Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 27-04-2024 10:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06-01-2005 10:06 
Cytuj:
No cóż... Ja nie mieszkam w Beskidzie Niskim, wręcz przeciwnie - w tej okropnej warszawie - źródle wszelkiego zła na Ziemi i jej okolicach (a przynajmniej tak wynika z tego forum).


Kasiu nie przejmuj się zbytnio, ani nie miej z tego powodu kompleksów. Jedno jest pewne, iż źródłem wszelkiego zła na Ziemi są na pewno ludzie, choć niekoniecznie tylko z Warszawy. Jednak dla przeciętnego Polaka mieszkającego daleko poza Warszawą, to ona jest utożsamiana z tym złem. A to z tego powodu, iż to głównie w Warszawie zapadają decyzje, które dotyczą m.in. tzw. prowincji (pomijając oczywiście decyzje zapadające w Brukseli) :wink: . Ponoć miała być samorządność, ale jaka ona jest to widać. A że wiele tych decyzji jest błędnych lub przez ludzi uważanych za błędne, a co najgorsze decyzji tych nie ma wcale, to i na Was (warszawiakach) skupia się całe zło. Trochę to dziwne, ale jednak. Teraz wiesz, dlaczego A. Sikorowski śpiewał Nie przenoście nam stolicy do Krakowa :lol: :lol: :lol: .
Ponadto wiadomo, że na tzw. prowincji zarobki są zgoła odmienne od zarobków warszawiaków, toteż gdy widzi się onych w górach ubranych w najlepsze wdzianko, przyjeżdżających niezłymi furami, obwieszonymi najlepszym sprzętem, zresztą w wielu przypadkach zbędnym (na pokaz), a na dodatek jeszcze chcących udowodnić, że są kimś tylko dlatego, iż są ze stolicy lub że są lepiej sytuowani materialnie, to rodzi to takie a nie inne zdanie o warszawianach, jak ich nazywa mój znajomy - choć nie utożsamia On ich tylko z ludźmi mieszkającymi akurat w Warszawie. Niemniej jednak stwierdzenie, że wszyscy warszawiacy są tacy sami, to nie mający uzasadnienia potoczny slogan. Nie można wszystkich wrzucać te tego samego worka.
Na pocieszenie aforyzm A.A. Konara: Każdy człowiek jest wart o połowę mniej, niż mu się samemu wydaje i wart dwa razy tyle, ile przyznaje mu ogół.

Jeśli idzie o temat główny wątku, to takie inwestycje zawsze będą budzić emocje, i jest to ze wszech miar normalne, każdy ma tu swoje racje o czym pisałem w innym temacie tego forum http://www.beskid-niski.pl/forum/viewtopic.php?t=30 więc nie będę się powtarzał. Nikt nie ma monopolu na prawdę.
Dodam tylko, że też uważam podobnie jak Kasia, iż to właśnie pozostawienie Beskidu Niskiego takim jaki jest, to dla niego największa szansa na przyszłość, co nie oznacza, że mamy tutaj zrobić skansen. Ludzie tutaj mieszkający, też są europejczykami, więc również chcą żyć po europejsku. Żeby w miarę pogodzić wszystkich trzeba by wdrażać w życie głośną ostatnio tzw. koncepcję zrównoważonego rozwoju, która ma odniesienie także do turystyki. Chcących poczytać sobie o tym polecam książkę: D. Zaręba, Ekoturystyka. Wyzwania i nadzieje, PWN, Warszawa 2000 lub poszukać sobie w internecie o co chodzi.

Natomiast jeśli ktoś nie wie jak ma wyglądać cały ten kompleks o którym tu mowa, to tutaj można zobaczyć: http://www.uscie.powiat.gorlice.pl/?id= ... te_id=4009

Darek


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 06-01-2005 15:10 
Najgorzej to stracic swoją tożsamość. Przypomina mi sie radiowa trójka - żeby zdobyć młodszych odbiorców, zaczęła się zmieniać i w rezultacie zatraciła swój charakter i na dobre jej to nie wyszło. Boję się, że z Niskim byłoby to samo. Ludzie przyzwyczjeni do Żywieckiego czy Karkonoszy mówią: ojej, co to za góry, to przecież pagórki. Jeśli Beskid Niski będzie próbował im dorównać, skończy sie to niepowodzeniem, bo widoki tu nie zapierają tchu w piersiach, rzeźba terenu nieurozmaicona. To po prostu góry dla prawdziwych koneserów, wyczuwających subtelne nastroje i piękno, które zniknie, jeśli góry za bardzo się ucywilizują.
Co prawda drażniły mnie znajome osoby, które narzekały kiedyś, że Folusz to taki brzydki-same nudne domki jednorodzinne. A Nowica za to świetna! Odcięta od świata, stare chyże.Spróbowaliby tam pomieszkać, zobaczyliby ten romantyzm od podszewki. Jednak drogę z Nowicy w stronę zalewu wspominam miło dlatego, że kilka razy musieliśmy tam przeprawiać się przez spore strumyki. Było to uciążliwe, ale interesujące. Choć bardziej mi się podobało, życzę mieszkańcom Nowicy poprawy standardów życiowych.[quote][/quote]


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 06-01-2005 15:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
W Nowicy już się poprawiło...

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... 2&iID=1031


Na górę
 Tytuł: UE w Nowicy
Post: 06-01-2005 18:42 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 18:18
Posty: 5
Lokalizacja: Mazowsze
No, kiedy pierwszy wieżowiec stanie w Nowicy, to się zacznę na serio niepokoić. :lol:
A swoją drogą, okolice Ostrego Wierchu są całkiem niezłe na zagospodarowanie. Co innego, gdyby stanął McDonald w Jasielu albo multikino w Polanach Surowicznych... :wink:


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-01-2005 23:47 
Offline

Rejestracja: 05-01-2005 20:32
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Hmm... cóż, w zeszłym tygodniu byłam na Ostrym Wierchu i szczerze mówiąc nie brakowało mi tam ani odrobiny wyciągu, nawet nie czułam potrzeby chociażby kawałeczka projektowanego parkingu na 430 samochodów... Dolina, w której leżą Ropki jest moim zdaniem naprawdę urzekająca i smutno mi się robi na myśl o tym, że za kilka lat zrobi się tam jak na Jaworzynie Krynickiej... brr...


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2005 17:55 
Offline

Rejestracja: 07-01-2005 16:02
Posty: 1
Czy ktoś wie, czy zaczęła się już wycinka na Ostrym Wierchu lub kiedy ma się rozpocząć budowa wyciągów?

Ci, którzy chcą tych wyciągów nie zdają sobie chyba sprawy z tego, że wycinka lasów i związana z tym erozja gór, jest jedną z głównych przyczyn powodzi w górach...
Można powiedzieć, że Ziemia broni się w ten sposób przed człowiekiem!

Ale czego się nie robi dla pieniędzy i chwili przyjemnośći...


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-01-2005 19:54 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
Czy ktoś wie, czy zaczęła się już wycinka na Ostrym Wierchu lub kiedy ma się rozpocząć


zaczeli bodaj na wiosne. póżnym latem, kiedy byłem tam ostatni raz, był już wycięty kawał lasu. Porównując to z mapką, to całkiem spory procent rżnięcia mają już za sobą. ;(

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-01-2005 10:55 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 18:18
Posty: 5
Lokalizacja: Mazowsze
Kasiu, chodziło mi o to, że okolice Wysowej są najbliższe cywilizacji, bo w okolicy jest i tak mnóstwo pensjonatów z epoki PRL, "malowniczo" poprzyklejanych do łagodnych zboczy. Ale rzeczywiście, Krynica jest tu odstraszającym przykładem - nie pamiętam, kto napisał, że Jaworzyna została złożona w ofierze dochodom miasta, szkoda faktycznie byłoby, żeby Ostry Wierch podzielił ten los.


Na górę
 Tytuł: ostry wierch
Post: 14-09-2005 19:51 
mam pytanie czy ktos wie jak obecnie wygladaja prace na ostrym wierchu i na jakim sa etapie?????????????????????????????????????


Na górę
   
Post: 26-09-2005 23:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
tomek pisze:
mam pytanie czy ktos wie jak obecnie wygladaja prace na ostrym wierchu i na jakim sa etapie?????????????????????????????????????


O ile prace przy nowej drodze do Huty Wysowskiej trwają

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... ia&ID=1859

to wycinka na Ostrym Wierchu od trzech lat nie posunęła się ani o krok. Wycięty jest tylko kawałek pod szczytem

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... ia&ID=1860

Bartek


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-09-2005 09:35 
Dzięki wielkie.
pozdrawiam.


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-10-2005 21:18 
Ktoś tu napisał, że nie będzie już dzikości w Niskim, po za terenami MPNu. A więc głupia sprawa, ale wejdźcie sobie na stronę U. Gm. Krempna i kliknijcie na inwestycje, czy coś takiego. No i?

Fajnie prawda?
Dojazd już jest - elegancki
Przejście graniczne - będzie. No cud miód.

A co do "dzikości" BN: Patrząc ogólnie na Polskę to są to OSTATNIE skrawki w miarę dzikiego terenu, gdzie przyroda :góruje" nad człowiekiem. No, ale na szczęście już nie długo...

PS. Zrównoważony rozwój mamy wpisany w komstytucję - nie jest to jakaś chwilowa moda.

Dziękuję bardzo

Warszawiak


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 19-10-2005 21:57 
1. Konstytucję a nie "komstytucję" - mój błąd, przepraszam
2. W Strategii rozwoju gminy, a nie w inwestycjach - chodzi o wyciąg na Rozstajnem.


Na górę
   
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl