Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 06:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 27-08-2012 17:40 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012 17:09
Posty: 6
Lokalizacja: tarnów
witajcie
wybieram się na początku września na trasę Krynica - Komańcza. Mam zamiar wyruszyć szlakiem jak najbardziej zbliżonym do szlaku czerwonego granicznego będącego przedłużeniem bieszczadzkiego szlaku granicznego. Chciałabym prosić Was o kilka praktycznych rad, a zwłaszcza zależy mi na urealnieniu czasów przejść poszczególnych tras i znalezieniu fajnych noclegów.
Plan mam taki:
1) przyjazd do Krynicy ok godz.11 dalej Krynica - Wysowa przez Lackową, szlak zielony - czy to można przejść w pół dnia czy raczej trzeba zejść do Izb przez przełęcz beskidzką a gdzie tam nocować??
2) Izby - Ożenna
3) Ożenna - Lipowiec -krótki dzień gdyż brak mi informacji o trasie
4) Lipowiec - Barwinek
5) Barwinek - Dołżyca
6-7-8) Komańcza

po górach chodzę już od wielu lat, od pewnego czasu wędrujemy w dwie osoby duże i super pies traper Saba
gdyby ktoś miał chwilkę czasu i coś mi tu skrobnął pomocnego będę wdzięczna


Na górę
Post: 27-08-2012 19:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Opisy większości trasy masz tu: http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... yka/szlaki

Do Wysowej spokojnie dojdziesz, zawsze dla pewności możesz podjechać do Mochnaczki albo Tylicza.
Z Wysowej do Ożennj też.

Cytuj:
3) Ożenna - Lipowiec -krótki dzień gdyż brak mi informacji o trasie
4) Lipowiec - Barwinek


A tu zerknij na mape i napisz jeszcze raz o co Ci chodzi. Ale z Ożennej do Barwinka bez problemu dojdziesz w jeden dzień.

Cytuj:
5) Barwinek - Dołżyca


Trochę długi kawałek. MKusisz się spiąć.

Cytuj:
6-7-8) Komańcza


Bez przesady... zejdziesz w półtora godziny ;)

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 27-08-2012 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witaj - musiałabyś się określić - czy idziesz szlakiem głównym (czerwonym-polskim) czy czerwonym - słowackim, który jest faktycznie szlakiem granicznym. Startując z Krynicy o 11, nie masz szans (wg mojej oceny) na dojście do Wysowej, tym bardziej, że już szybciej robi się ciemno.
Nie rozumiem - dlaczego z Lipowca chcesz cofać się do Barwinka (myślę, że nastąpiło tu jakieś przejęzyczenie).
Powiem tak - ja w r.1999 przechodziłem szlak graniczny BN - zaczynałem w Krynicy i najpierw zielonym do Wysowej (przerwa do r.2003) - od Wysowej niebieskim do Średniego Garbu, gdzie znów zielonym do Komańczy. Wędrowałem sam z namiotem+całą kuchnią i trasę ok.125 km pokonałem przez 10 dni. Warto było. :-) W r.2009 przechodziłem w drugą stronę - zaczynałem w Dołżycy, potem był Lipowiec przez Zyndranową do Barwinka i dalej do Huty Polańskiej.Następnego dnia przez Ciechanię i Nad Tysowym (nielegalnie) do Ożennej i Grabu, skąd...autobusem przez Jasło do Gorlic (deszcz-trzydniówkowy a w G.miałem "metę"). Nie wróciłem na szlak - może kiedyś ?

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-08-2012 14:21 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012 17:09
Posty: 6
Lokalizacja: tarnów
powitanko

oczywiście że nieco zamieszałam ..Sprawa jest taka :
1) Ciapąg pospieszny przyjeżdża do Krynicy 10.42 dalej - przez G.Parkowa, Palenica, zielnym Dzielec +słupkami granicznymi przez Lackową do przełęcz Cigielka, Wysowa -NOCLEG
2) Wysowa - Ożenna
3) Ożenna - Lipowiec - niebieskim, w okolicy Barwinka górą, czerwonym, słowackim, granicznym potem niebieskim do Lipowca NOCLEG
4) Lipowiec - Dołżyca
5) i następne pełny relaks w Komańczy

zatanawiam się czy nie zejść z Krynicy do Izb bo przecież to ma być wycieczka a nie gonitwaale dużo się nadkłada, stadnina koni jest w remoncie nocleg tylko w Chacie na łąkach

Opcjonalnie rozważam również zatrzymać się w ożenna- Barwinek NOCLEG i potem Barwinek- Lipowiec NOCLEG co by dzień do Dołżycy miał jakaś rozsądną długość
ale coś mi ten pomysł wydaje się też trochę bez sensu

co to znaczy że podejście na Lackową jest takie trudne...hmmm...do czego by porównać tą trudność co bym sobie mogła wyobrazić: np jest trudniejsze niż podejście z Rytra na Przehybę...? nie ma góry bez podejścia


Na górę
Post: 28-08-2012 14:46 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
plym pisze:
podejście na Lackową ..[] jest trudniejsze niż podejście z Rytra na Przehybę...? nie ma góry bez podejścia

Jest sporo trudniejsze. Ale spokojnie. Nie ma góry bez podejscia.
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 28-08-2012 15:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witaj - powiem Ci jak ja zaczynałem szlak; w Kr-y byłem tak mniej więcej o tej samej g./włazłem na Huzary już resztką sił (zmęczenie podróżą- ok.500 km), więc tylko do Mochnaczki,rozb.chinki i spanko/podejście pod L.- w tym roku podchodziłem z Rytra na Prehybę więc mam porównanie -no cóż, nie ma porównania ale przecież nie ma góry "bez wejścia"/z Wysowej radziłbym iść na Blechnarkę i tam przez cm nr 49 dojść do gr./osobiście wolałbym spać w Radocynie na bazie aby potem ominąć Ożenną (gdzie tam spać ?) i zanocować w pryw.schron."HAJSTRA" w Hucie Pol. (warto !)/ dojście do Lipowca nie przedstawiałoby w tym wypadka żadnego problemu, natomiast z Lipowca do Dołżycy - i owszem, chyba, że w Jasielu na obozowisku będzie niezajęta budka (o ile jeszcze istnieje).
Powodzenia :-)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-08-2012 15:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Nie jest straszna Lackowa, hej !

Obrazek

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-08-2012 19:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Andy500, Z Rytra to w drugą stronę.

Nie straszcie... to 20 km z metrami. To jest na 5-6 godzin spokojnego marszu ( +2 godziny na odpoczynki) W Wysowej nie ma problemu ze spaniem - spisz sobie numery ze strony i podzwoń jak zejdziesz.

Zamiast spać w Lipowcu możesz w Zyndranowej - nie będziesz musiał tyle z trasy zbaczać.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 28-08-2012 19:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
T
plym pisze:

co to znaczy że podejście na Lackową jest takie trudne...hmmm...do czego by porównać tą trudność co bym sobie mogła wyobrazić: np jest trudniejsze niż podejście z Rytra na Przehybę...? nie ma góry bez podejścia


Nie bardzo wiem, HM o co chodzi - pytanie było o podejście z Rytra na Prehybę (j.w) - więc ?

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-08-2012 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
HM - z tego, co @plym pisze w poscie, biorą pod uwagę nocleg w Lipowcu czyli idą niebieskim szlakiem a nie słowackim granicznym więc zejście do Zyndranowej do chatki + podejście do granicy jest bardziej uciążliwe niż po prostej drodze Czeremcha-Lipowiec (razem ok.4 km). Co o tym sądzisz ? bo oni zrobią tak jak zechcą...

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 28-08-2012 20:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Andy500 - faktycznie. Przepraszam, automatycznie pomyślałem o Makowicy - czyli w drugą stronę. Bardziej przypomina Lackową niż to na Prehybe. +

Niebieski i tak schodzi w połowie Barwinka, blisko drogi przez grzbiet do Zyndranowej. A dalej na grzbiet ścieżką znakowaną dojściową do chatki SKPB nie jest stromo. Potem nie trzeba chodzić do Lipowca (Albo do Jaślisk, bo noclegu w Lipowcu w sezonie może nie być). kilometrowo to podobnie. Widokowo i praktycznie ja bym wolał Zyndranową, zamiast niespecjalnego lasu. No chyba, że w planach jest zaliczenie Słowackiej wieży widokowej.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-08-2012 07:30 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012 17:09
Posty: 6
Lokalizacja: tarnów
na początek muszę natychmiast napisać, że jesteście super, fantastyczni :-))

z moich nieco koślawych pomysłów na wędrówkę zaczyna się klarować solidny plan. Podstawowe założenie to iść jak najwięcej czerwonym szlakiem granicznym. W jednym z postów Andy 500 zasugerował pewne modyfikacje w noclegach i to są doskonałe pomysły.

Plan jest zatem taki:
1) Krynica -Wysowa zielonym - przez Lackową koniecznie, jakże to miałabym nie zaliczyć najwyższej góry w okolicy bo się zasapię...eeee
2) Wysowa - Radocyna - do Prz.Zajęczej i w dół Zielonym (czy jest oznaczona ta ścieżka)
3) Radocyna - Huta Polańska (schr. pr. Hajstra)
4) Huta Polańska - Lipowiec (ewent. Zyndranowa -chatka)
5) Lipowiec - Dołżyca (schr pr. Pantałyk)
6) Komańcza

Zastanawiałam się nad noclegiem w chatce studenckiej z Zyndranowej z tym że nie wiedziałam że tam jest ścieżka oznakowana z czerwonego szlaku gr. a po za tym na mapie mam dodatkowy opis że jest czynna tylko VII-VIII więc od razu zrezygnowałam z tego pomysłu. Nocleg w Lipowcu zaplanowałam, gdyż jest ostatni przed MPN a dzień Lipowiec (ewentualnie Zyndranowa) -Dołżyca zapowiada się całkiem długi.

prosta droga asfaltowa Czeremcha - Lipowiec to w ogóle nie brzmi zachęcająco, wręcz przeciwnie, kwestia tylko długości ostatniego dnia

hmmmm.....ale chatka w Zyndranowej jest otwarta do września!!! tak jest na ich stronie www!!! czy tam faktycznie jest "toaleta w rześkim potoku", śpi się w śpiworach na podłodze jak się domyślam, psu mojemu to nie zrobi różnicy, gorzej ze mną :-)


Na górę
Post: 29-08-2012 07:59 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Cytuj:
2) Wysowa - Radocyna - do Prz.Zajęczej i w dół Zielonym (czy jest oznaczona ta ścieżka)

Czarny szlak "cmentarny" jest od granicy do Radocyny. Ale z Koniecznej ładniejszy jest szlak żółty.

W Zyndranowej są łóżka piętrowe i materace. Oznakowane ścieżki do granicy są nawet dwie. Zapytaj ich czy będą wtedy kiedy masz zamiar tam spać. Zawsze masz w zapasie agro i pensjonat w Zyndranowej.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-08-2012 13:01 
Offline

Rejestracja: 27-08-2012 17:09
Posty: 6
Lokalizacja: tarnów
mam jeszcze małe pytanie taktyczno-praktyczne :-)

ile czasu przewidujecie na trasę Zyndranowa szlakiem czarnym z chatki na jałowa Kiczera do szlaku czerw.gr. i dalej do Dołżycy.
czy w okolica Lipowca warto skrócić tą trasę schodząc na chwilę na szlak niebieski przez Czeremcha i dalej znów granicznym aż do Garb Średni i zielony Dołżyca.
Tak mi się wydaje że marsz drogą asfaltową niebieskim szlakiem może być bardziej wyczerpujący niż górami. Co doradzacie.

ps. już zdecydowałam się na nocleg w chatce w Zyndranowej. Miejsce wydaje się niezwykle interesujące. Wielkie dzięki za podrzucenie pomysłu.


Na górę
Post: 29-08-2012 13:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Droga z Lipowca do Czeremchy jest (stan z r.2009) piękną, wiejską drogą !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl