Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 11:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 540 Następna
Autor Wiadomość
Post: 13-08-2008 08:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Umieszczajcie tu info o imprezach i wydarzeniach kulturalno-społeczych związanych choć troche z BN, i Łemkowszczyzną.
(myśle, że tak będzie lepiej, niż zakładanie dla każdej imprezy nowego wątku)

Na początek:

Święto Karpackie Klimaty (Krosno)
2008-08-29 - 2008-08-31

Urząd Miasta Krosna (województwo podkarpackie) przygotował niezwykłą propozycję dla tych, którzy właśnie planują wakacje i pragną je spędzić w nietuzinkowy sposób. To głównie do nich adresowane są Karpackie Klimaty - trzydniowe święto podkarpackiego pogranicza, najbardziej zagadkowego i niezbadanego zakątka Polski. Warto więc poznać jego tajemnicę, zarezerwować swój wolny czas na ostatni weekend sierpnia (29 - 31.08.2008) i przyjechać do Krosna!

Karpackie Klimaty to międzynarodowa impreza, prezentująca wielowiekową spuściznę kulturalną i historyczną regionu karpackiego. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdzili goście z Polski, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Wydarzenie łączy czar zamierzchłych czasów z nowoczesnością, ukazuje nieznany powab Galicji, przedstawia jej różnorodność i zabiera w podróż artystyczną, kulturową i kulinarną.

Karpackie Klimaty zmieniają średniowieczny rynek krośnieński w tętniące życiem centrum pogranicza. Wśród wielu wydarzeń towarzyszących imprezie każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego i niespotykanego. I tak miłośnicy kulinariów kresowych posmakują wybornych dań kuchni łemkowskiej i słowackiej. Będą także mogli degustować wina węgierskie podczas Festiwalu Wina Węgierskiego im. Roberta Portiusa. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna otwarta impreza winiarska, która odbywa się pod gołym niebem. Wielu zainteresowanych przyciągną wybory Ulubionego Chleba Krośnian. Zapach i smak pieczywa prezentowanego na krośnieńskiej starówce zadowoli najbardziej wybrednych Gości imprezy. Nie pominięto również fanów muzyki karpackiej. W trakcie Karpackich Klimatów wystąpią grupy folklorystyczne i folkowe (chociażby tak uznane kapele jak Karpatia, Siklawa czy Elektro Góralska Kapela Ziomalska Psio Crew).

Publiczność będzie także podziwiać barwne choreografie zespołów tanecznych i śpiewać wspólnie z kapelami ludowymi. Miłośników wystaw zachwyci Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna". Nawiązano też do bogatej tradycji szklarskiej i naftowej naszego regionu. Karpackie Klimaty to ekspozycje szkła, lamp naftowych oraz pokazy wytopu szkła, prowadzone "na żywo" pod gołym niebem. Nie zapomniano o pasjonatach sztuki ludowej: wśród zabytkowych kamieniczek krośnieńskiej starówki pojawią się rzędy straganów, wystawianych przez twórców ludowych i rękodzielników. Jeszcze więcej wrażeń gwarantują wielobarwne korowody szczudlarzy i żonglerów, sowizdrzalskie parady, spektakle teatrów ulicznych, widowiska uliczne, nocne zwiedzania kościołów i wieczorne pokazy rycerskie.

Za: http://www.bezdroza.com/serwis/main.php ... newsletter

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-08-2008 09:48 
Offline

Rejestracja: 14-08-2008 09:45
Posty: 1
Obrazek [/img]


Na górę
Post: 16-08-2008 08:52 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Do Jarosławia dwa kroki a impreza ciekawa.
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... iecie.html



Na skróty:

Takiego festiwalu nie ma na świecie
Magdalena Mach
2008-08-15, ostatnia aktualizacja 2008-08-15 17:05

Specjalnie dla festiwalu w Jarosławiu zespół z Włoch zgodził się po raz pierwszy w swojej kilkusetletniej tradycji wystąpić poza swoją siedzibą. To tylko jeden z dowodów na to, że "Pieśń Naszych Korzeni" nie ma sobie podobnych.
Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni" rozpoczyna się w niedzielę, to bez wątpienia najbardziej oryginalne i ekscytujące cykliczne wydarzenie artystyczne na Podkarpaciu. Nie ma głośnych reklam, ani żadnej promocji. - Bo tego nie potrzebuje, nie zabiegamy o szeroką widownię, ograniczona liczba uczestników gwarantuje pewien poziom intymności obcowania ze sztuką i wybitnymi artystami. Między nimi a publicznością nie ma bariery - mówi Maciej Kaziński, dyrektor artystyczny festiwalu, specjalista w grze na historycznych instrumentach smyczkowych.

To jedyny w swoim rodzaju festiwal integracyjny, artyści spędzają z uczestnikami festiwalu niemal cały dzień. - Sporo jeżdżę po świecie i nie spotkałem nigdzie festiwalu o podobnej formule - mówi Kaziński. Publiczność nie przyjeżdża na ten festiwal, by tylko słuchać, a wykonawcy po to, by jedynie zagrać i wyjechać. Ten festiwal trzeba przeżyć. Wieczorne koncerty wykonawców muzyki dawnej i tradycyjnej z najwyższej półki to tylko pyszny deser, bo artyści, następnego dnia po koncercie opowiadają o swojej sztuce, odpowiadają na pytania publiczności, wspólnie z uczestnikami dyskusji jedzą posiłek. Nieodłączną częścią festiwalu są warsztaty, w których mogą brać udział także amatorzy, bez muzycznego wykształcenia. W tym roku ich uczestnicy poznają chorał gregoriański, także w praktyce, w trakcie codziennych jutrzni, nieszporów i mszy w rycie gregoriańskim, prowadzonych przez badaczy i specjalistów zarówno świeckich (m.in.: Marcin Bornus-Szczyciński), jak i zakonnych (Dominikanów i Benedyktynów Tynieckich). Dwa inne projekty to warsztaty amerykańskich pieśni tradycyjnych pod kierunkiem Tima Eriksena (zaprezentuje je podczas koncertu w poniedziałek o godz. 20) lub udział w Chórze Festiwalowym, który po niespełna tygodniu intensywnych prób wykona barokową Missa Dolorosa Antoniego Caldara (sobota 23 sierpnia).

Co roku do Jarosławia zjeżdżają dwie setki uczestników z całej Polski. Informują się o festiwalu pocztą pantoflową. Kim są? - To humaniści, którzy realizują zamiłowania poprzez muzykę, historię, antropologię, etnografię. Szukają pełnego obrazu człowieka i nie dzielą go na dyscypliny, bo to choroba naszych czasów. Szukają tutaj, bo muzyka zawsze towarzyszyła najważniejszym momentom życia człowieka, jest jego integralną częścią - tłumaczy Kaziński. - Nie skupiamy się tylko na estetyce wykonań, szukamy sensu, głębi znaczeń muzyki i tradycji. Jeśli uznać ją za odkładającą się latami mądrość, to chcemy jak najwięcej z niej czerpać - dodaje.

Tegoroczny program jest kontynuacją poszukiwań z lat ubiegłych. Na czym polega ta ciągłość? - Artyści przyjeżdżają tu nic o festiwalu nie wiedząc, uczestniczą w nim, on ich inspiruje i na następny przyjeżdżają, przywożąc ze sobą innych wykonawców - mówi Kaziński. W ten sposób na udział w festiwalu udało się namówić artystów, których nie zobaczymy na innych festiwalach w Europie, a nawet na świecie. W tym roku będą to wykonawcy tradycyjnych liturgicznych śpiewów polifonicznych Confraternita di Sessa Aurunca z Włoch, którzy przez kilkaset lat swojej tradycji nie występowali poza swoją siedzibą (środa, godz. 20). Po raz drugi powróci także do Jarosławia wykonująca tradycyjne pieśni perskie grupa z Iranu, tym razem jednak przywiezie ze sobą Brahama Saranga, który wykona klasyczne pieśni perskie. Zapowiada się koncert wyjątkowy, zważywszy, że artyści z Iranu niezmiernie rzadko koncertują poza swoim krajem, a tradycyjne pieśni perskie wywodzą się ze starożytności (piątek, godz. 22.15).

Najbardziej wyjątkowe wydarzenia festiwalu będą ukazywać się na płytach, które będzie można kupić w biurze festiwalowym. Pierwsze takie wydawnictwo ukazało się w tym roku.

Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Muzyka Dawna w Jarosławiu", które skupia ludzi młodych, głównie uczniów i studentów. Stowarzyszenie wspomaga klasztor oo. Dominikanów i urząd miasta, którego pomoc finansowa jest jednym z głównych filarów tego przedsięwzięcia.

Festiwal potrwa do 24 sierpnia. Wieczorne koncerty, w których może uczestniczyć każdy chętny odbywają się w jarosławskich świątyniach. Inauguracja w niedzielę o godz. 20 w Bazylice M.B. Bolesnej - wystąpi Ross Daly Quartett (Grecja) z tradycyjną muzyką z Krety. Szczegółowy program na stronie www.festiwal.jaroslaw.pl.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-09-2008 09:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
2008-08-27 ZAPRASZAMY na XIV DNI HUCULSKIE !!


OGÓLNOPOLSKI CZEMPIONAT UŻYTKOWY KONI RASY HUCULSKIEJ i XIV DNI HUCULSKIE - REGIETÓW 2008

Pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Piątek 19 września
7.00 – 10.00 Przywóz koni
10.30 Odprawa techniczna zawodników
12.30 Ogólnopolski Czempionat Użytkowy – wycena hodowlana


Sobota 20 września
6.00 Zawody konne
• Ogólnopolski Czempionat Użytkowy – próba wytrzymałości
• Zawody zaprzęgowe – maraton

12.00 Pierwszy polsko-słowacki Rowerowy Wyścig o Puchar Sołtysa Regietowa i Regetovki
• otwarcie biura zawodów, zapoznanie się z trasą – Regietów - Regetovka
• 15.00 start w Regetovce (mężczyźni)
• 15.15 start (kobiety)
12.30 Uroczyste otwarcie imprezy
• prezentacja ekip jeździeckich
• pokazy konne
13.00 Występ Zespołu Ludowego Stebniczanka - Słowacja
13.30 Pokaz zaprzęgów
14.00 Występ Koła Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa
14.00 Ogólnopolski Chempionat Użytkowy Koni Rasy Huculskiej – ścieżka huculska
14.30 Pokaz ratownictwa, gaszenia pożaru płonącego samochodu oraz udzielania pomocy medycznej – Państwowa Straż Pożarna
15.00 Występ Koła Gospodyń z Zagórzan
15.30 Konny pokaz Łuczniczy
16.30 Występ Chóru „Zoria”
17.00 Pokaz z wykorzystaniem psów ratunkowych PSP Nowy Sącz
17.30 Rozdanie nagród dla zwycięzców Wyścigu o Puchar Sołtysa Regietowa
i Regetovki
18.00 Koncert Zespołu „Krywań”
19.30 Zabawa taneczna – gra Zespół Cover
21.00 Pokaz sztucznych ogni - Ekoplast Rzeszów www.sztuczneognie.com.pl



Niedziela 21 września
9.00 Zawody konne – ścieżka huculska-wersja sportowa
11.30 zawody zaprzęgowe – zręczność powożenia
12.30 Konne pokazy łucznicze
13.00 Występ zespołu góralskiego
13.30 Zawody konne – skoki przez przeszkody
14.30 Występ zespołu tanecznego
15.00 Uroczyste zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców
17.00 „Kupowanie konia w ciemno”- finał konkursu
19.00 Zabawa w karczmie - gra Zespół Cover


za:
http://www.huculy.com.pl/index.html?id= ... iad=356315

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 19-09-2008 21:35 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
Wydaje się, że na tym forum jest co najmniej kilku miłośników kolejek.
Ciekawa impreza w najbliższy weekend w Rzeszowie:

Kolejowy weekend pełen atrakcji

Tu: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... akcji.html

Na skróty:

Jedyną w Polsce modułową ruchomą makietę kolejową można oglądać tylko przez dwa dni, w sobotę i niedzielę, w Galerii Miejskiej przy Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

- Kolejka kojarzy się z takim obrazkiem: dziecko ma na czole ślady odciśniętych szczebelków kojca, a na dywanie tatuś bawi się kolejką, która jeździ w kółko wokół plastykowych drzewek i domków. Makieta kolejowa, która przyjechała do Rzeszowa nie ma nic wspólnego z takim stereotypem - mówi Paweł Pasterz, który zaprosił do Rzeszowa najlepszych polskich modelarzy z ich makietą. To nie dziecięca zabawka, ale dokładna realistyczna replika kolei parowej ze schyłku lat 60. w skali 1:87.

Idea budowy makiety modułowej jest prosta: wielu modelarzy, nawet w różnych miastach, wykonuje segmenty jednej makiety, które po połączeniu ze sobą tworzą całość. Prekursorem tego rodzaju modelarstwa w Polsce jest Leszek Lewiński. W 2001 roku zainteresował pomysłem budowy makiety modułowej trójmiejskich modelarzy. Kanwą stała się jego prywatna makieta, wykonana w technice modułowej. Sam zaprojektował układy torowe (z wykształcenia jest projektantem dróg kolejowych), zaś budynki i cała infrastruktura kolejowa to wierne repliki obiektów występujących na Pomorzu Gdańskim wykonane własnoręcznie przez Lewińskiego. W piątek przyjechał do Rzeszowa, aby własnoręcznie poskładać makietę. Zamiast bajkowych domków i zielonych drzewek, mamy tu odtworzone w miniaturze z największą dbałością o detal autentyczne budynki, pobrudzone od sadzy, tabor kolejowy też nosi ślady zniszczenia eksploatacją, na peronach są kałuże i plamy oleju. Jest 1968 r. Na wyładownię podstawiono wagon z węglem dla miejscowego PGR-u. Trwa przeładunek na wozy konne. Dokąd pojadą krowy czekające w zagrodzie - nie wiadomo. Do tutejszej gorzelni przywieziono beczki. Dwóch pracowników wtacza je na samochód ciężarowy. W parowozowni jest jakaś inspekcja. Naczelnik z węzła idzie do hali. Za nim spiesznie podąża asystent, niosąc jakieś służbowe papiery. Korzystając z przerwy między pociągami dróżnik dokonuje przeglądu lamp naftowych, ustawionych przy strażnicy na specjalnym stojaku. To tylko fragment makiety, która rozkłada się na powierzchni 14 x 9 metrów. Część modułów przywiezie ze Śląska modelarski duet ojciec i syn: Czesław i Marcin Turko.

- Ta sama makieta była pokazywana m.in na targach w Lipsku - mówi Pasterz i marzy: - Mam nadzieję, że w Rzeszowie także zbierze się grono zainteresowanych budowaniem makiety modułowej, może lokalni modelarze zobaczą ją i zakochają się, zorganizują i odtworzą rzeszowską kolej.

Wystawa w Galerii Miejskiej przy ZSP (ul. Dąbrowskiego) będzie czynna tylko przez dwa dni: w sobotę i niedzielę w godz. 10-18. Wstęp wolny.

Jest to jedna z wielu kolejowych atrakcji w ten weekend w Rzeszowie. Miasto obchodzi bowiem jubileusz 150-lecia pierwszego przyjazdu pociągu. W sobotę i niedzielę szary i smutny na co dzień dworzec PKP może okazać się interesującym miejscem spędzania wolnego czasu.

Od godz. 11-17 będzie można z bliska oglądać tabor kolejowy: lokomotywy, wagony osobowe i towarowe, sprzęt ratownictwa kolejowego, o godz. 12-12.45 zobaczymy pokaz tresury psów, uzbrojenia i technik interwencyjnych w wykonaniu pracowników Straży Ochrony Kolei - Dworzec Główny,

W godz. 12-17 PKP odkryje przed ciekawskimi miejsca, do których na co dzień wstęp jest surowo wzbroniony: będzie można z przewodnikiem zwiedzić królestwo dyżurnego ruchu, czyli nastawnię dysponującą na stacji Rzeszów Główny, miejsce, gdzie mieszczą się wszelkie urządzenia do sterowania ruchu kolejowego, z którego przestawia się zwrotnice i nadaje sygnały. W sobotę i niedzielę miłośnicy niezwykłych wrażeń będą mogli przejechać się drezyną ręczną w obrębie stacji Rzeszów lub pociągiem retro na trasie Rzeszów - Strzyżów - Rzeszów. Darmowe bilety będą rozdawane na dworu PKP, ilość miejsc ograniczona.

Dwudniowe obchody zakończą się w niedzielę na rzeszowskim Rynku koncertem "Kolej łączy ze światem". Od godz. 17 wystąpią: Taking Over Mars ze Słowenii, Estida z Niemiec, Hunting Ground z Ukrainy, Grimus z Rumunii i Danzel z Belgii.

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
Post: 21-09-2008 22:13 
Offline

Rejestracja: 30-05-2007 08:49
Posty: 89
Lokalizacja: Krzywa
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa serdecznie zaprasza na V Dzień w Krzywej 27 września 2008 r. o godz. 16:00 boisko przy szkole w Krzywej.

W programie m.in.

* prezentacja materiałów zrealizowanych w ramach projektu PRZYSTANEK
* występ grupy tanecznej BRAVO
* popis zespołu muzycznego
* pokaz żonglerki
* gry i zabawy dla dzieci i dorosłych
* konkursy z nagrodami - zapraszamy WSZYSTKICH do uczestnictwa!
* loteria fantowa
* degustacja miejscowych potraw
* dyskoteka dla dzieci i młodzieży

Możliwość zakupu prac plastycznych wykonanych w trakcie zajęć świetlicowych przez dzieci.

Źródło: http://www.krzywa.of.pl/


Na górę
Post: 24-09-2008 15:35 
Offline

Rejestracja: 23-10-2004 17:49
Posty: 705
Lokalizacja: D29 - 110
Marek Widurek pisze:
Wydaje się, że na tym forum jest co najmniej kilku miłośników kolejek.
Ciekawa impreza w najbliższy weekend w Rzeszowie:

Kolejowy weekend pełen atrakcji



tutaj relacja z imprezy:

http://www.podkarpackakolej.net/aktualnosci.php

_________________
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, narobi na szachownicę i będzie dumny z wygranej


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-11-2008 14:39 
Offline

Rejestracja: 10-04-2006 23:15
Posty: 90
Lokalizacja: z łąk malowanych zbożem rozmaitem
Karpacka Biesiada, czyli … Zlot miłośników Karpat Wschodnich

Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie miłośników Karpat Wschodnich skupionych wokół portalu www.karpatywschodnie.pl. Twórca portalu – Jacek Wnuk wspólnie z zaprzyjaźnionymi i znanymi podróżnikami, w dniach 21-23 listopada br. organizują spotkanie - „Karpacką Biesiadę”…

- W programie przewidujemy spotkania z miłośnikami karpackimi, pokazy slajdów, dyskusje, biesiadę i pieszą wycieczkę po Beskidzie Niskim – informuje Jacek Wnuk, pomysłodawca i organizator Karpackiej Biesiady.

Na miejsce spotkania wybrano oddaloną o około 25 km od Krosna Zawadkę Rymanowską. Biesiada potrwa dwa dni. W tym czasie uczestnicy zlotu karpackiego będą mieli okazję posłuchać opowieści karpackich pasjonatów, spotkać się z nieprzeciętnymi ludźmi, obejrzeć i wysłuchać prezentacji karpackich tematów i relacji z wypraw. Wspólną wędrówkę – przejście przez wieś łemkowską, zwiedzanie cerkwi, wejście na Cergową i okoliczne punkty widokowe - poprowadzi Witek Grodzki. – Będzie to nietypowa impreza skupiająca pasjonatów z Polski, Czech, Białorusi i być może z Ukrainy – podaje Jacek Wnuk.

Biesiadę Karpacką zainauguruje wystąpienia Jacka Wnuka i Pawła Kopecia. W prelekcjach tematycznych towarzyszyć im będą: Łukasz Stachurski – „Carpathia Barbarica” – niezwykły świat barbarzyńców w regionie Karpat Wschodnich w czasach Imperium Rzymskiego, Bartłomiej Machowski – „Czarnohora – różnice w modelu turystyki polskiej i ukraińskiej na przykładzie najwyższego pasma górskiego Ukrainy”, Siregiej Sidoruk (Białoruś) – Wyprawy białoruskiego klubu turystycznego w ukraińskie Karpaty, Wojciech Krukar – Mapy Karpat – Nazewnicza przyroda, Tomasz Dębiec – Na rowerze od Bieszczadów po Czarnohorę, Piotr Fiałkowski – Zimą przez grań Czarnohory, Marek Kołodziejczyk – Śladami niedźwiedzia i wilka, Michał Gajewski – Zmagania ze śniegiem i wiatrem na Borżawej, Barbara Zygmańska – Obozy wędrowne w Karpaty Wschodnie, Ales Kucera (Czechy) – Karpackie kolejki leśne – magiczna przygoda i Dariusz Dyląg – Gorgany – koniec dawności.

_________________
Co dajesz to wraca, wielokroć większe.....


Na górę
 Tytuł:
Post: 15-12-2008 20:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
"Pod wspólnym niebem" - koncert na rzecz odbudowy zabytkowej cerkwi prawosławnej w Komańczy
(15-12-2008 )



KOMAŃCZA. Społeczny Komitet Odbudowy Cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Komańczy zaprasza na Koncert charytatywny „Pod wspólnym niebem - przedświąteczne śpiewanie na rzecz odbudowy zabytkowej cerkwi prawosławnej w Komańczy, który odbędzie się w sobotę 20 grudnia 2008r., o godz. 16.00 w Sanoku w Sanockim Domu Kultury.

Wykonawcy:

Diecezjalny Chór „Irmos” Sanok, dyr. Marianna Jara
Zespół Pieśni i Tańca „Osławianie” z Mokrego, kier. Marzena Onyszkanycz
„Polsko-Ruska Kapela Zberana” Mokre-Cieszyn, kier. Bogusław Słupczyński
Grupa wokalna „Soul” z Sanoka, dyr. Monika Brewczak
Zespół pieśni karpackiej „Widymo” z Sanoka, dyr. Marianna Jara

Projekcja slajdów: Łukasz Matuszek.
Prowadzenie : Bogusław Słupczyński


W programie występy Zespołów, natomiast w tle będą pojawiające się stare i nowe fotografie cerkwi w Komańczy i z Doliny Osławy:

Zespół Wokalny „Soul” z Parafii Przemienienia Pańskiego z Sanoka
pieśni religijne, gospel
Zespół Wokalny „Widymo”
Пречистая Діво Мати...
О Маріє Мати Божа...
Пане Господарю...
Святая Варвара...
Zespół Pieśni i Tańca „Osławianie”
Коляди... Kolędy…
Polsko-Ruska „Kapela Zberana”
Коляди... Kolędy…
Chór „Irmos”
Слава во вишніх Богу...
Богородице діво...
Слава буди во вишніх Богу...
Діва Сина породила...
Спи Ісусе спий...
Многая літа!


Po koncercie odbędzie się zbiórka na odbudowę cerkwi w Komańczy, która spłonęła 13.09.2006r., a jej rekonstrukcja nadal trwa.

Analogiczny koncert odbędzie się także w niedzielę dnia 21 grudnia 2008r., o godz. 17.00 w Reginalnym Centrum Kultur Pogranicza RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno.

Serdecznie zapraszamy!
W imieniu Społecznego Komitetu
Przewodniczący dziekan ks. Julian Felenczak

Parafia Prawosławna Opieki Matki Bożej w Komańczy
38-543 Komańcza 216
Ks. Proboszcz mgr Marek Gocko

Tel.: (0-13) 467-72-24
Fax.: (0-13) 463-04-59
E-mail:cerkiew@cerkiew-komancza.pl

Konto Bankowe: PODKARPACKI BANK SPÓŁDZIELCZY
Nazwa konta: PARAFIA PRAWOSŁAWNA W KOMAŃCZY
Nr konta: 97 8642 0002 2001 0033 7832 0001

Konto Dewizowe (wpłaty z zagranicy):
PODKARPACKI BANK SPÓŁDZIELCZY
PAYMENT VIA
BANK POLSKIEJ SPÓŁDZIELCZOŚCI
SWIFT:POLUPLPR
Nr konta: PL 97 8642 0002 2001 0033 7832 0001
Przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Cerkwi
Ks. dziekan prot. Julian Felenczak
Morochów 15, 38-542 Rzepedź
Tel./fax: 013-46-29-061, lub 0501-222-561
e-mail: ksjfelenczak@poczta.onet.pl


za: http://esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&dod=a ... wroc=index

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-12-2008 22:35 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Koncert kolęd w Gorlicach
Ośrodek Kultury Prawosławnej „ELPIS” w Gorlicach oraz parafia rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zapraszają na koncert kolęd. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 grudnia 2008 r. w kościele św. Jadwigi, ul. Ariańska w Gorlicach. Rozpoczęcie przewidziano na godz. 17.30. Wstęp wolny.

Wystąpią:

* chór Irmos z Sanoka
* chór Zoria z Uścia Gorlickiego
* zespół wokalny działający przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach

Po koncercie odbędzie się zbiórka datków na rzecz odbudowy cerkwi w Komańczy, która spłonęła 13.09.2006r., a jej rekonstrukcja trwa.

http://www.cerkiew.pl/index.php?id=oglo ... &tx_ttnews[tt_news]=10068&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=6b6af499ed


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-12-2008 22:49 
Offline

Rejestracja: 25-11-2006 11:21
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
a tu informacja o koncercie kolęd http://www.jadwiga.gorlice.pl/pielgrzymka2008.php


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-12-2008 22:51 
Offline

Rejestracja: 25-11-2006 11:21
Posty: 78
Lokalizacja: Gorlice
ale jestem..... nie zauważyłam post Darka :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-01-2009 11:52 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Koło Przewodników przy Oddziale PTTK w Krośnie
Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie

zapraszają na prelekcję


Zdzisława Gila

ARCHITEKTURA CERKIEWNA POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ

Spotkanie odbędzie się w sali edukacyjnej w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, ul. Bieszczadzka 1, w dniu 6.01.2009 r. (wtorek) o godz. 17.

źródło: http://www.parkikrosno.pl/strona,glowna ... wschodniej


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-01-2009 23:35 
Offline

Rejestracja: 17-09-2004 09:49
Posty: 723
I Rzeszowskie Spotkania z Górami w kinie Zorza

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /427319563

Wysokie góry i ich polscy zdobywcy - tym dwóm tematom poświęcony jest piątkowo-sobotni przegląd filmowy w kinie Zorza w Rzeszowie.

Podczas przeglądu zatytuowanego "I Rzeszowskie Spotkania z Górami" zobaczymy filmy dokumentalne zrealizowane przez TVN Discovery Historia o największych polskich himalaistach i ich osiągnięciach, m.in. Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Zawadzie, Krzysztofie Wielickim. Autorem wszystkich filmów jest Marek Kłosowicz.

Program

Piątek - Blok I: 18 - 19.45 "Zerwana lina - Jerzy Kukuczka”, "Wyprawy 1939 - 1980”.

Blok II: 20 - 21.30 "Ścieżka gór - Wojciech Kurtyka”, "Życie jest za krótkie - Andrzej Zawada”.

Sobota - Blok III:

"Karawana marzeń - Wanda Rutkiewicz”, "Głód wspinaczki - Krzysztof Wielicki”.

Cena biletów za jeden blok - 10 zł. Po ostatnim seansie losowanie nagród.

Kilka słów o filmach

Zerwana lina, 45 min.
Dokument o Jerzym Kukuczce. Film otrzymał II miejsce na 6 Krakowski Festiwal Górski za ogromny ładunek emocji i przypomnienie sylwetki Jurka Kukuczki, człowieka o którym nie można zapomnieć.
Wyprawy 1939 - 1980, 45 min.

Historia polskiego himalaizmu, od pierwszej wyprawy w 1939 roku, której losy do tej pory pozostały okryte tajemnicą, aż po lata 70. i sukcesy Wandy Rutkiewicz i Andrzeja Zawady.

Ścieżka góry, 45 min.
Wojtek Kurtyka - wspaniały wspinacz, który w latach 70. i 80. wyznaczał nowe standardy w światowym himalaizmie, dzieli się głębszymi przemyśleniami na temat obranej drogi życia. Film magiczny - polecany zwłaszcza wszystkim adeptom alpinizmu.

Grand Prix na Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie w 2007 r.

Życie jest za krótkie, 45 min.
Sylwetka Andrzeja Zawady, ogromnego autorytetu wśród himalaistów, który jako pierwszy pokonał Everest zimą.

Karawana Marzeń, 45 min.
Wanda Rutkiewicz - jedni ją uwielbiali, inni nienawidzili. Dlaczego? Film jest opowieścią o najwybitniejszej polskiej himalaistce, przybliża jej tajemnicę. Jej życie toczyło się na dwóch torach, które z biegiem lat coraz bardziej oddalały się od siebie, aż wreszcie nastał rok 1992...

Głód Wspinaczki, 45 min.
Spotkanie z Krzysztofem Wielickim, który jako piąty człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki, a przyjaciele nazywają go Małym Wielkim Człowiekiem.

Sylwetka reżysera

Marek Kłosowicz

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, od 2000 roku dziennikarz TVN. Obecnie reżyser filmów dokumentalnych dla Discovery Historia TVN. Uczestnik wielu wypraw do Azji i Afryki. Organizator i uczestnik pierwszej Wyprawy Trekkingowej Politechniki Koszalińskiej "Nepal'97”, drugiej Wyprawy Politechniki Koszalińskiej "Kilimandżaro'98”, Łódzkiej Wyprawy Trekkingowej "Elbrus'99”, Multimedialnej Wyprawy "Aktivist goes on the top”. Najwyższe zdobyte szczyty: Aconcagua - 6962 m n.p.m.; Kilimandżaro - 5895 m n.p.m.; Nameless Tower - 5800 m n.p.m.; Mount Blanc - 4807 m n.p.m.

Piotr Samolewicz

_________________
Znajdź dom w Beskidzie: http://beskid-niski24.pl
Pomóżmy Pawłowi - rzeźbiarzowi z Beskidu Niskiego: http://draganowa.info/Galerie%20zdjec/g ... magamy.htm


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-01-2009 10:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Małopolskie centrum kultury "Sokół" w Nowym Sączu.
SŁOWO POETY - PASTORAŁKI Harasymowicza
22 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny wieczór z cyklu SŁOWO POETY, podczas którego Pastorałki Jerzego Harasymowicza śpiewać będzie Julia Doszna z towarzyszeniem zespołu w składzie: Jacek Sribniak - klarnet, Paweł Sójka - akordeon, Krzysztof Pietrucha - gitara klasyczna. Wstęp za zaproszeniami.

http://www.mcksokol.pl

Może jeszcze ktoś zdąży.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 586 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 540 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl