu z muzeów PTTK na terenie BN...opis, zdjęcie (z ich strony z podaniem źródła), adres, telefon. Typowa notka informacyjna. Dodam, że znajoma osoba z tego miasta udała się do muzeum by uzyskać zgodę na wykorzystanie tych zdjęć oraz oficjalnych informacji.
Informacja sie ukazała, ludzie byli wdzięczni bo o Muzeum poza mieszkańcami miasta mało kto wiedział no i się zaczęło....

Dyrektor Muzeum przystąpił do frontalnego ataku...jak mogłem "promować" JEGO Muzeum bez jego zgody....

Udalo się ta sprawę jednak załagodzić....ale niesmak pozostał.

Poza tym na płycie jest zapewne troszkę inna promocja powiatu...niz tą którą robi kilka osób w internecie...bez liczb, statystyk, planów inwestycyjnych i chwalenia sie wokół co my to mamy (a czego nie widzimy).

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 20:18 
Wal śmiało Bartek to PTTK Gorlice. Jedyny Oddział PTTK z Muzeum w BN :D


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 20:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
:oops:


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 21:15 
Cytuj:
...bo o Muzeum poza mieszkańcami miasta mało kto wiedział.


To że jesteś zły nie uprawnia cię do przesady. Muzeum w Gorlicach znane jest od lat jako jedna z najlepszych placówek tego typu w południowej Polsce, a jedyna prowadzona przez organizację społeczną.
Nie zmienia to faktu jednak że twoje wzburzenie na tą całą sytuację jest usprawiedliwione.


Tak się składa że znam "obsadę" muzeum więc zapytam co i jak. Z tego jednak jakie doszły mnie słuchy (a doszły) wiem że miałeś "przeprawę" nie z dyrektorem muzeum a z dyrekotorem oddziału PTTK w Gorlicach. Czy źle słyszałem czy też mnie okłamano ?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 21:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
Cytuj:
...bo o Muzeum poza mieszkańcami miasta mało kto wiedział.


Tak się składa że znam "obsadę" muzeum więc zapytam co i jak. Z tego jednak jakie doszły mnie słuchy (a doszły) wiem że miałeś "przeprawę" nie z dyrektorem muzeum a z dyrekotorem oddziału PTTK w Gorlicach. Czy źle słyszałem czy też mnie okłamano ?


Zgadza się muzeum jest znane...ale nie tak jak być powinno. A co do Twoich informacji to masz rację...moja długa rozmowa telefoniczna odbyła sie z dyrektorem PTTK. Przepraszam dyrektora muzeum (jeśli takowy jest).


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-02-2005 10:51 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Anonymous pisze:
A Ty Kamil może tak nie zapraszaj do tego Jasła bo jak wszyscy tu przyjadą i ustawią się w kolejce po filmik na płycie CD to mogą być problemy


Bardzo mądre naprawde brawa i gratulacje (można się już śmiac? :lol:)
Był poruszony temat o fundacji wspierania dotyczący rozwoju powiatu no i ja jako przykład działalnosci podałem ta płytke z filmem a tu sie ludziska czepiaja ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-02-2005 20:55 
[quote="kamil_jaslo"][quote="Anonymous"]
Bardzo mądre naprawde brawa i gratulacje (można się już śmiac? :lol:)
Kamil, śmiało. Można, wskazane, nawet trzeba! Proponuję śmiać się do łez. Bo tylko to nam pozostało.


Bartek napisał:
Poza tym na płycie jest zapewne troszkę inna promocja powiatu...niz tą którą robi kilka osób w internecie...bez liczb, statystyk, planów inwestycyjnych i chwalenia sie wokół co my to mamy
I z tym się zgadzam. To jest prawda, ale z tym sądem itd. to coś nie tak. Skoro instytucja państwowa wydaje płytę, lub inne tzw. suweniry podlegające bezpłatnemu rozdawnictwu nie widzę powodów aby ich nie zamieszczać bez zgody (chyba, że są na nich zastrzeżenie prawa). Przecież te wydawnictwa ukazały się państwowe pieniądze. Przecież to regionowi ma służyć? Pracownicy wydziałów promocji, dyrektorzy są osobami publicznymi i sprawują swoje funkcje na określony czas.Co innego prywatne publikacje, prywatne muzea, ale to już inna historia...


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 09:33 
Witam wszystkich ponownie.
Uruloki przepraszam, że długo nie odpisywałem, ale padł mi w domu komputer a w pracy nie zawsze jest czas na dyskusje na forum. Ale spieszę z odpowiedzią.

Napisałeś:
Cytuj:
Na jakiej zasadzie uważasz że pow. jasielski jest w tyle za pow. gorlickim ?
Potrafisz to jakoś uzasadnić czy też tylko ci się wydaje ?

Uru, nie wydaje mi się, tylko to widać w terenie i każdy kto porusza się po nim, to musi to zobaczyć. Jeśli nie widzi, to postaram się podać kilka przykładów, które są dla mnie przynajmniej znamienne.

Ale wcześniej trochę porządku. Mówiąc o promocji, bo od tego zaczął się ten temat, mam na myśli to co z niej powinno wynikać, a więc przyciągnięcie tutaj turystów, co w dalszej perspektywie przyczyni się do rozwoju regionu. To na tychże turystach może zarobić miejscowa ludność. Czy tylko ona, to już następny problem.
Po to się coś promuje, aby powiadomić potencjalnych nabywców o możliwości zakupu, skorzystania z czegoś itp. Promocja (łac. promotio, promovere - poparcie, szerzenie, posuwanie naprzód). Z tego szerzenia, albo coś wynika albo nic, w zależności od rodzaju promocji, jej skuteczności oraz z tego, czy to co zaprezentowano w promocji jest odzwierciedlone w rzeczywistości. Bowiem raz kogoś można nabrać, ale jest to posunięcie na krótką metę. Trzeba pamiętać, że jeden niezadowolony klient jest gotów powiedzieć o swoim niezadowoleniu zdecydowanie większej ilości osób, niż ten zadowolony.
Ale żeby coś wypromować, trzeba mieć oprócz oferowanego produktu (w naszym – jasielskim – przypadku jest nim głównie środowisko przyrodnicze) coś jeszcze, co przyciągnie potencjalnych klientów (turystów) czyli tzw. infrastrukturę turystyczną, a szczególnie jej bazę towarzyszącą, uzupełniającą podstawową bazę żywieniową i noclegową.

Niestety u nas w powiecie - nawet nie mając możliwości wglądu w różnego rodzaju plany, strategie itp. rzeczy - można zauważyć, że mało się dzieje co miałoby wskazywać na to, że nasz powiat w najbliższym czasie będzie się rozwijał poprzez turystykę. Powstał wprawdzie szlak architektury drewnianej (z inicjatywy marszałka województwa), w gorlickim podobnie. Remontowana jest droga do przejścia granicznego w Ożennej – droga jest wojewódzka (to akurat dla powiatu dobrze). Wyremontowano cmentarze wojenne, ale głównie w oparciu o Czarny Krzyż i społeczników, także przy wsparciu gmin. I to na razie chyba tyle.
Plany tak długo oczekiwanego zalewu na Wisłoce ciągną się od lat 60-tych i początku prac nie widać. Wydano ciężkie pieniądze na badania geologiczne i nic. Co raz to przyjeżdża kolejna sejmowa komisja, popatrzą, pozachwycają się, a decyzji jak nie było tak dalej nie ma. U was zalew na Ropie jest i powoli baza zaczyna się nad nim rozwijać. Widać Wasi samorządowy mieli większe przebicie u tzw. góry. Mają reaktywować zalew w Krempnej, przynajmniej taki jest plan, zobaczymy jakie będą jego efekty.
Zobacz także co dzieje się w turystyce ogólnie zwanej narciarską. Porównaj liczbę wyciągów narciarskich u was a u nas. A budują jeszcze kompleks na Ostrym Wierchu. Tutaj zostajemy w tyle z kretesem. Jest plan kompleksu narciarskiego w Mrukowej, ale na razie na planie się zatrzymano. Na Żydowskim wyciąg zlikwidowano.
Tak dużo ostatnio mówi się o szlakach rowerowych i co. U nas się tylko mówi i pisze projekty. U was szlaki już są od dawna. Ich oznakowanie przedstawia co prawda wiele do życzenia, ale to już inny problem.
Dojścia i dojazdy do cmentarzy wojennych w gorlickim są oznakowane a u nas? Dojścia w terenie górskim zrobiło, o ile się nie mylę PTTK Gorlice, ale zapewne z dotacją z któregoś z urzędów.

I taka właśnie jest różnica między powiatem gorlickim a powiatem jasielskim jeśli chodzi o turystykę. U nas jest wiele planów, mamy park narodowy (znaczy się wszyscy mają, bo jest on z samej nazwy narodowy), jest nowe muzeum parku, mamy walory przyrodnicze z nim związane, walory kulturowe. Niestety, występowanie walorów turystycznych jest warunkiem koniecznym, lecz niewystarczającym do tego, aby myśleć o rozwoju regionu poprzez turystykę. Nie mamy infrastruktury potrzebnej do przyciągnięcia turystów. To dla niektórych nie jest akurat żaden problem, dla mnie i dla wielu forumowiczów zapewne także, nawet są z tego zadowoleni. Mniej infrastruktury, mniej turystów, mniejszy tłok w Beskidzie Niskim z zachowaniem jego „dzikości”.
Ale jeśli poważnie myśli się o rozwoju powiatu poprzez turystykę, niestety na prawdziwych turystach, czyli turystach plecakowych, region się raczej nie wzbogaci. Tutaj trzeba przyciągnąć turystów, którzy przyjadą na dłużej, na wypoczynek tzw. pobytowy. A żeby tutaj przyjechali trzeba podać im na tacy coś, co zatrzyma ich tutaj na dłużej.
Kółko więc się zamyka, nie ma działań zmierzających do poprawy status quo, to i nie ma infrastruktury, nie ma infrastruktury, to i nie ma turystów, czyli nie ma z nich pieniędzy, które mogłyby ponownie pracować na powiększenie infrastruktury i na ogólny rozwój regionu. Nie ma turystów, no bo nie ma infrastruktury. Wszystko to równa się bezrobociu, które w powiecie sięga bodajże 20 %.

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 13:55 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Słusznie. Co prawda moze nie znam sie na tym tak dokładnie ale powyzsza wypowiedź ma w sobie duzo prawdy ... ale nie narzekajmy przeciez nie jest najgorzej. A moze to kwestia dłuzszego czasu - co dalej z ta turystyką w regionie ...?

Pozdrawiam :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 14:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
kamil_jaslo pisze:
... ale nie narzekajmy przeciez nie jest najgorzej.
Pozdrawiam :)


<I>"...Nie jest tak źle
No przecież nie
Na fajki przecież mam
Na wino czasem też...</I>


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 14:59 
Kamil_jaslo napisał:
Cytuj:
Wypowiadasz sie na coś a nawet nie wiesz jak było. Czy to mądre jest?

A skąd wiesz, że nie wiem jak było?

Ale spokojnie, nie martw się Kamil, nie wiem jak było i dlatego nie odnosiłem się bezpośrednio do Ciebie tylko uogólniłem troszeczkę. A ty zabrałeś sobie to do serca.
Ponadto wiesz jak jest, o czym pisał już Gość: „My tylko tak... z zazdrości bo płytki nie mamy” :lol: :lol: :wink: .

Cytuj:
ty może byłes wtedy a ja nie wiedziałem ze to ty, ale wątpie ... nie podlizywałem sie i nie płaszczyłem się zeby to dostac ! ! !

Wątpisz w to, że to byłem ja. Czy wątpisz w to, że się nie podlizywałeś.
Jeśli wątpisz z tego pierwszego powodu, to niby dlaczego jeśli można wiedzieć? Czyżbyś po zobaczeniu kogoś pierwszy raz, wiedział już o nim na tyle dużo, iż mógłbyś go przekreślić jako człowieka.
Ale co tam, F. Becon pisał kiedyś: Jeśli człowiek na początku jest pewny, kończy na wątpliwościach, ale jeśli zaczyna od wątpliwości, dojdzie do pewników.

Cytuj:
Widze jaki poważny jesteś …. skoro mówisz coś a nie znasz sam do końca prawdy.

E tam, od razu poważny, zaniepokoiłem się nieco o losy naszego powiatu :wink: :lol: .
Ale skoro piszesz, że jestem niepoważny, to teraz tak poważniej.
Prawda…, kto może wiedzieć czymże ona jest. Pytanie typu: a co to jest prawda, już nie raz padało. Swego czasu np. Piłat zadał je Jezusowi. Od tamtej pory minęło parę lat i do tej pory nie ma zgodności czymże ona jest. Nawet naukowcy nie zgadzają się co do jej definicji. Porównaj sobie chociażby definicję klasyczną prawdy wywodzącą się od Arystotelesa i np. pragmatyczną, wywodzącą się od sofistów, nie wspominając innych.

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 15:02 
Cytuj:
...Jest dobrze ! Jest dobrze !
Więc o co ci chodzi !?
Jest dobrze ! Jest dobrze
Więc o co ci chodzi !?...*


*T.Love
:lol: :lol: :lol: :lol:


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 15:06 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
To nie jest konkurs...ale odpowiedź fatalna


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 15:57 
Anonymous pisze:
Cytuj:
...Jest dobrze ! Jest dobrze !
Więc o co ci chodzi !?
Jest dobrze ! Jest dobrze
Więc o co ci chodzi !?...*


*T.Love
:lol: :lol: :lol: :lol:


Czyż ta prowokacja jest skierowana w moim kierunku, jeśli tak, to czy oprócz znajomości twórczości T. Love, mógłbyś rozwinąć temat. Bo to, czy jest dobrze, czy też nie, to już każdy sam ocenić musi. Jest tylko jeden warunek, aby to się mogło stać, mianowicie delikwent musi wiedzieć co ma oceniać.

Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl