Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 24-10-2015 22:22 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
turpin pisze:
(...) Tylko Konfederaci Barscy pętają się jeszcze tu i ówdzie, z równym zresztą powodzeniem, jak za Pułaskiego.

Turpin nie bądź taki zasadniczy :wink: , myślę że konfederaci znacznie lepiej dają sobie radę w poczynaniach niż prezentuje się obecnie to forum, mające już chyba ostatnie konwulsje, jak i zresztą strona, przy której to forum istnieje :). Nie tak dawno przecież mar-k lub teddy pisali, że dzieje się tyle, że zaczyna nas to przerastać :). A że czasem coś tutaj wrzucimy informacyjnie, to chyba po to jest forum, więc nie nazwałbym tego pętaniem się :( . W razie czego mamy swoją stronę, jakby już tutaj nie można było nic napisać ;). Odnośnie wpadania w Beskid, to cały czas gdzieś udaje mi się tam zawitać, ale akurat do tego forum nie jest mi potrzebne :P .
A tak ogólnie, to powiem Ci, żeś celnie ujął to co się dzieje z tym forum i z portalem, przy którym to forum działa...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 25-10-2015 14:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Jakbyście całą energię włożoną w narzekanie, albo chociaż jej część, poświęcili na napisanie czegoś pozytywnego... nie było by na co narzekać.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 26-10-2015 12:23 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Dlugi pisze:
Wsadzę kij w mrowisko, bo lubię :twisted:
Turpin ma rację, już od dłuższego czasu forum ma tylko ma drgawki. Nie masz racji Alan że winien jest tu tylko FB - to tylko narzędzie, ale wykorzystują go ludzie. A w jaki sposób? Dość powiedzieć, że pewna osoba zamiast kontaktować się ze mną przez to forum - wysyła mi wiadomość na FB. Kamyczek, ale swoje robi...
Nieprawdą jest też, że fora zamierają - sąsiednie ma się dobrze, choć pewnie nie tak jak za czasów świetności.
Czy zamieranie tego forum jest winą "władzy"? Nie mnie to osądzać, choć aktywność rzeczywiście nie powala, a nie wierzę, żeby po BN się nie szlajali.
Patrząc jeszcze z innej strony - w zeszłym roku mnogość ludzi na spotkaniu MBN, w tym podobno zapowiada się tak samo. Organizowanie spotkań wyszło z tego forum, nie chciałbym narzucać żadnych ograniczeń, ale skoro można ściągać od "miejscowych" po 2 dyszki to dlaczegóż nie wymyślić czegoś na "nieforumowiczów"?
Zawsze uczestniczyłem w spotkaniach głównie ze względu na wycieczkę i prelekcje, zeszłoroczne w moim odczuciu było naprawdę super zorganizowane, mimo że od 3 lat w tym samym miejscu. Czy było za dużo prelekcji (pojawił się już w tym roku już taki zarzut)? Nie wiem, ale widziałem, że wiele osób przyjechało tam nie po to, aby coś się dowiedzieć o tych terenach - ważniejsza była "integracja" - aż tak ważna, że sporo osób na sali podczas prelekcji nie było. No cóż, obowiązku nie było...
Tak więc kasę przeznaczę na coś innego niż Magurycz (który i tak nią gardzi, nawet jak się mu ją "na tacy" podaje), czas - jeśli pogoda pozwoli - spędzę w górkach, a aby "dać w palnik", wcale nie muszę wyrywać się z domu.

Tyle i aż tyle...


Dlugi, gdyby to był fejsbuk,tobym polajkował :wink: :lol:

HM, to nie ma być narzekanie, ale... coś w tym jest, że nawet info o spotkaniu w Zdyni nie jest wrzucone do aktualności na portalu. To znaczy chyba jest, bo z linka wrzuconego na forum działa, ale przynajmniej u mnie, jak wchodzę nie przez forum tylko przez stronę główna portalu - to go nie ma.


Na górę
Post: 26-10-2015 21:33 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
turpin pisze:
(...)
Zamknijcie wreszcie tę budę, bo żał się doprawdy na nią co te dwa-trzy tygodnie klika. Każdorazowe odwiedziny skutkują mini-depresją.

A jak komuś będzie po drodze, nich wpadnie w Beskid. To forum nie jest już do niczego nikomu potrzebne.

(ach, byłbym zapomniał - żegnajcie)

Podpisuję się

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 26-10-2015 21:35 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Dlugi pisze:
Wsadzę kij w mrowisko, bo lubię :twisted:
Turpin ma rację, już od dłuższego czasu forum ma tylko ma drgawki. Nie masz racji Alan że winien jest tu tylko FB - to tylko narzędzie, ale wykorzystują go ludzie.(...).

Podpisuję się pod tą opinią

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 26-10-2015 21:37 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
HM pisze:
Jakbyście całą energię włożoną w narzekanie, albo chociaż jej część, poświęcili na napisanie czegoś pozytywnego... nie było by na co narzekać.

To jest zdanie człowieka który dobija to forum własnym działaniem (pierwszy na myśl przykład to zdjęcia Starego Zakapiora)

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 27-10-2015 09:09 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Być może.

Mam do wyboru trzy opcje:
1. Prowadzić to forum zgodnie z tym co sobie założyliśmy i zgodnie z własnym przekonaniem o słuszności podejmowanych działań.
2. Prowadzić forum wbrew powyższemu.
3. Olać, odpuścić.

Pierwsze wydaje mi się oczywiste.
Drugie absurdalne i nielogiczne.
Trzecie... Na pewno do przemyślenia.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-10-2015 12:41 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
Turpin pisze ostro i dosadnie, w dużej mierze niestety prawdziwie, ale

turpin pisze:

Zamknijcie wreszcie tę budę (...)


turpin pisze:
To forum nie jest już do niczego nikomu potrzebne.



...z powyższym, inaczej niż Ósmy, się nie zgodzę.

Zbyt cenny to zasób wiedzy by odsyłać go w niebyt, i wciąż moim zdaniem ma duży potencjał. Truizmem będzie powtarzać o różnicach w funkcjonalności forum i fb, a zatem o absurdalności pomysłu że fb mógłby forum zastąpić (o ile pamiętam pisał o tym gdzieś tu już Dlugi, stosunkowo niedawno).

HM, Twoje przemyślenia nt. Twoich 3 opcji: 1 - tak, 2 - tak, ale mam wrażenie że w tym momencie w dużej mierze wdrożona jest 3.

W aktualnościach ostatni, przygnębiający w swej wymowie wpis z marca - wezwanie do kontaktu do właściciala portalu...

W "co nowego" - ostatni wpis z maja o koszulkach, z których dochód nota bene miał iść na przebudowę strony. Nie da sią odmówić racji Turpinowi, wieje martwotą, bo, jak już zwracałem na to uwagę wcześniej, nawet informacja o spotkaniu w Zdyni - przecież aktualnym - nie jest widoczna. O niedziałającym od miesięcy podglądzie ostatnich wpisów na forum już nie wspomnę.


Na górę
Post: 27-10-2015 13:44 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Odnośnie prowadzenia forum to jestem za punktem 1.Co prawda forumowicze już wymienili kilka niedociągnięć odnośnie forum i strony, ale myślę, że to już wydaje się być kosmetyką poprawioną później. Co do marnoty na forum, to niestety ale wśród polaków tak już bywa, że gdzie dwóch rodaków rozmawia, tam są trzy zdania. Pozdrawiam beskidzko !


Na górę
Post: 27-10-2015 14:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Strona się robi. Będzie nowa, będą nowości.
Wiem, że Bartek ma dużo materiałów, chęci i zapału.

Ja pisze tylko o forum.
A fora internetowe, to takie twory, o których kształcie w największym stopniu decydują ich użytkownicy.

Co wizyta na forum widzę nowe posty o trupie, powolnej śmierci,dogorywaniu, drgawkach itp. Pomyśleć by można, że ktoś kto tak głośno woła larum ma na myśli dobro tego miejsca...

Jak wam starcza energii jedynie na zrzędzenie, to ja nic na to nie poradzę. Nie założę sobie X kont i nie będę ze sobą prowadził dyskusji ku ogólnej uciesze.

O wartości forum stanowi nie ilość postów, ale ich jakość - A pod tym względem nie mamy się czego wstydzić.
Prosty przykład: Indeksacja google https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
czwarty wynik na losowo wpisaną frazę, o której pamiętam, że była tu dyskutowana.
Coś kompletnie nie kojarzące się z BN https://www.google.pl/search?client=ope ... we+krwi+skąpana&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=ojczyzna+ma+tyle+razy+we+krwi+sk%C4%85pana&start=20
góra trzeciej strony.

edit:
Póki co jest opcja 1.
Opcja 3. Wynikająca raczej z rozgoryczenia defetyzmem tu ostatnio panującym.
(Kurde,gdyby nie te marudne posty, to bym tej agonii nie zauważył)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-10-2015 19:23 
Offline

Rejestracja: 10-07-2010 12:50
Posty: 280
Lokalizacja: Kraków
W takim razie przepraszam za uwagi pod niewłaściwym adresem.

Nieco konfrontacyjnego "wy" do 'zrzędzących' do siebie nie odniosę, bo moją opinię o wartości forum wyraziłem i chyba nie odbiega za bardzo od Twojej.

edit: Nudny będę i się powtórzę, ale z tym niewidocznym info o spotkaniu to jednak wtopa. Masz kontakt z Bartkiem, to może zwróć mu na to uwagę. Nie ma chyba powodów by równolegle z budową nowej strony, dopóki nie będzie gotowa, zachowywać choć namiastkę życia starej wersji.


Na górę
Post: 27-10-2015 19:41 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Jasne, nie zauważyłem wcześniej.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-10-2015 23:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
prosty pisze:
Zbyt cenny to zasób wiedzy by odsyłać go w niebyt, i wciąż moim zdaniem ma duży potencjał.


HM pisze:
A fora internetowe, to takie twory, o których kształcie w największym stopniu decydują ich użytkownicy


Co ja tam wiem i co mogę, ale pod tymi dwoma powyższymi wypowiedziami chcę się podpisać. Na więcej mnie w tej chwili nie stać. Ale nie narzekajmy a piszmy sami, prowokujmy rozmowy, otwierajmy nowe tematy i już. Że nie idzie? No to właśnie nam nie idzie, nam wszystkim tu zarejestrowanym. Więc narzekając, na siebie narzekamy. Ja to tam mało wiem o BN i w ogóle, nie usprawiedliwiam się tym, ale wolę poczytać mądrzejszych. A ci mądrzejsi to albo narzekają( jak choćby Turpin, którego szanuję i zawsze bardzo lubiłem czytać) albo milczą (tu lista znawców nieocenionych jest zbyt długa bym ją miał wymieniać).

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 11-11-2015 12:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Niech zgadnę.
Po nieudanej, wcześniejszej próbie przeforsowania tego beznadziejnego odnośnika, postanawiasz założyć drugie konto na tym forum, aby zapytać, czyt. ponownie "przemycić" wspomniane domki.

Post zgłoszony.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 13-11-2015 08:25 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Cześć wszystkim :)
tak sobie czytam tę powyższą dyskusję i trochę boli, że nawet tu, w wirtualnym miejscu spotkań pasjonatów BN, nie ma zgody i porozumienia. Moim skromnym zdaniem rację ma HM, który napisał, że o forum decyduje nie ilość postów, ale ich jakość. A niestety niektóre dyskusje tu prowadzone nie powalają na kolana merytoryką (oczywiście nie wszystkie, bo niektóre wątki są naprawdę interesujące). Poza tym zwalanie winy na Adminów za to, że portal i zwłaszcza forum umierają, jest nie wporządku. Dlaczego? Bo o forum, jego jakości i jego "życiu" decydują użytkownicy, nie Admini. Prosty przykład z ostatnich dni - gdy pojawiło się info o spotkaniu w Zdyni (i tu zgodzę się z tymi, którzy wytykają brak informacji na stronie głównej, też tego nie rozumiem i uważam to za błąd) to rozwinęła się w miarę merytoryczna dyskusja, pojawiło się parę pomysłów odnośnie prelekcji, wycieczek itp. Ale po kilku dniach aktywność pod tym tematem spadła niemal do zera. I tu pytanie do wszystkich narzekających na Adminów - Czy w związku z tym administratorzy strony mają usiąść i na siłę "podbijać" wspomnianą wyżej dyskusję publikując niezliczoną ilość postów niewiadomo jakiej treści, tylko po to żeby dowieść malkontentom, że forum jednak żyje i ma się dobrze? No chyba nie..A z tego co zauważyłem, jeśli ktoś o coś zapytał (i tu podam swój przykład, bo pytałem odnośnie podsyłania pomysłów na wycieczkę, ale także przykład innej osoby, która pytała o szczegóły noclegów, kosztów, itp.), to odpowiedź otrzymał.

Jak widać i pod tym tematem HM się udziela odpowiadając na zarzuty niektórych osób, więc jednak nikt nie uciekł i nikt nie zniknął. Po prostu aktywność administratorów jest wprost proporcjonalna do aktywności innych użytkowników. Tak to widzę. I żeby nie było - nie jestem żadnym stronnikiem właścicieli portalu, nikt mi za ten wpis nie zapłacił i nikomu się nie podlizuję. Po prostu piszę to co myślę.

I żeby nie było to niestety muszę się "przyczepić" do Adminów..po pierwsze za to co już napisałem wyżej, czyli brak info o XI SMBN na stronie głównej. Wg mnie duże niedopatrzenie. Po drugie - brak informacji odnośnie postępów prac nad nową odsłoną portalu. Były zbierane pomysły na nową stronę, koszulki specjalnie na tę okazję, strona miała być o ile pamiętam dobrze, gdzieś w drugiej połowie roku. Rok się kończy i cisza. Rozumiem, że pewne rzeczy zajmują określony czas, ale przydałaby się chociaż jakaś informacja na ten temat.

To tyle ode mnie..do miłego zobaczenia za tydzień w Zdyni :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl