Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 23-04-2024 15:17

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 16:16 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Może Darku skończmy juz temat tej płytki bo wiesz głopioby było gdyby dwóch jaslan się "pożarło" na forum ... niech ona zostanie jako jeden przykład ze cos tam ludziska robia zeby ta promocje ciągnąć - chociaz nie na najwyzszym poziomie ta promocja :)
A przy tym jak dostawałem tą płytkę to napewno Ciebie Darku nie było, ponieważ dostałem ją od znajomego i wtedy po raz pierwszy dowiedziałem sie o jej istnieniu, a bez filmiku i tak bym przeżyl. Ale zostawmy juz ten temat ...

Bartek Wadas pisze:
kamil_jaslo pisze:
... ale nie narzekajmy przeciez nie jest najgorzej.
Pozdrawiam :)


<I>"...Nie jest tak źle
No przecież nie
Na fajki przecież mam
Na wino czasem też...</I>


To jakaś aluzja ?? :|


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 16:55 
Cytuj:
Może Darku skończmy juz temat tej płytki bo wiesz głopioby było gdyby dwóch jaslan się "pożarło" na forum ...

Kamilu, nie jest aż tak źle, abyśmy mieli się pożerać. Po prostu sobie dyskutujemy, wysuwamy swoje spostrzeżenia, hipotezy, czasem żartujemy (i z tą płytką właśnie tak było), ot i wszystko.

Cytuj:
Ale zostawmy juz ten temat ...

OK, nie wiem jak inni, ale wobec Twoich argumentów zostawiam temat płytki. No chyba, że wpadnie mi w ręce, to może podyskutujemy co jest warta.

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 17:07 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
:) A co do tej płytki a dokladniej filmiku, który na niej się znajduje to tak szczerze mówiąc, materiał jest taki bardzo skromny ... tzn wiadomo są jakieś informacje ale niezabardzo bogate ale co znowu mozemy wymagac zeby na 15 minutowym filmie były wszystkie cmentarze wojskowe, wsie, cerkwie itp na naszym terenie. Są tylko najważniejsze (cm. nr 6, cerkiew w Świątkowej Wielkiej itp) takie co mysle ze mozemy uznać za "reprezentacyjne" chociaz warto zobaczyc wszystkie tego typu obiekty w Powiecie Jasielskim. W koncu na samym koncu lektor mówi, że "Powiat Jasielski ubiega sie o miano miejsca które warto, a nawet nalezy odwiedzić...". Nie jestem krytykiem filmowym tylko to jest poprostu moje zdanie na ten temat
Ale o plytce mielismy nie mowic - ale to tylko tak na zakonczenie ;)

Pozdrawiam :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 19:24 
ale, ale, jakoś Panowie nie możecie skończyć, ale czemu się tu dziwić, taki hit. Najbardziej wzruszyło mnie stwierdzenie Kamila: cos tam ludziska robia zeby ta promocje ciągnąć - chociaz nie na najwyzszym poziomie ta promocja
Nie wiem tylko czy mam współczuć tym ludziskom, czy piszącemu za jego "celne" uwagi. Co prawda stwierdz on:
a bez filmiku i tak bym przeżyl Nie wątpię, ale dobrze że dołączył do kolekcji gazetowych płyt DVD. Będzie co pokazać rodzinie ze Śląska jak przyjedzie na wakacje.
ale nie narzekajmy przeciez nie jest najgorzej. A moze to kwestia dłuzszego czasu - co dalej z ta turystyką w regionie ...?
Jest, niestety jest. Zbyt wiele szans już zmarnowano i aby naprawić to co zostało zepsute, albo to czego nie zrobiono potrzeba czasu. Niestety. Błędy kosztują, a w turystyce to nawet bardzo dużo.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 19:28 
aaaaa i jeszcze jedno: PROMOCJI SIĘ NIE CIĄGNIE jak napisał Kamil. Ciągnąć to można osiołka.
Ale to mądre porównanie i mówi samo za siebie: ciągnąć promocję. Cóż można i tak.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 20:09 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Anonymous pisze:
ale, ale, jakoś Panowie nie możecie skończyć, ale czemu się tu dziwić, taki hit.


Chciałem ten temat zakonczyc na mojej ostatniej wypowiedzi, ale jednak widze ze nie wszyscy dali sobie z tym spokój - bez komentarza ...

Anonymous pisze:
Nie wątpię, ale dobrze że dołączył do kolekcji gazetowych płyt DVD. Będzie co pokazać rodzinie ze Śląska jak przyjedzie na wakacje.


Płyta nie na DVD. I coś z tym sląskiem ... dlaczego akurat te okolice ?? coś sie komuś pomyliło ;)

Co do tej promocji ze nie jest na najwyzszym poziomie to jest tylko i wyłącznie moje zdanie ... każdy moze miec inne :)
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 20:48 
nic mi się nie pomyliło. Tak sobie napisałam, a co Śląsk się nie podoba?
A zdanie rzeczywiście można mieć własne, tylko Twoje jest zbyt tendencyjne. Jeżeli już zabierasz głos w sprawie promocji to wypadałoby widzieć coś więcej ponad czubek własnego nosa.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 20:50 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Anonymous pisze:
A zdanie rzeczywiście można mieć własne, tylko Twoje jest zbyt tendencyjne. Jeżeli już zabierasz głos w sprawie promocji to wypadałoby widzieć coś więcej ponad czubek własnego nosa.


Przepraszam czy ty zajmowałes sie produkcją tej płytki ze cie tak uraziło ze powiedziałem, ze jest bardzo skromna ??


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 21:22 
proponuję jeszcze raz przeczytać wszystko w tym temacie na forum. Tym razem ze zrozumieniem.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 23:12 
Offline

Rejestracja: 28-12-2004 12:42
Posty: 206
Lokalizacja: Jasło
Anonymous pisze:
proponuję jeszcze raz przeczytać wszystko w tym temacie na forum. Tym razem ze zrozumieniem.


hmmm ... ciekawa sugestia ... no to zacznij czytać :lol:


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 23:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
Wiecie co....ja Wam chyba ten wątek zamknę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-02-2005 23:34 
oooooooooooo to zamach na wolność! :D :D :D


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-02-2005 20:48 
Offline

Rejestracja: 05-01-2005 20:32
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Nie wiem jak reszta, ale znajomość T.Love taka sobie... Bo tam nie jest dobrze, tylko super! :wink: :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-02-2005 08:57 
Tak czy owak - super czy dobrze,

"Więc o co ci chodzi ?!"

Krytyka i krytyczne myślenie jak widać z dyskusji o promocji w pow. Jasielskim nadal niewskazana.

Odnoszę wrażenie po przeczytaniu wiekszości postów powyżej że chyba celem życiowym niektórych z was jest "promocja" :lol: , albo przynajmniej praca w wydziale promocji w jakimś beskidzko-niskim powiecie.

Promocja nie tworzy wartości sama w sobie. Może być lepsza lub gorsza ale zawsze promuje "coś" jakiś tzw. "produkt". Ogólnie najciekawsze zjawisko polega na tym że naprawdę wartościowego "produktu" nie trzeba promować. Ludzie przekażą sobie wiadomość o nim tzw. pocztą pantoflową i ma szanse w ten sposób stać się produktem "kultowym". Zbyt nachalna z kolei promocja jakiegoś "produktu" może w czujnym konsumencie wzbudzić podejrzenie że "produkt" jest po prostu nic nie wart.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 05-02-2005 20:49 
Nie wiem dlaczego, ale podczas pisania tego posta wyżej z niewiadomych dla mnie powodów został on wysłany zanim skończyłem pisać i na dodatek jeszcze z dziwnymi literkami. To może jakieś powikłania po wcześniejszej awarii komputera. Prośba więc administratora Bartka W. o jego skasowanie.

Gość napisał:
Cytuj:
Odnoszę wrażenie po przeczytaniu wiekszości postów powyżej że chyba celem życiowym niektórych z was jest "promocja" Laughing , albo przynajmniej praca w wydziale promocji w jakimś beskidzko-niskim powiecie.

A któż z nas to miałby być?

Cytuj:
Ogólnie najciekawsze zjawisko polega na tym że naprawdę wartościowego "produktu" nie trzeba promować. Ludzie przekażą sobie wiadomość o nim tzw. pocztą pantoflową i ma szanse w ten sposób stać się produktem "kultowym".


Nie do końca, albowiem jeśli mamy jakiś nowy produkt, o którym nikt nic nie wie, to aby się ktoś o nim dowiedział, trzeba poinformować potencjalnych nabywców. Trzeba uczynić ten pierwszy krok, a dopiero później może tak być jak napisałeś, czyli poczta pantoflowa itp.
Ponadto promocja, czy też reklama jako jej podstawowa forma, nie jest stosowana tylko dlatego, że posiada funkcję informacyjną. Jej przesłaniem jest także funkcja wyróżniająca dany produkt spośród innych oraz funkcja utrwalająca, tzn. że przypomina o znajomości produktu, miejscowości itp., umacniając jednocześnie dobrą opinię o nim. Widać to chociażby przy reklamie samochodów, gdzie reklamują się jedne z najlepszych koncernów samochodowych.

Wracając jeszcze do tzw. poczty pantoflowej to też różnie bywa, ludzie różne rzeczy mówią i nie jest to zawsze prawda lub cała prawda. Do usłyszanej od kogoś wiadomości każdy coś doda, coś ujmie, coś zapomni i końcowy efekt tejże wiadomości bywa różny. Ponadto znany jest w psychologii tzw. efekt słodkiej cytryny. Jest to jeden z mechanizmów obronnych osobowości, polegający na tym, że gdy zdobędziemy coś, co nie było warte włożonego wysiłku (czy pieniędzy), dodajemy mu właściwości, które to coś dowartościowują. Przykłady: drogi sweterek znanej firmy, co prawda się wyciąga, ale za to jak dobrze się pierze! Albo żeby nawiązać bardziej do turystyki i długo oczekiwanego urlopu: wprawdzie niewielenic zobaczyliśmy ciekawego tam gdzie byliśmy na wczasach, ale za to było tanio i pogoda nam dopisała. Kwaśna cytryna jest jakby bardziej słodka (albo mniej kwaśna, jak kto woli). Wniosek z tego taki, że ludzie nie lubią przyznawać się do tego, że dokonali złych wyborów, zawsze będą je w jakichś sposób usprawiedliwiać, dowartościowywać. Będą więc zachęcać do wyjazdu tam (chociaż nic ciekawego tam nie ma) dlatego, że ciężko im pogodzić się z tym, że ich wybór miejsca wypoczymku okazał się totalną klapą. W takiej sytuacji im więcej poniesionych wyrzeczeń, tym więcej dostrzeganych pozytywów (nawet takich, których tam w rzeczywistości nie ma).
Z tego też powodu poczta pantoflowa nie zawsze jest najlepszym źródłem informacji, co najwyżej mógłbym się zgodzić, że jednym ze źródeł, jednak trzeba sięgnąć po inne.

Oczywiście nie chcę powiedzieć przez to, że to, co stara się ktoś wypromować np. poprzez reklamę, zawsze jest wiarygodne, bo tutaj dopiero jest popis dla psychologów, jak skutecznie zmusić kogoś do kupienia czegoś, nawet niepotrzebnego mu wcale. Oni już mają swoje sposoby.

Darek


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl