Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 11:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-05-2016 17:16 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Książka ta dotychczas na forum doczekała się jedynie wzmianki,
Alan pisał:
Krempna (Ośrodek Edukacyjny/Muzeum MPN), 20.04.2015
Spotkanie z Janem Majewskim - autorem wystawy "Cmentarze z I wojny światowej" (+promocja jego książki).

Nic innego na forum nie znalazłem. Zainteresowała mnie, czekałem na recenzje, opinie znawców tematu.
Wciąż cisza. Książka jest dostępna od ponad roku, w ograniczonej sieci dystrybucji. Zmawiać można bezpośrednio u autora, prześle Pocztą Polską, osobiście zaś odebrać w Jaśle, Skołyszynie lub Gorlicach, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
Strona autora promująca książkę:
http://www.cmentarzewojenne.pl/
Informuję, że nie doczekawszy fachowej recenzji książkę tą kupiłem w sposób inny niż wyżej wymienione, mianowicie
w Skansenie w Szymbarku w cenie 59 zł. Musiałem ją nosić prawie tydzień w plecaku zanim nie opuściłem BN, a waży 3,1 kg! Mogłem wysłać pocztą, ale chciałem z niej korzystać od dnia nabycia.
Książka liczy 607 stron (format 227 x 295 mm), zawiera ponad 1500 współczesnych i archiwalnych zdjęć ze 143 cmentarzy. Każdy z czterech okręgów poprzedzony jest wstępem oraz mapką poglądową z rozmieszczeniem cmentarzy w terenie. Książka zawiera teksty wprowadzające w temat: Wielka Wojna w latach 1914-1915 – front galicyjski oraz Założenie zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych – działalność Krakowskiego Oddziału Grobów Wojennych.

Z zakupu jestem bardzo zadowolony, wciąż czytam, przeglądam i jeszcze długo to będę robił.
Czekam na recenzje znawców tematu.


Na górę
Post: 08-05-2016 19:39 
Offline

Rejestracja: 31-12-2015 14:46
Posty: 303
Kłopoty z pamięcią? Sam ją polecałeś (nowości wydawnicze, ostatni post na 3 stronie i starego zakapiora o tej książce na 4 stronie). Niezwykle starannie wydana z pięknymi fotografiami i ta symboliczna cena. Toż z autora filantrop nie lada. Tego nie trzeba polecać. Trzeba to mieć!


Na górę
Post: 08-05-2016 20:02 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
oberżyświat pisze:
Kłopoty z pamięcią? ...
Niezwykle starannie wydana z pięknymi fotografiami i ta symboliczna cena. Toż z autora filantrop nie lada. Tego nie trzeba polecać. Trzeba to mieć!

Trafiłeś mnie z tą pamięcią.
Rok temu tylko informowaliśmy, że album ten ukazał się. Teraz to cacko mam. Uważam, że zasługuje na samodzielny temat i namawiam innych do zakupu.


Na górę
Post: 29-12-2021 14:37 
Offline

Rejestracja: 04-02-2017 17:39
Posty: 59
Odgrzebuję stary temat, a zarazem robię trochę prywaty.
Właśnie otrzymałem z drukarni drugie wydanie, album uaktualniony o nowe zdjęcia ze zmianami jakie zaszły na niektórych cmentarzach od ostatniego wydania (2015).
Również w tekstach wiele uzupełnień, nowych informacji i korekta w literówkach w niemieckojęzycznych inskrypcjach.
Więcej informacji na mojej stronie:

http://www.cmentarzewojenne.pl/index.html#


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl