Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 12-06-2014 08:46 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Od pewnego czasu MPN staje się bardziej przyjazny dla turystów. Są jednak obszary ochrony ścisłej, gdzie wstęp jest zabroniony.
Oficjalnie mogę tylko powiedzieć, że jest lepiej niż było dawniej.


Na górę
Post: 12-06-2014 12:34 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Dmnss !!
Szlak czerwony GSB na kawałku Twojej trasy został zmieniony (Chyrowa)...ponieważ pozostały resztki starych znaków może Cię to zmylić.
Link do zmian: http://www.szlaki-beskid.klikklik.pl/aktualnosci/2012/zmiana_gsb_beskid_niski.php
Pozdrawiam


Na górę
Post: 12-06-2014 20:55 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
Dziękuję, creamcheese - ta informacja może okazać się bardzo przydatna :wink:


Na górę
Post: 13-06-2014 19:45 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
Wiem, że to nieładnie pisać zaraz pod własnym postem, ale mam jeszcze pewne pytanie natury...faunistyczno-praktycznej :P
Mianowicie - czy może ktoś z Was obecnie stacjonuje w BN? Zastanawia mnie jak wygląda sprawa z komarami :wink:
Sprawa może wydawać się pozornie błaha, jednak u mnie (Wielkopolska) zeszłego lata w lasach było tyle komarów, że praktycznie zrezygnowałam z leśnych spacerów - ba, nawet przejechanie rowerem było kłopotliwe :|


Na górę
Post: 13-06-2014 20:26 
Offline

Rejestracja: 04-04-2010 18:50
Posty: 115
Lokalizacja: Wielkopolska
Jeszcze co do Ciechanii - w ubiegłym roku dyrektor, czy raczej vice bez problemu wypisał mi pozwolenie na przejście doliną za opłatą 10 zł. Myślę, że warto tak to załatwić (zwłaszcza, że ruszacie z Krempnej) - idziesz bez stresu, że Cię jakiś strażnik dopadnie z niewiadomym skutkiem ;)
Pozdrawiam i życzę dobrego czasu w BN :)


Na górę
Post: 15-06-2014 12:47 
Offline

Rejestracja: 09-06-2014 17:14
Posty: 6
Jeszcze jedno pytanie - zakładając, że ruszamy z Krempnej (będziemy tam koło południa) i będziemy iść jednak przez Wysokie (nie przez Ciechanię), jakie miejsce byście proponowali na pierwszy nocleg? W Grabiu coś się znajdzie, czy musielibyśmy dojść do Radocyny? A może jeszcze gdzieś indziej?


Na górę
Post: 25-06-2014 16:36 
Offline

Rejestracja: 25-06-2014 16:16
Posty: 2
Witam wszystkich!
Jako że piszę w podobnym celu co autor wątku, pozwoliłam sobie "podczepić się" pod ten temat i poprosić o weryfikację mojej trasy ;)
Beskid Niski dotychczas odwiedziłam tylko na rowerze, więc o szlakach pieszych wiem tyle, co wyczytałam tu na forum i w przewodnikach. W związku z tym, proszę o wskazanie, które odcinki mojej trasy warto zmodyfikować (bo np. szlak jest zniszczony przez drogi zrywkowe albo po prostu mniej ciekawy w porównaniu do innego przebiegającego w okolicy). Planujemy spędzić w Beskidzie 4 dni, będziemy szli z namiotem. Chcemy zacząć w Komańczy (będziemy tam ok. 11). Oto trasa:

Dzień 1: Komańcza - Wahalowski Wierch - Jasienina - Wisłok Górny - Kanasiówka - Jasiel
Dzień 2: Jasiel - Czeremcha (niebieskim szlakiem lub odbijając żółtym do rez. Kamień) - Ostra - Stasiane
Dzień 3: stopem do Daliowej (jakie są szanse na złapanie czegoś?) - ściężka "Na Węgierskim Trakcie) - Szklary - przeł. Szklarska - Abramów - Zawadka Rymanowska (chatka studencka)
Dzień 4: żółtym na Cergową - Lubatowa - Przymiarki - Rymanów Zdrój

Najbardziej zależy mi na odwiedzeniu Jasiela i przejściu odcinka od przeł. Szklarskiej do Abramowa.

Proszę o wszelkie rady i sugestie :)


Na górę
Post: 25-06-2014 20:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dla mnie trasa idealna. Sam bym się chętnie tak przeszedł.

O okazje tam ciężko, bardzo mały ruch. Zawsze możesz przez Piotrusia, ale sporo czasu Ci zostanie do zagospodarowania.

edit:
wymyśliłem
Z Kamienia do Jaślisk-p. Szklarska-Abramów-Lubatowa
i ostatni dzień Lubatowa-Cergowa-Zawadka-Piotruś-Stasiane-Ostra i Zyndranowa-Barwinek, albo Lipowiec - Jaśliska.
Nie wie jak Cie determinuje komunikacja.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Ostatnio zmieniony 25-06-2014 20:31 przez HM, łącznie zmieniany 1 raz.
wymyśliłem


Na górę
Post: 25-06-2014 21:05 
Offline

Rejestracja: 20-11-2013 21:50
Posty: 53
Zastanawia mnie kwestia kłopotów z chodzeniem po Ciechani..nie wiem dokładnie o co chodzi, słyszałem że są jakieś problemy z tą doliną, ale byłem tam w lutym, idąc z Żydowskiego spotkałem wracającego z Ciechani pracownika MPN - u, który zapytał tylko czy idę na Ciechanię, zagadał chwilę i życzył miłego wypadu..więc nie wiem o co chodzi w tym temacie, a chętnie bym się dowiedział bo planuję wybrać się tam jeszcze raz i to być może już niedługo :)


Na górę
Post: 27-06-2014 10:42 
Offline

Rejestracja: 25-06-2014 16:16
Posty: 2
HM - dzięki za odpowiedź! :)
Rzeczywiście, można z Kamienia iść prosto do Jaślisk. Podczas planowania odrzuciłam tę opcję, bo chciałam uniknąć asfaltowania, ale z drugiej strony, gdy teraz patrzę na mapę, nie jest to znowu jakiś bardzo długi odcinek, da się przeżyć. Zwłaszcza przemawia za tym wariantem fakt, że dojdziemy wprost do ścieżki "Na Węgierskim Trakcie", bez zastanawiania się, czy coś pojedzie i nas weźmie, czy nie. Co do dalszej trasy - najlepiej byłoby nam dostać się do którejś z głównych dróg (9 lub 28), żeby potem dojechać do Rzeszowa. Możliwe, że z Zawadki pójdziemy na Cergową, a potem GSB "na drugą stronę mapy" :D czyli przez Chyrową, Polanę i Grzywacką Górę do Nowego Żmigrodu. Zobaczymy też, jak uda się pogoda. Planujemy jechać w lipcu, jeszcze dokładnie nie wiemy kiedy.
Mam jeszcze jedno pytanie - ile mniej więcej może zająć przejście żółtym szlakiem przez Kamień (tj. od granicy do Lipowca)? Jak oznakowanie na tym odcinku?


Na górę
Post: 27-06-2014 11:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ten asfalt z Lipowca jest całkiem przyjemny (Z roku na rok coraz przyjemniejszy ;) )
Z Kamienia do Lipowca licz więcej, bo kamieniołomy korcą i zawsze trochę czasu Wam tam zejdzie. W dwóch godzinach powinniście się zmieścić.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-09-2014 18:55 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
Pierwszy raz jedziemy na 3 dni w BN, noclegi mamy w Chyrowej k. Dukli, co proponujecie zwiedzić, a jesli nie ma co zwiedzac to nie szkodzi, wystarczy nam połazić i popatrzeć, z góry dzieki za rady (
byle nie za ambitne::)


Na górę
Post: 29-09-2014 21:21 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Hanula pisze:
Pierwszy raz jedziemy na 3 dni w BN, noclegi mamy w Chyrowej k. Dukli, co proponujecie zwiedzić, a jesli nie ma co zwiedzac to nie szkodzi, wystarczy nam połazić i popatrzeć, z góry dzieki za rady (
byle nie za ambitne::)

Będąc w Chyrowej nie sposób nie odwiedzić truskawkowego wodospadu w Iwli:).
Warto też przejść szlakiem czerwonym GSB na zachód przez pasmo Łysej Góry, jeśli jest pogoda sprzyjająca wiodokom. Na stokach pomiędzy Grzywacką a Łysa Górą jest rezerwat z cisami i średniowieczne grodzisko, które możecie odwiedzić schodząc na północne stoki pasma. Natomiast jeszcze przed Łysą Górą dawny kamieniołom, w okolicy którego też rosną cisy. No i to widokowe dość pasmo jest, szczególnie w okolicach Grzywackiej Góry, ale i z okolic Łysej Góry też cosik widać, a nawet pod Polaną.

Możecie z Chyrowej wspiąć się bez szlaku na szczyt Chyrowa (widoki z polan), dojść do żółtego szlaku i znaleźć pomniczek wotywny w Łazach Teodorowskich, zejść do Dukli (tu zwiedzania dużo, jak ktoś interesuje się zabytkami, krajoznawstwem itp. Stąd można żółtym wyjść na Cergową (po drodze miejsce kultu św. Jana z Dukli) i wrócić czerwonym GSB przez pustelnię św. Jana do Chyrowej. Można też ominąć Cergową i przejść od razu do drogi nr 9 i dalej na Pustelnie św. Jana.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 30-09-2014 10:46 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
Bardzo dziękuję za pomoc,bo naprawdę jesteśmy zielone w tym temacie. Omijałam BN bo od 20 lat swiata Bożego poza Bieszczadami nie widzialam, wkońcu dojrzałam do nizszych górek i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Trochę tylko się obawiam noclegu, bo na chybił trafił zdecydowałam i nie wiem jak na tym wyjdziemy, bo kompletnie nikogo nie znam a zarezerwowałam " Pod gruszą". Jeszcze raz dziekuję :)


Na górę
Post: 15-10-2014 18:24 
Offline

Rejestracja: 29-09-2014 18:47
Posty: 42
Skorzystałyśmy z rad w 80% bo trochę kluczyłysmy, tak to jest jak chce się szlaki omijać, wpadłysmy m.in. w bobrowe bagienka i jak to iść w cięzkich od wody buciorach. Ale byłysmy w Chyrowej 4 dni więc wkońcu doszlysmy do pustelni, pieknie tam, żywego ducha nie było , nie licząc pustelnika od franciszkanów. Widoków bardzo nie było z tej Polany i Łysej , ale i tak było pieknie. A dlaczego ten wodospad jest truskawkowy?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl