Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-08-2008 14:52 
Offline

Rejestracja: 10-04-2008 10:40
Posty: 34
Lokalizacja: Gorlice
Witajcie.

Kończę właśnie studia w Krakowie i piszę pracę mgr na temat agroturystyki na terenach o walorach przyrodniczych (inaczej przyrodniczo cennych :) ). W pracy tej skupiam się na moim ukochanym Beskidzie Niskim, tym bardziej, że po studiach zamierzam wrócić do Gorlic. Dodatkowo chciałbym rozwinąć ten temat o turystykę osób niepełnosprawnych, gdyż całe moje krakowskie życie skupiało się na działalności w stowarzyszeniu "KLIKA" www.klika.krakow.prv.pl (zachęcam do obejrzenia linka) :).
Te przepiękne góry wydają mi się wręcz idealne dla uprawiania turystyki pieszej (i nie tylko 8) ) przez osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Chodzi mi tu głównie o dostępność tych gór, ciszę i spokój, możliwość spacerowania a nawet wędrowania po pustych dolinach przez kilka dni bez potrzeby ciągłego oglądania się wokół, czy nie jedzie przypadkiem jakiś samochód (bądź tir), ciekawą historię, no i przede wszystkim przyrodę. DOSTĘPNOŚĆ muszę jeszcze raz podkreślić, gdyż pracuję głównie z "wózkowiczami" (tak w gronie przyjaciół nazywamy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich) i Beskid Niski jest wręcz dla nich stworzony, gdyż przy niewielkim wysiłku opiekunów mogą oni wiele ciekawych miejsc zobaczyć w dolinach, a i na niejeden z beskidzkich szczytów da się wyjechać. Co ważne Beskid mogą zwiedzać osoby, które są samodzielne i nie potrzebują pomocy.

W związku z tym mam do Was prośbę.

Czy znacie jakieś gospodarstwa agroturystyczne i inne miejsca noclegowe w Beskidzie Niskim, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?
Jeśli w dodatku posiadają jakąś specjalną ofertę i zapewniają dodatkowe atrakcje (np. hipoterapię, plenery malarskie itp.) to byłbym wręcz wniebowzięty, gdybym uzyskał o nich informację :D
Również tyczy się to gospodarstw, które zamierzają się w tym kierunku rozwinąć i zostały już poczynione pierwsze kroki.

Byłoby mi niezmiernie miło, gdybym mógł te miejsca w swojej pracy opisać, przedstawić ich sukcesy ale i problemy. Być może udałoby mi się również pomóc, gdyż zajmując sie już kilka lat osobami niepełnosprawnymi (najpierw jako wolontariusz, później jako organizator turnusów rehabilitacyjnych i wycieczek) zdobyłem pewną wiedzę na temat pozyskiwania środków finansowych na rzecz turystyki i rekreacji takich osób. Mam zamiar również w przyszłości, dodatkowo kształcić się w tej dziedzinie.

Pozdrawiam serdecznie.
:D

Stach

_________________
Stach


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-03-2009 21:31 
Offline

Rejestracja: 04-03-2009 15:30
Posty: 5
Lokalizacja: okolice Dukli
Witam,

Właśnie znalazłam Pana liścik na forum Beskid Niski i zgłaszam się, co prawda pół roku po czasie ale cóż :)
Prowadzimy razem z mężem Gospodarstwo Agroturystyczne i Pracownię Rękodzieła "Farfurnia" już od kilkunastu lat, a od 7 lat przyjmujemy gości w domu przystosowanym na całym parterze także dla niepełnosprawnych ( na parterze jest 10 miejsc noclegowych).
Mamy bardzo bogatą ofertę warsztatów rękodzielniczych.
Zapraszamy : www.farfurnia.pl
J. Kacprzyk


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2009 16:39 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Poza tym pięknie tam u Was w Zawadce...

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl