Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-09-2019 04:02

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9
Autor Wiadomość

Źródła zbliżone do Magury podają, że w sumie ani jedno ani drugie. Dzierżawy bywają terminowe, chociaż oczywiście myślący człowiek zastanowiłby się dobrze, czy nie należy przedłużyć dzierżawy komuś, kto przez tyle lat z Magury jeszcze nie uciekł :wink:

Administrator
Awatar użytkownika

Od 2 września Schronisko ma być nieczynne.Obecny gospodarz się pakuje. Nowego nie ma.

Awatar użytkownika

HM pisze:
Od 2 września Schronisko ma być nieczynne.Obecny gospodarz się pakuje. Nowego nie ma.
Tymczasem gospodarz bacówki w Bartnem:
Cytuj:
Rzuć wszystko i jesienią jedź na Magurę Małastowską.

Schronisko na Magurze Małastowskiej przechodzi bardzo trudny okres. Kto jest temu winien? Nie wiem i nie chcę wiedzieć, bo teraz nie chodzi o to, żeby szukać winnych. Teraz chodzi o to, żeby to schronisko za wszelką cenę uratować. Dlaczego mi na tym tak bardzo zależy? Po pierwsze dlatego, że na Magurze spędziłem 7 wspaniałych lat. Po drugie dlatego, że w Beskidzie Niskim, najdłuższym paśmie polskich gór, są tylko dwa prawdziwe schroniska- Magura i Bartne. Poza tym jest tysiąc różnych hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. I niech sobie będą ale nawet jeśli powstanie tysiąc następnych, nigdy nie zastąpią schronisk. Bo schroniska są po prostu niepowtarzalne. Dlatego z pełną odpowiedzialnością i z całą stanowczością dementuję informację, że od 2 września Magura będzie zamknięta. 2 września, 3 września, 4, 5 i w każdy następny dzień schronisko na Magurze Małastowskiej bedzie otwarte. Szczególnie szeroko otwarte będzie dla tych, którym zależy na jego istnieniu. To Wy i Wasza obecność tam zdecydują o być albo nie być tego wyjątkowego miejsca. Rzućcie więc wszystko i jesienią jedźcie na Magurę. Ona właśnie teraz potrzebuje Waszego wsparcia najbardziej.

To wiele wyjaśnia. Pamiętajcie, że na fb pierwszą wiadomość o poszukiwaniu nowego dzierżawcy dla MM wstawiła również BacówkaBartne. Przypadek? Ja nie jestem skłonny w niego wierzyć.

Wygląda, że całe "poszukiwanie dzierżawcy" było dla picu, a sprawa została od początku ustawiona.

Kojarzy się to jednoznacznie: wkracza 1 września, podstępnie, bez wypowiedzenia*... W szkole mnie uczyli, że to nie Lenin...

---
* jestem świadomy, że skoro dzierżawa była terminowa, to wypowiedzenie nie było konieczne. Ale mogli uczciwie powiedzieć komuś, kto jedenaście lat dzierżawił, że nie ma co się bawić w składanie swojej oferty.

Awatar użytkownika

Nie wierzę.
Gospodarz BB dowiedział się o wypowiedzeniu umowy od zarządu miejscowego PTTK w dniu 7.08 (wtedy pojawia się informacja na stronie peteteku). Umowa obowiązywała ponoć do września. Pomaga w znalezieniu nowego gospodarza. Chętnych brak.
Bierze na siebie potajemnie drugie schronisko?
Słabe to jak Angola na MŚ w koszykówce.

Mniemam, że ktoś z forum wybierze się po 2 września na Magurę, rozezna sytuację i da znać jak się sprawy mają.

Alan pisze:
Nie wierzę.
Gospodarz BB dowiedział się o wypowiedzeniu umowy od zarządu miejscowego PTTK w dniu 7.08 (wtedy pojawia się informacja na stronie peteteku). Umowa obowiązywała ponoć do września. Pomaga w znalezieniu nowego gospodarza. Chętnych brak.
Bierze na siebie potajemnie drugie schronisko?
Słabe to jak Angola na MŚ w koszykówce.

No dobrze.

Po pierwsze, umowa była do końca sierpnia. Z tego co sam słyszałem obsługa schroniska dowiedziała się, że od września ma być ktoś do pilnowania obiektu - w informacji było o pilnowaniu, nie o prowadzeniu.

Jak pisałem, BB było najlepiej poinformowane od samego początku. Potem BB dementuje pogłoski o tym, że schronisko będzie nieczynne - znaczy w Bartnem lepiej wiedzą, co powiedzieć potencjalnym gościom Magury, niż na samej Magurze!

Jeśli BB dementuje ww pogłoski, to albo samo przejmuje Magurę, albo już wie, kto ją przejmie. Albo - to trzecia wersja - tak sobie pisze, wagi do słów nie przywiązując. Zwłaszcza, jeśli jak piszesz, "chętnych brak".

Chętny był dotychczasowy gospodarz, no ale ok, trudno powiedzieć, że jest on "nowy".

PS:

https://secure.avaaz.org/pl/community_p ... stowskiej/

Póki co w schronisku będzie jedynie osoba pilnująca obiektu - ale sytuacja jest dynamiczna i ciągle się zmienia, trzeba poczekać co wyjdzie.

Chętnych jest ponad dwa i pół tysiąca.

https://secure.avaaz.org/pl/community_p ... stowskiej/

Chętnych znosić mankamenty estetyczne rozbudowy, znosić nie do końca sterylne warunki i znosić nie zawsze pogodne nastawienie do otoczenia Chatkowego.
Albo przynajmniej - chętnych znosić narzekania na dotychczasowy stan schroniska.
Chętnych, aby dalej schronisko miało twarz Watiego.

Awatar użytkownika

Coś w ogóle da taka petycja?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 9

Strefa czasowa UTC+01:00