Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 16-04-2024 14:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 22:07 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
No własnie ... i to jest przykład tego co tam, sie dzieje. Patrząc na ten obiekt zadajemy sobie pytanie - Czy nie należałoby cos z tym zrobić ? ale przykładową odpowiedzią może byc - Co można zrobic ? Młodzież może tylko pograbac lisci w jesieni. Beż odpowiednich ludzi, srodków nic się nie da zrobić. Ale czy warto ? - czy nie dojdzie znowu do tego, ze ciężka praca zostanie ponownie zdewastowana ?

Czas pokarze ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-01-2005 23:13 
Przy okazji pochwały zdjęć gratuluję nowego wystroju strony który wreszczie działa w przeciwieństwie do poprzedniego :?

Nie żebym był *** (jak zwykle :wink: ) ale publikujecie Bożena, w swoim wydawnictwie jak też na stronie rysunki Waldka Hubnera - macie oczywiście zgodę autora :?:

Czy też zostały po prostu przekazane przez kogoś :?:

Aha jeszcze jedno - ponieważ w kwestii cmentarzy wojennych interesuje mnie wszystko - chciałem zapytać kto jest autorem tekstu o cmentarzu nr 12 :?:


Na górę
   
 Tytuł: Fotki
Post: 28-01-2005 14:13 
Mogę udostępnić fotografie cmentarza wojennego nr 22 i 23 w Jaśle (wykonanych w tym roku). Nie mogę ich dać do Internetu bo nie wiem jak, ale mogę wam przesłać na e-mail. Mój e-mail: gorajowice@op.pl. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !!!


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 16:02 
Gość napisał(a):
Cytuj:
Bartek wybacz...jako jaślanka nie skomentuję tego powyżej.


Bartek wybacz ja skomentuję, ale nie będę się zbytnio rozpisywał – bo mnie namierzą i co wtedy :shock: . Wszak nie jestem posłem, z więzienia nie będą mnie dowozić do pracy :lol: .
Delikatnie powiem tak. Jeśli chodzi o promocję turystyki i jej szeroko rozumiany rozwój, o którym tak wiele napisano w strategii rozwoju powiatu jasielskiego, to należy sobie szczerze powiedzieć, że nie ma praktycznie żadnej jednej prawdziwej koncepcji tego rozwoju. Jak w każdym takim opracowaniu, jest dużo górnolotnych słów typu: mamy odpowiednie walory turystyczne.…, będziemy robić to i to...., w tej dziedzinie dołączymy do takich potentatów w turystyce jak … . I co z tego? Z posiadania odpowiednich walorów turystycznych nic jeszcze konkretnego nie wynika, oprócz tego, że są. Z tego, że coś chcemy robić też niewiele wynika, bo trzeba jeszcze wziąć się do roboty a środki finansowe też odgrywają tutaj nie małą rolę. Od czasu do czasu pojawiają się jakieś projekty, robi się o nich głośno w mediach, a później zazwyczaj nic się nie dzieje.
Każda gmina ma swój sposób na turystykę i jej rozwój, niestety bez żadnej koordynacji na szczeblu powiatu lub innym. Ile oprojektów, modnych ostatnio szlaków rowerowych widziałem, a jakie planowane koszty ich realizacji w nich przewidziano (nie wiem kto robił kalkulację, po prostu kosmos). Niestety żadnej koordynacji w tym, aby to jakoś połączyć w logiczną sieć. Nawet jak nie będzie pieniędzy na wszystkie teraz (a na pewno nie będzie), to na przyszłość pasowałoby mieć taką koncepcję. Ale kto o tym myśli.

Ale co tam, „najlepiej” wychodzą wszelkiego rodzaju narady, spotkania na temat rozwoju powiatu, na które zapraszani są, nazwijmy ich roboczo, eksperci społeczni, czasem także prawdziwi eksperci lub za takich uważani przez urzędników. Żeby tylko jakiś efekt tych spotkań był widoczny. Drugą niezwykle ważną dziedziną jest pisanie coraz to „lepszych” strategii rozwoju wszelakiego rodzaju (wszak na papierze wszystko można napisać). Zapewne strategie te są potrzebne, ponieważ każdy powinien przed zrobieniem czegoś, dogłębnie to przemyśleć: jak, gdzie, kiedy i po co. Szkoda tylko, że nie wynika z nich później nic lub prawie nic.

Aby poważnie myśleć o promocji, a co za tym idzie o rozwoju turystyki, nie wystarczy być bezdusznym urzędnikiem zza biurka (nawet najlepiej wykształconym), który wymyśla coraz to nowe pomysły siedząc przed mapą, nie mające żadnych szans powodzenia, a co najgorsze w ogóle nie potrzebnych. Żeby promować coś (w tym przypadku walory turystyczne regionu), trzeba to coś znać i być przekonanym o tym, że to coś ma sens. Mówiąc krótko, trzeba być urzędnikiem-turystą, i to turystą par excellence, czyli znającym region choć trochę od różnej strony: przyrodniczej, krajoznawczej, historyczno-kulturowej itp. A że w naszym kraju nepotyzm widać na każdym kroku, to i taką mamy promocję i wynikające z niej efekty rozwoju turystycznego powiatu. Ktoś kto ma jakiś dobry pomysł, który zrealizować można za nie duże pieniądze, zwykle nie ma przebicia w urzędach. A często wynika to z tzw. syndromu psa ogrodnika: sam nie zjem ale innym też nie dam. Tłumacząc na nasze: jeśli urzędnik czegoś nie wymyśli sam, lub nie potrafi tego zrobić, to innego projektu nie dopuści do głosu. No bo czym się wykaże, tym, że ktoś zrobił za niego coś, co on powinien zrobić. No chyba że projekt ten przywłaszczy sobie jako swój. I jak tu mówić, że konkurencja jest zdrowa i potrzebna.

Kamil_jaslo napisał:
Cytuj:
Niedawno starostwo wydało określoną ilośc egzemplarzy płyt Cd z krótkim (10-15 minutowym) filmem promującym Powiat Jasielski. Dostałem to w pieknym opakowaniu i z kilkoma pocztówkami z naszego regionu

A to ci Starostwo, do punktu informacji turystycznej nie dali ani jednej płytki. Jak więc ten punkt IT ma promować i informować o regionie. Ludzie, bez płyt CD ani rusz :lol: :lol: :lol .

Ale wiecie co, jest w tym wszystkim coś optymistycznego. Beskid Niski przez chwilę jeszcze zostanie takim jaki jest :wink: .

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 16:59 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Darek Z. pisze:
Kamil_jaslo napisał:
Cytuj:
Niedawno starostwo wydało określoną ilośc egzemplarzy płyt Cd z krótkim (10-15 minutowym) filmem promującym Powiat Jasielski. Dostałem to w pieknym opakowaniu i z kilkoma pocztówkami z naszego regionu

A to ci Starostwo, do punktu informacji turystycznej nie dali ani jednej płytki. Jak więc ten punkt IT ma promować i informować o regionie. Ludzie, bez płyt CD ani rusz ...


Cieszę się, że wypowiedziałes sie na ten temat, ale jak już mowiłem ta płytka to tylko i wyłącznie przykład rodzaju promocji, i nie stwierdzam ze jest na Bóg wie jak wysokim poziomie ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 20:08 
kamil_jaslo pisze:
Cieszę się, że wypowiedziałes sie na ten temat, ale jak już mowiłem ta płytka to tylko i wyłącznie przykład rodzaju promocji, i nie stwierdzam ze jest na Bóg wie jak wysokim poziomie ...


Kamil nie zabieraj sobie tego wszystkiego do głowy. Nie takie tragedie świat zna. Przecież nie pisałem tego, aby Ci robić jakieś wymówki, że ty masz płytę a inni nie. Myślę, że jakoś punkt IT przeżyje ten brak jednego z przykładów promocji.
Tym bardziej nie pisałem o poziomie płytki. Bowiem trudno mi się wypowiadać o czymś czego nie widziałem na oczy. Pierwszy raz dowiedziałem się o niej z tego forum, a więc nie wiem co na niej jest.

Pozdr Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 20:33 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Darek Z. pisze:
Kamil nie zabieraj sobie tego wszystkiego do głowy... Przecież nie pisałem tego, aby Ci robić jakieś wymówki, że ty masz płytę a inni nie.
Tym bardziej nie pisałem o poziomie płytki. Bowiem trudno mi się wypowiadać o czymś czego nie widziałem na oczy. Pierwszy raz dowiedziałem się o niej z tego forum, a więc nie wiem co na niej jest.


Nie zabieram sobie tego do głowy ... !
Myslę ze osoby zainteresowane by ową płytkę dostały - dla chcącego nie ma nic trudnego 8)
Miałem na mysli poziom nie tylko samej płytki ale i promocji. Bo ten film to tylko 10- 15 minutowa prezentacja naszego powiatu - kilka popularnych obiektów itp. i tyle i gratis kilka pocztówek z widokami na nasz powiat rzecz jasna :D :D :D

Pozdrawiam Miłośników Królewskiego Wolnego Miasta Jasła i Regionu oraz Sympatyków BN :):):)


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 21:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
kamil_jaslo pisze:
Myslę ze osoby zainteresowane by ową płytkę dostały - dla chcącego nie ma nic trudnego 8)


Gratulacje...przyjma Ciebie do pracy w kazdzym wydziale promocji !!!!!!
Bedziesz obslugiwal tych co sa zainteresowani.....I tak to wlasnie wyglada....- jak chcesz to sie zainteresuj

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2005 22:16 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Bartek Wadas pisze:
Gratulacje...przyjma Ciebie do pracy w kazdzym wydziale promocji !!!!!!
Bedziesz obslugiwal tych co sa zainteresowani.....I tak to wlasnie wyglada....- jak chcesz to sie zainteresuj


Nie Bartku, nie bede obsługiwał. Zainteresowani niech się sami postarają (tak jak ja to zrobiłem) jesli w ogule ktos jest ...


Na górę
Post: 28-01-2005 23:24 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Przepraszam jeszce pozwolę sobie tylko zauważyć, że coś na tym forum jest nie tak z zegarem .... działa godzinę do przodu ... jest 23:25 a wyskakuje ze jest 00:25 - to tylko tak zaznaczam na marginesie

Pozdrawiam forumowiczów, Miłośników Jasła i beskidu Niskiego :):):)
Kamil


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-01-2005 20:24 
do Urulokiego: autor art. o cmentarzu nr 12 jest podany ( zobacz obok art.) Na pozostałe Twoje pytania nie mogę odpow. na forum jest to bowiem - baaaaaa tajemnica redakcji ( ale o tym zapewne wiesz, gdyż także i Ty redagując swoją stronę nie zawsze podajesz źródło swoich informacji. Wszystko w każdym razie jest w porządku. :wink:
Kamil? Czy Ty aby nie przesadzasz z tymi pozdrowieniami?
Pozdrawiam Miłośników Królewskiego Wolnego Miasta Jasła i Regionu oraz Sympatyków BN
aaaaaa chyba, że to wliczone w promocję regionu! :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 31-01-2005 11:00 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
B pisze:
Kamil? Czy Ty aby nie przesadzasz z tymi pozdrowieniami?
Pozdrawiam Miłośników Królewskiego Wolnego Miasta Jasła i Regionu oraz Sympatyków BN
aaaaaa chyba, że to wliczone w promocję regionu! :)


Nie przesadzam tylko zachęcam do odwiedzenia Jasła ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-01-2005 12:37 
Kamil_jaslo napisał:
Cytuj:
Myslę ze osoby zainteresowane by ową płytkę dostały - dla chcącego nie ma nic trudnego


Kamilu, mam się śmiać zaraz teraz, czy zaraz potem :lol: :lol: :lol: . Wybacz, ale nikt poważny nie będzie się podlizywał i płaszczył przed urzędnikami, aby dostać kawałek plastikowego krążka.
Jeśli tak właśnie ma wyglądać promocja powiatu, to już wiadomo dlaczego w turystyce jesteśmy jako powiat dalego od naszych sąsiadów (pow. gorlickiego) nie wspominając o drugim powiecie, o którym wspomina strategia rozwoju.

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 31-01-2005 15:38 
Cytuj:
Jeśli tak właśnie ma wyglądać promocja powiatu, to już wiadomo dlaczego w turystyce jesteśmy jako powiat dalego od naszych sąsiadów (pow. gorlickiego)...


Na jakiej zasadzie uważasz że pow. jasielski jest w tyle za pow. gorlickim ?
Potrafisz to jakoś uzasadnić czy też tylko ci się wydaje ?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 01-02-2005 11:36 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Darek Z. pisze:
Kamilu, mam się śmiać zaraz teraz, czy zaraz potem :lol: :lol: :lol: . Wybacz, ale nikt poważny nie będzie się podlizywał i płaszczył przed urzędnikami, aby dostać kawałek plastikowego krążka...


Nie wiem kiedy masz się śmiać nie znam cie więc nie wiem co cię śmieszy a co nie.

Wypowiadasz sie na coś a nawet nie wiesz jak było. Czy to mądre jest? Czy jak dostawałem ta płytkę to ja podlizywałem sie i plaszczyłem się przed urzędnikami "aby dostac kawałek plastikowego krażka...? ty może byłes wtedy a ja nie wiedziałem ze to ty, ale wątpie ... nie podlizywałem sie i nie płaszczyłem się zeby to dostac ! ! ! Widze jaki poważny jesteś skoro mówisz coś a nie znasz sam do końca prawdy.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl