Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 19:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-10-2010 15:27 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Witam wszystkich.
Mój pierwszy post:)

Czy nie słyszał ktoś o możliwości wynajęcia chatki lub szałasu w Beskidzie Niskim lub Bieszczadach?
Od lat chodzę po górach, mijam wiele takich. Niektóre są otwarte i czasem służą ucieczką przed deszczem czy jako szałasy pasterskie, a niektóre są zamknięte na kłódkę i na pewno do kogoś należą.
Chciałem wynająć coś takiego na 2-3 noce.

Ważne, żeby to był prawdziwy szałas/schron- bez żadnych udogodnień. I była możliwość wynajęcia tego bez gospodarza. I żeby było to jak najgłębiej w lesie, a nie obok drogi, z domem właściciela 10m dalej.

Cztery ściany, jakiś daszek:)
Gdyby była jeszcze koza/piec byłoby idealnie.

W Googlu znajduję tylko jakieś koszmarne "chatki góralskie" z wodą, prądem i barem w stołówce...

Pozdrawiam


Na górę
Post: 20-10-2010 16:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Może chata w Nieznajowej, w sumie miejsce od życzeń niewiele różne...

http://www.nieznajowa.obozy.pl/

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 21-10-2010 11:30 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Może nie od życzeń, a od marzeń:)

O chacie w Nieznajowej słyszę coraz więcej. Samego dobrego. Może się tam wybiorę, bo jeszcze nie byłem...

Ale to jeszcze nie to co samotny, pusty schron...


Na górę
Post: 21-10-2010 15:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Baza studencka w Radocynie. Jest domek drewniany z kuchnią w środku (sucho i ciepło jak napalisz wpiecu). Zamykany jedynie na skobel.


Na górę
Post: 10-07-2011 17:26 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Dziękuję bardzo za trafną i ciekawą odpowiedź :D . Trochę późno dziękuję, ale to przez to, że trudno się było skontaktować poza sezonem z opiekunami.

Pozdrawiam i czekam na kolejne:)
Oczywiście może być na priv.

Ciekawych szlaków!


Na górę
Post: 11-07-2011 09:46 
Offline

Rejestracja: 04-04-2010 18:50
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Jest taka fajna chatka przy szlaku szwejkowskim z Rzepedki na Kamień. Otwarta. Odludzie totalne :!: można "pustelniczyć" na całego 8) Szlak tak oznakowany (znaki co jakiś kilometr - słownie co 10-15 minut marszu), że idzie się "na czuja", więc raczej nie uczęszczany. Tu masz zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/futerski/C ... directlink
Na drzwiach zachęcająca wizytówka, a w środku...jak widać, trzeba by tylko trochę sobie posprzątać... :wink:
Jest jednak jeden minus na dłuższy pobyt - brak wody. Chociaż, nie wiem, nie było czasu na dłuższe penetrowanie okolicy, więc może jest gdzieś w pobliżu jakieś źródełko - może ktoś coś wie na ten temat :?: Też by mnie to interesowało.


Na górę
Post: 09-01-2015 11:49 
Offline

Rejestracja: 09-01-2015 11:48
Posty: 1
Witajcie. Myślę, że byłbym w stanie pomóc.

Jakiś czas temu, nabyłem ekstremalną chatkę na Pogórzu Przemyskim. Teren dziewiczy, niepoznany. W okolicy cisza i spokój, jeden domek ( bardziej współczesny ) z tubylcami w okolicy. Sama chatka, jest bardzo stara, zachowana tak jak się kiedyś budowało. Bale drewniane, małe okienka, i uwaga! Oryginalne klepisko! Odtworzone we współpracy z konserwatorami ze skansenu w Sanoku. Chatka jest po remoncie, więc nic na głowę się nie zwali, okna wymienione na epokowe. Jest łóżko, które zachowało się z prastarych czasów, po remoncie z oryginalnym materacem z siana. Do tego piec w izbie, drewno ( które trzeba sobie wcześniej samemu narąbać ) :). Cała chatka ma kilka m2, + poddasze jakby chciała przyjechać jakaś większa grupa i rozłożyć się ze śpiworami. Jest też fachowa latryna przed chatką, również epokowa, ale odnowiona. W razie konieczności, od sąsiedztwa można dostać czystą pościel, garnki, kupić mleko, jaja itp. Zainteresowanych zapraszam na maila: micz@o2.pl

Atrakcje w postaci takiego przeżycia niezapomniane, a widok dzików na horyzoncie też swoje wnosi :)

Ok. Oczywiście nie ma prądu, wody ( ze studni w okolicy albo strumienia ). W nocy ognisko przed chatką, albo lampy naftowe.


Na górę
Post: 18-11-2015 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Majeczka pisze:
Możesz sprawdzić ofertę ośrodka wypoczynkowego " Wczasy pod Gruszą".

Ale Ty już masz tutaj jedno konto -> Romek Z.
viewtopic.php?f=3&t=2340&start=15#p45054
Zakładasz drugie konto, aby mimo to przeforsować te domki?
Żałosne. :?

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 19-11-2015 16:56 
Offline

Rejestracja: 20-10-2010 14:46
Posty: 60
Lokalizacja: Pogórze Karpackie, sercem zawsze B i BN
Dlatego już kiedyś prosiłem Administratorów o usunięcie mojego tematu, bo generuje takich... takie...
Niestety bez odzewu :(


Na górę
Post: 11-05-2016 19:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Jeszcze jedna reklama domków pod Gruszą na tym forum i zrobię Wam reklamę na jaką zasługujecie swoją nachalnością.
A wierzcie mi - wystarczy kilka postów o brudzie i niesympatycznych gospodarzach. Reklama czyni cuda - w obie strony.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl