Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:02

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-12-2016 19:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Witam.
Jako że jestem turystą zmotoryzowanym to szukam noclegów z moim zestawem tj. VW T4 + Niewiadów 126e. Załoga dwie osoby wiekowe i dwie wnuczki 13 i 16 lat.
Beskidy odwiedziłem przypadkiem w roku 2010 a następnie w 2014.
Od tego czasu ciągnie mnie w te strony. Będąc za pierwszym razem staliśmy nad j. Klimowskim na polu namiotowym od strony Uścia Gorlickiego.
Następnie na Czarnym Potoku na prywatnym wyciągu narciarskim. Uparłem się na Bacówkę w Powroźniku u p. Oleksego. Jakby było mało to jeszcze ów pan zaproponował nam zatrzymanie się w tartaku w Uściu Gorlickim.
Dlaczego o tym opisuję? Dlatego iż takie klimaty nas interesują. Chcemy swoim zestawem zawitać w tym nowym [2017] sezonie letnim.
Szukamy pól namiotowych lub innych miejsc na których można by zatrzymać się na kilka nocy. Mają to być miejsca przyjazne takim turystom jak my.
Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, stanice harcerskie, zagrody prywatne, leśniczówki i miejsca podobne do tych wymienionych wyżej itp.
Jako że takich miejsc nie znajduję w internecie to zwracam się na tymże forum o pomoc w znalezieniu takich miejsc.
Są campingi w BN lecz takich w miarę możliwości chcemy uniknąć.
ps. najchętniej chcielibyśmy odwiedzić miejsca w rejonie Uście Gorlickie, Zdynia, Stawisza, Czyrna lecz nie koniecznie te.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 09-12-2016 18:13 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Zerknij bardziej na wschodnie rewiry BN, bo tam Ciebie jeszcze nie było, n.p.:
na pole namiotowe "Drymak" w Tylawie.
Niedaleko, na wschód od Tylawy -Stasiane, to należy do Lasów Państwowych.
Huta Polańska- naprzeciwko schroniska Hajstra. Z tego co wiem za niedużą odpłatnością jest dostęp do kuchni i sanitariatów. Ciekawie byłoby w Radocynie, ale od wiosny 2017 r. schronisko idzie do remontu, więc przez jakiś czas otoczka sanitarno- gastronomiczna będzie niedostępna.


Na górę
Post: 09-12-2016 18:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na wschodzie podobne jak Stasiane (też LP) jest w Woli Niżnej.
Bliżej Rejonów, o których pisze b.b. jest fajne pole w Polanach nad rzeką.
Z Agro, to pewnie każdy gospodarz z odpowiednim placem nie będzie marudził.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 09-12-2016 19:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Witam.
Dzięki za zainteresowaniem się moim wpisem.
Wiadomości te skrupulatnie notuję następnie szukam w internecie i będę wdrażał część z nich do realizacji.
Uparłem się na stronę zachodnią iż z Wrocławia chcę pojechać przez Pcim {kudłacze + Luboń} dalej na niedokończone trasy w Beskidach [rejon Szczawnicy} a następnie w miejsca już zwiedzone wcześniej.
Zależy mi na Watrze w Zdyni oraz na odwiedzeniu stron moich teściów.
Jeśli czas i zdrowie pozwoli to udamy się bardziej na wschód i w Bieszczady.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 10-12-2016 17:12 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Kiedy będziesz jechał?...Może uda nam się spotkać?
Pozdrawiam


Na górę
Post: 10-12-2016 17:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
creamcheese pisze:
Kiedy będziesz jechał?...Może uda nam się spotkać?
Pozdrawiam


Witam.
Moje plany to lipiec.
Jeśli nic się nie wydarzy to tylko jak wnuki wezmą świadectwa to pakujemy się i jedziemy.
Mamy zamiar od 01.07.2017 zajechać na Węgry ze znajomymi a po kilku kąpielach wrócić w Beskid Niski.
Na ten czas to przeglądanie internetu, sprawdzanie namiarów jakie wysłali koledzy powyżej, przymiarki a co wyjdzie to czas pokaże.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 21-12-2016 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-10-2015 19:18
Posty: 9
task pisze:
...Ciekawie byłoby w Radocynie, ale od wiosny 2017 r. schronisko idzie do remontu, więc przez jakiś czas otoczka sanitarno- gastronomiczna będzie niedostępna.


Ja bym tej Radocyny nie przekreślał. W końcu jest baza namiotowa z całodobowym ogniskiem, łazienką w rzeczce, wesołym towarzystwem i klimatem. Niewiadowem co prawda nie wjadą do samej bazy (tak mi się przynajmniej wydaje :mrgreen: ) ale postawią kilkadziesiąt metrów dalej i też będzie ok. A co do prowiantu to założę się, ze w przyczepie jest wszystko czego potrzeba aby skutecznie pichcić. :)


Na górę
Post: 23-12-2016 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Gites pisze:
task pisze:
...Ciekawie byłoby w Radocynie, ale od wiosny 2017 r. schronisko idzie do remontu, więc przez jakiś czas otoczka sanitarno- gastronomiczna będzie niedostępna.

A co do prowiantu to założę się, ze w przyczepie jest wszystko czego potrzeba aby skutecznie pichcić. :)


Witam.
Choć niewiadówka jest wątła to jeszcze mam zaplecze w postaci VW T4.
Na stanie wszelkie dobra potrzebne do trwania w różnych warunkach mam.Kuchnia, energia, WC, lodówka, spanie itp jest.
Ale żeby stanąć takim zestawem to szukam taniego a zarazem bezpiecznego miejsca na rozstawienie obozowiska.
Nawet idąc na wycieczkę chciałbym mieć to wszystko pod jako taką czyjąś kontrolą.
Za opisem kolegów już pomału wytyczam trasę moich wędrówek.
Tak jak pisałem wcześniej nie mam nic ciekawego w rejonach zachodnich BN a tam też mnie ciągnie zwłaszcza że mało jest relacji na ten temat, może źle szukam?

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 23-12-2016 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
b.b tulipan pisze:
Tak jak pisałem wcześniej nie mam nic ciekawego w rejonach zachodnich BN a tam też mnie ciągnie zwłaszcza że mało jest relacji na ten temat, może źle szukam?

Niedokładnie szukasz.
Cała masa tutaj na forum oraz kilka na "Turystycznie", o którym ostatnio wydajesz się trochę zapominać. ;)
Namiary: http://www.turystycznie-forum.pl/viewforum.php?f=237

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 24-12-2016 12:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Alan witam.
Nie do końca zapominam o tym i o innych forach. :oops: Po prostu nie zabieram głosu bo i nie mam takiej potrzeby.
Jeśli będę miał pytania lub coś ciekawego w tematach nas interesujących to zaraz wstawię swoje 3-grosze.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Post: 16-02-2023 17:31 
Offline

Rejestracja: 16-02-2023 17:26
Posty: 3
Drymak' w Tylawie to świetne miejsce


Na górę
Post: 16-02-2023 18:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2014 18:38
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
AnterBrter pisze:
Drymak' w Tylawie to świetne miejsce

Dzień niech będzie dobry.
Dużo już zwiedziliśmy w BN aż po Bieszczady.
Na Drymaku byłem właśnie w zeszłym sezonie. Bardzo przyjemni gospodarze, p. Józef [chyba tak ma na imię] i jego żona. Stałem trzy dni za niewielką opłatą.
Byłem przy okazji odwiedzić Stasiane, też ciekawe miejsce.
Znalazłem cichy leśny parking [ chyba kotów] mam gdzieś zapisane namiary i fotki.
Minęło już kilka lat od mojego pierwszego wpisu a ja dalej zwiedzam i zwiedzać będę tak piękne strony BN. Jeśli ktoś dożuci ciekawe przystanki to chętnie tam zajadę. Zaczynam stawać na parkingach leśnych, przy cerkwiach , cmentarzach itp.
Dziękuję za wpisy.

_________________
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl