Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 05-09-2012 20:27 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
[quote="HM"]Przy szlaku nadleśnictwa dookoła Radocyny zaznaczone są na mapie dwie wiaty. Jedna między żółtym szlakiem z Koniecznej a Lipną. Druga koło szczytu Czarna nad pomnikiem ofiar Thalerhofu.

[1]
W okolicy jest jeszcze jeden obiekt dla preferujących przewiewne wiaty nad namiotami (czego nie pojmuję, choć oczywiście nie wszystko pojmować muszę, mój trójsezonowy namiot waży 2.7kg). Mieści się przy dość amatorsko oznakowanej ścieżynce wiodącej ku wschodowi od szlaku zielonego w dolinie górnej Wisłoki (ok. 2km na południe od bazy namiotowej w Radocynie) do jeziorka osuwiskowego, jakieś 500m od rozwidlenia szlaku i pomienionej licho znakowanej ścieżki. Wygląda tak:

Obrazek

Do kogo należy i czemu dokładnie służy, nie wiem. Od środka prezentuje się cokolwiek lepiej, niż z zewnątrz; ma nader przyzwoity stryszek.

Jeziorko jest śliczne, moje zdjęcie pewnie tego nie oddaje. Podchodząc doń, wypłoszyłem stadko kaczek krzyżówek (rzadcy goście w BN, nieprawdaż?)

Obrazek

[2]
Gdzie dokładnie jest ten pomnik?


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 22-09-2012 22:07 
Offline

Rejestracja: 20-03-2012 20:46
Posty: 27
Lokalizacja: Dębica
Obrazek

Wiata pod Świerzową w lipcu, w środku w porządku.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 22-09-2012 22:25 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
turpin pisze:
HM pisze:
Przy szlaku nadleśnictwa dookoła Radocyny zaznaczone są na mapie dwie wiaty. Jedna między żółtym szlakiem z Koniecznej a Lipną. Druga koło szczytu Czarna nad pomnikiem ofiar Thalerhofu.

[1]
W okolicy jest jeszcze jeden obiekt dla preferujących przewiewne wiaty nad namiotami (czego nie pojmuję, choć oczywiście nie wszystko pojmować muszę, mój trójsezonowy namiot waży 2.7kg). Mieści się przy dość amatorsko oznakowanej ścieżynce wiodącej ku wschodowi od szlaku zielonego w dolinie górnej Wisłoki (ok. 2km na południe od bazy namiotowej w Radocynie) do jeziorka osuwiskowego, jakieś 500m od rozwidlenia szlaku i pomienionej licho znakowanej ścieżki. Wygląda tak:
Kiedy robione były te zdjęcia ? Ja tam byłem 22 maja ubiegłego roku i na jeziorko nie natrafiłem. A wiatę sfotografowalem, ładna jest. W pobliżu był też domek campingowy na kółkach.

Obrazek

Do kogo należy i czemu dokładnie służy, nie wiem. Od środka prezentuje się cokolwiek lepiej, niż z zewnątrz; ma nader przyzwoity stryszek.

Jeziorko jest śliczne, moje zdjęcie pewnie tego nie oddaje. Podchodząc doń, wypłoszyłem stadko kaczek krzyżówek (rzadcy goście w BN, nieprawdaż?)

Obrazek

[2]
Gdzie dokładnie jest ten pomnik?


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 25-09-2012 12:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
W okolicy jest jeszcze jeden obiekt dla preferujących przewiewne wiaty nad namiotami (czego nie pojmuję, choć oczywiście nie wszystko pojmować muszę, mój trójsezonowy namiot waży 2.7kg).

Ja preferuje spanie gdzie bądź, a namiot to ostateczność. Zawsze rano jak mi przychodzi celebrować to całe suszenie, składanie, pakowanie itd. to mnie cholera bierze, że trace czas na te całe zbędne czynności a najfajniejsza pora dna na chodzenie mi ucieka. Śpiąc pod dachem, po prostu wstaje, zwijam śpiwór i idę - to mi zajmuje mniej niż 5 minut.

Może komuś oprócz mnie to całe kompendium wiatowe się na coś przyda. Więc kolejne - jak możecie to zweryfikujcie aktualność moich informacji.
- Przy drodze nad Hutą Krempską.
- Przy drodze z Polan do Ropianki.
- Przy drodze w dolinie potoku Baranie.
- Nad Wilsznią pod Kamiennikiem(nie pamiętam, czy to była wiata/szopa czy zamknięty na kłódkę magazyn leśników.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 23-10-2012 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Jeszcze opodal wyciągu przy Małastowskiej przełęczy.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 30-12-2012 09:51 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Niemal komfortowe warunki można zastać w Studenckiej Bazie w Radocynie:
- oto ów obiekt
Obrazek
- może nie spełnia najwyższych standardów (to niestety wina wcześniejszych użytkowników)
Obrazek
ale, gdy się nieco zakrzątać, to i miejsca noclegowego sporo i ogrzać się można, bo gałęzi wokół nie brakuje
Obrazek
I drzwi zamknięte na skobel, więc problemów z otwarciem nie ma żadnych, a antytalentom kulinarnym polecam pobliski "Woryń" u Wioletki.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 12-01-2013 17:06 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
MPN postawił nowe wiaty - widziałem jedną w Rozstajnem niedaleko cmentarza i druga taka sama na przeł. Hałbowskiej. Nie zwiedzałem, zdjęć nie mam :-(

P.S. Zapomniałem - przy czerwonym szlaku na Grzywacką z Kątów jest taka altanka.
Obrazek
Wiem, że do spania się nie nadaje ale ciekawość mnie gnębi - czyje to dzieło? I kto odnawiał szlak na Grzywacką?


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 12-01-2013 21:06 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
P.S. Zapomniałem - przy czerwonym szlaku na Grzywacką z Kątów jest taka altanka.
Obrazek
Wiem, że do spania się nie nadaje ale ciekawość mnie gnębi - czyje to dzieło?

Z tego co rozmawiałem w jednym gościem jak stawiano ową wiatę, to to dzieło powstało dzięki Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju wsi Kąty.

Dlugi pisze:
I kto odnawiał szlak na Grzywacką?

Nie za dużo chciałbyś wiedzieć? :wink: Ten odcinek z Kątów do węzła szlaków pod Grzywacką górą odnawiali nasi znakarze. Coś źle jest wyznakowane?

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 12-01-2013 21:23 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:
Dlugi pisze:
I kto odnawiał szlak na Grzywacką?

Nie za dużo chciałbyś wiedzieć? :wink: Ten odcinek z Kątów do węzła szlaków pod Grzywacką górą odnawiali nasi znakarze. Coś źle jest wyznakowane?

Wprost przeciwnie - bardzo dobrze. Szczególnie spodobał mi się patent ze znakami malowanymi na kamieniach. Wprawdzie mam obawy, czy ktoś tego nie zniszczy, ale bądźmy dobrej myśli. Wyrazy uznania dla znakarzy :-)


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 24-03-2013 19:59 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
MPN takie wiaty stawia:
Obrazek
Obrazek
Ta akurat jest pod Wysokim w Żydowskiem, taką samą widziałem na przeł. Hałbowskiej i w Rozstajnem.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 24-03-2013 20:07 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Na szlaku granicznym od Baraniego w kierunku na Przeł. Dukielską przy słupku granicznym 1/165 stoi taka sama wiata. Namnożyło się ... MPN zaskakuje


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 24-03-2013 22:05 
Offline

Rejestracja: 11-02-2011 17:59
Posty: 80
To nie są WIATY lecz BROGI
Cytuj:
Bróg – zabudowanie gospodarcze służące do przechowywania płodów rolnych, ruchomy daszek słomiany przesuwany na 4 wkopanych w ziemię słupkach (zwanych brożynami), osłaniający składowane siano lub ziarno przed zawilgoceniem przez opady atmosferyczne


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 24-03-2013 23:17 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
erzet pisze:
To nie są WIATY lecz BROGI

Nie sugeruj się tak tymi żerdkami - bróg nie ma przecież ścian :D
Myślę, że to takie nawiązanie stylistyczne :roll:


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 25-03-2013 11:46 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
Dlugi pisze:
erzet pisze:
To nie są WIATY lecz BROGI

Nie sugeruj się tak tymi żerdkami - bróg nie ma przecież ścian :D
Myślę, że to takie nawiązanie stylistyczne :roll:


Może nie tylko stylistyczne - napcha się turystów więcej, zwłaszcza jakiej studenterii czy młodzieży pielgrzymkowej, to można zwiększyć pojemność, podnosząc daszek.


Na górę
 Tytuł: Re: Wiaty.
Post: 25-03-2013 18:19 
Offline

Rejestracja: 11-02-2011 17:59
Posty: 80
@ Długi
Czy są jakieś przepisy zakazujące budowania brogów ze ścianami ? :D
Pozdrawiam znakomitego Beskidnika .


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl