Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:57

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 21-07-2014 15:57 
Offline

Rejestracja: 21-07-2014 15:39
Posty: 4
Jeśli mieszkacie w mieście, chcecie spróbować czegoś innego, oderwać się myślami od codziennych obowiązków i pracy: to jest coś dla Was! W małej wiosce Ropki, niedaleko od Wysowej Zdrój oferujemy noclegi w pokojach 3-5 osobowych z łazienkami i aneksami kuchennymi, w rozsądnej cenie i w świetnych warunkach. W gratisie dodajemy świeże powietrze, wspaniałe widoki, święty spokój i gwarantowany wypoczynek :)
Serdecznie zapraszamy!

https://www.siwejka.pl <--- ZAPRASZAM


Na górę
Post: 24-07-2014 22:24 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Secure Connection Failed

An error occurred during a connection to http://www.siwejka.pl.


To ten koszmarny kuciuk z dżibroka i tubajforów ('technologia kandayjska'), oświetlony 24/7 trupimi lampkami?

Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana...i Ty to scierpisz...

Thank you wasza mać, Siwejka!


Na górę
Post: 31-07-2014 18:23 
Offline

Rejestracja: 21-07-2014 15:39
Posty: 4
to jest tylko kwestia gustu co się komu podoba. Niektórzy wolą stare, rozpadające się chałupy, a niektórzy coś co dobrze widać z drogi :)


Na górę
Post: 03-01-2015 14:36 
Offline

Rejestracja: 03-01-2015 14:19
Posty: 1
Zawsze się znajdzie jakiś malkontent. Ja zapędziłem się do Ropek z Wysowej na "góralu" i pech chciał, że rower się zepsuł - awaria układu napędowego. Moje narzędzia okazały się niewystarczające. Zapukałem do Siwejki gdzie sympatyczny gospodarz z dużą dozą poczucia humoru udzielił mi pomocy :).
Myśle więc, że ocenianie czegoś ( lub kogoś) wyłącznie po wyglądzie nie jest fair.
Mam zamiar na wiosnę sprawdzić jakość usług, bo w pobliżu sporo ciekawych tras rowerowych. Wtedy okaże się czy Siwejka jest tylko obwieszoną kaprysami kapryśna damą :)
Pozdrawiam z Krakowa Panią Ulę i Pana Pawła.


Na górę
Post: 03-01-2015 22:00 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
koraplusania pisze:
W gratisie dodajemy świeże powietrze, wspaniałe widoki

Zastanawiam się, czy można oferować coś, czego nie jest się właścicielem. Czy ja przechodząc przez Ropki, nie nocując w Siwejce, nie mam tego gratisa i muszę zapłacić za to, że oddycham i oglądam widoki?


Na górę
Post: 04-01-2015 09:27 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
task pisze:
Zastanawiam się, czy można...

Taki to tani chwyt reklamowy.
Dla mnie to jeszcze jedno miejsce do ewentualnego noclegu na trasie zimowego GSB...w zimie takich desek ratunku nigdy za wiele.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 04-01-2015 16:19 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
Creamcheese, a masz moze na trasie GSB jakies wyprobowane miejsca noclegowe dla plecakowicza na jedna noc? mam w planach na 2015 przejscie calego GSB i zbieram opinie gdzie przyjaznie patrza na piechurów, a z takimi jednorazowymi noclegami w niektorych rejonach ciezko...

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 04-01-2015 18:22 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Na GSB spałem w rożnych miejscach...i każde z nich mogę polecić, bo po prostu dało rade tam spać :D W każdym z poniższych miejsc byłem jedno, góra dwuosobowo i wszedzie na jedną noc
I tak po kolei:

Równica - schronisko
Soszów - Schronisko
awaryjnie na Kubalonce - karczma chyba u Michała - drogo ale jak mnie przemoczyło do kości to musiałem gdzieś odpocząc
Wegierska Górka - agro gdzies na Cesarskim Trakcie
Hala Miziowa - schronisko
Głuchaczki - baza namiotowa
Hala Krupowa - schronisko
Rabka - agro...żebym to ja pamiętał adres
Turbacz - schronisko
za przełęczą Knurowską - baza turystyczna u Chroboków
Krościenko - agro...trafię bez adresu
Prehyba - Schronisko
Rytro - PTTK
Cyrla - schronisko
Hala Łabowska - schronisko
Jaworzyna Krynicka - Schronisko
Zdynia - był taki hotelik pracowniczy koło sklepu
Wołowiec - agro pod 8
Katy - agro koło szlaku, domek jednorodzinny nieotynkowany
Chyrowa - schronisko
Puławy - agro, ale nie pamiętam
Komańcza - schronisko
Cisna - pod Honem - bacówka
Smerek - dom noclegowy koło sklepiku
Ustrzyki - Hotelik Biały

Tyle znam, często nosiłem namiot i spałem w lesie. Mam gdzieś link do stronki gdzie są tzw. dupochrony na GSB.
Jak Cię interesuje to poszukam.
Ja to robię tak: mam pierwszy (najbliższy) nocleg zarezerwowany wcześniej, do tego mam listę miejsc na szlaku gdzie oferują noclegi (taki dupochron właśnie) i z trasy dzwonię szukając noclegu już na następną noc. Jak są kłopoty to szukam dalej i ewentualnie cisnę następnego dnia mocniej. Nawet z GSB (co jest stratą czasu i nabijaniem kilometrów) można zejść do niedalekiej wsi i coś znaleźć.
Oczywiście w okresie wakacyjnym mogą być kłopoty, ale ja nie chodzę w zasadzie w lipcu i sierpniu


Na górę
Post: 04-01-2015 18:49 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
ok, dzieki wielkie. czesc adresow mi sie pokrywa z tymi, ktore juz wczesniej ustalilem sobie sam, ale podrzuciles mi dwie "perełki", które moga mi się bardzo przydać :) a schronisko w Bartnem? faktycznie jest tak źle, jak to przedstawia duza czesc opinii w necie? (ostatni raz spalem tam z 10 lat temu...)

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 04-01-2015 22:09 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
W Bartnem byłem kilka razy ale nigdy mi się nie udało tam zanocować. Zawsze były grupy które rozpanoszyły się nawet na glebie. Spotkani na szlaku ludzie przestrzegali mnie przed noclegiem tam, bo akurat była np. grupa oazowa, która śpiewała do rana...i wypiła całe piwo. Teraz są podobno nowi dzierżawcy. Byłem tak przechodząc w listopadzie, ale...jak widziałem nadal są nastawieni na duże grupy. Ale próbuj.
Albo zanocuj w Wołowcu i później ciśnij do Kątów.(lub odwrotnie zależy skąd idziesz)
Pozdrawiam...a kiedy chcesz iść i skąd?


Na górę
Post: 05-01-2015 09:01 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
okolice maja-czerwca z Ustronia do Wołosatego. jakoś droga w drugą stronę zupełnie mnie nie fascynuje :/ i prawde mowiac plan jest, jedyne problemy logistyczno-noclegowe mam z Beskidem Niskim (bo jedna "dziura" noclegowa mi się rozwiązała przez Twoją listę z miejscówkami), nie mam ochoty spac ani w Bartnem ani w Kątach, a zrobienie w jeden dzien odcinka Wołowiec-Chyrowa to troche sporo, chociaż wykonalne...

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 05-01-2015 11:05 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
pazuzu pisze:
Creamcheese, a masz moze na trasie GSB jakies wyprobowane miejsca noclegowe dla plecakowicza na jedna noc, a z takimi jednorazowymi noclegami w niektorych rejonach ciezko...

Teraz naprawdę nie ma z tym problemu. Jest mnóstwo agro-, kwater nieformalnych. Przyjmują na jedną noc. Musiałbym daleko w pamięci grzebać, aby wyszperać, kiedy na samotnego "wielbłąda" na jedną noc krzywo patrzeli. Dużo tak chodzę po całych polskich górach i rzadko rezerwuję noclegi. Trochę jak creamcheese. Decyzję o miejscu noclegu często podejmuję koło południa, a szukam wieczorem, uzależniając to od pogody, kondycji itp.
Jednej zasady staram się trzymać: na noce piątek/sobota/niedziela bez wcześniejszego telefonicznego zapytania o obłożenie obiektu, nie pcham się do schronisk położonych poza miejscowościami, gdzieś w górach. Można trafić na grupę, tłok i hałas nocny, a rano wstać niewyspanym. W te noce nocuję przeważnie w dolinach.
creamcheese pisze:
Zdynia - był taki hotelik pracowniczy koło sklepu
Na tym forum o tak powszechnie znanym miłośnikom BN obiekcie, nie przystoi tak pisać.


Na górę
Post: 05-01-2015 12:16 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
wlasnie ja mam z 2014 r. odmienne spostrzezenia. nie raz i nie dwa mialem problemy z noclegiem, z tym ze akcje działy się w Sudetach, a tam całe wakacje i jesien ludu jak mrówków było ;) stad moje pytanie - zreszta w ktorej z dostepnych w necie relacji z przejscia GSB ktos pisał (o okolicach Krościenka n/D), ze mial problem ze znalezieniem miejscowki na jedną noc, bo gospodarzom niby sie nie oplacalo na tak krótki okres turysty (a właściwie dwójki) przyjmowac.

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
Post: 05-01-2015 14:24 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
task pisze:
creamcheese pisze:
Zdynia - był taki hotelik pracowniczy koło sklepu
Na tym forum o tak powszechnie znanym miłośnikom BN obiekcie, nie przystoi tak pisać.

Bo ja profan jestem...przepraszam :(


Na górę
Post: 05-01-2015 14:35 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
pazuzu pisze:
okolice maja-czerwca z Ustronia do Wołosatego.[...], nie mam ochoty spac ani w Bartnem ani w Kątach, a zrobienie w jeden dzien odcinka Wołowiec-Chyrowa to troche sporo, chociaż wykonalne...

W tym terminie to nie powinno być nigdzie tłoku.
Między Wołowcem a Chyrową masz wiatki-nówki, gdzie można przenocować bez problemu :) (na przełęczy Hałbowska i pod Ostrzyszem)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl