Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 25-04-2024 00:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 20-08-2012 14:02 
Offline

Rejestracja: 20-08-2012 13:53
Posty: 4
właśnie powstała strona zasuvamy.pl
strona ma służyć miłośnikom turystki samochodowej, najlepiej 4x4
jedna z tras zawartych na stronie to : Dukla - Krempna - Wysowa Zdrój - Krynica Zdrój
trasa prowadzi nas pięknymi okolicami w jakie obfituje Beskid Niski
trasa jest przejezdna nawet dla samochodu osobowego
zapraszamy na stronę zasuvamy.pl


Na górę
Post: 20-08-2012 19:19 
Offline

Rejestracja: 20-09-2004 07:59
Posty: 36
Lokalizacja: wawka
O rany boskie!
Czy naprawdę musicie wszędzie włazić z taką formą turystyki?
Błagamy, dajcie spokój chociaż Beskidowi Niskiemu. Nie fcemy tam samochodów 4x4


Na górę
Post: 21-08-2012 14:19 
Offline

Rejestracja: 20-08-2012 13:53
Posty: 4
Po to wybudowano drogi żeby po nich poruszać się samochodami, nawet metr trasy nie prowadzi drogami nie publicznymi, nikt tu nie proponuje rozjeżdżania lasów itp. Trzeba wiedzieć że ta piękna okolica jest dla każdego, dla tych którzy samochodami jadą z punktu A do punktu B też


Na górę
Post: 21-08-2012 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
No to,bracie, zaSUVamy (czy jak ci tam) powiedz mi - jak się chcesz przedostać tym swoim 4x4 z Krempnej do Wysowej ? przecież wjeżdżasz na teren PARKU NARODOWEGO !, gdzie obowiązują szczególne prawa o ruchu drogowym.
A tak w ogóle - to z kół lubimy tylko...cyklistów. :-)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 21-08-2012 16:30 
Offline

Rejestracja: 20-08-2012 13:53
Posty: 4
Wystarczy popatrzeć na mapę, z tego co pamiętam to droga jest przez jakąś wieś a Park Narodowy zaczyna się obok drogi, jest dojazd do hotelu (chyba Radocyna). Myślę że wystarczy wiadomości


Na górę
Post: 21-08-2012 17:21 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Krempna - Wyszowatka - Czarne - Lipna - Zdynia - Gładyszów (skręt w kierunku Uścia Gorlickiego i niedawno wyasfaltowanym skrótem; chyba w ub. roku do - Hańczowej - Wysowa. Tylko za Wyszowatką przez Długie - Czarne (tak, tak za brodem, albo jak kto chce mostkiem na Wisłoce jest Czarne nie Radocyna) - Lipną i kawałek za nią jest szutrówka a dalej asfalt do samej Wysowej. I w żadnym miejscu nie wjeżdża się na teren MPN.
P.S. Ja też wolę rowerem ale zakazu dla jazdy samochodem nie ma.


Na górę
Post: 21-08-2012 19:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Nie no, ok - zakazu jazdy samochodem nie ma, tylko jak chcesz, SZ, dotrzeć do Wyszowatki nie przejeżdżając przez teren Parku, no jak ? Patrząc na wyd.IX z r.2011 Compassu - obojętnie jak byś nie jechał - czy przez Rozstajne czy przez Żydowskie, zawsze droga wiedzie przez teren Parku. I to właśnie Ty, SZ powinienneś protestować jak najgłośniej, bo Tobie będą smrodzić te 4x4 i rozjeżdżać TSR a mnie - niebardzo, bo tam, gdzie ja chodzę samochody nie dotrą ale DLA ZASADY [nie mylić z Sobiesławem, współwłaścicielem (?) nieszczęsnej kanapy na Magurze].

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 21-08-2012 20:38 
Offline

Rejestracja: 20-08-2012 13:53
Posty: 4
to że jeżdżą samochody - źle
to że są wyciągi narciarskie - źle
dobrze że rafinerię w Gorlicach zamknęli - nie smrodzi
a z wielkopolski to na nogach bo przecież nie będziemy zasmradzać połowy Polski spalinami


Na górę
Post: 21-08-2012 21:11 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Obejrzyj dokładnie tę mapę-ja to wydanie mam od 2 godz. i zauważ, że droga z Krempnej przez Świątkową Małą, Rostajne do Wyszowatki nie biegnie przez MPN, lecz jego granicami ( przy skręcie do Nieznajowej granica parku jakoś durnie się kończy). Wprawdzie w tym roku jeszcze ta trasą nie jeździłem ale w ub. roku nie zauważyłem, żeby były tam jakieś bramki i zakazy wstępu, bądź wjazdu. Nawet dla przyjemności pokonywałem wszystkie brody na Wisłoce, chcąc sobie skrócić dojazd do schroniska w Czarnem (umownie określanym "radocyńskim") i żadnych szlabanów i "inkasentów parkowych" nie napotkałem. I trudno przypuszczać, żeby drogę do Grabu i na Słowację objął jakiś zakaz. A do Wyszowatki też ludzie muszą dojechać. Samochody jeździły, jeżdżą i będą jeździć i na nic moje protesty skoro to drogi dopuszczone do ruchu samochodowego (tiry tamtędy nie jeżdżą). Wielokrotnie mijaliśmy się np. na szutrówce w Długiem, Czarnem czy Lipnej i jakoś mi to specjalnie nie przeszkadzało. Więcej smrodu robiły dymiące retorty w Długiem, nie mówiąc już o tym, że trzebiono beskidzkie lasy, by zadowolić "grilożernych" a i samochody zwożące "urobek" z Radocyny o wiele więcej szkód czynią (np. na trasie do jeziorek osuwiskowych) niż jakiś "czteropak", który przejedzie od czasu do czasu po "legalnej trasie".


Na górę
Post: 21-08-2012 21:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Rozbawiłeś mnie, naprawdę...
A tak serio, to:
1/ rafineria była, owszem ale w Gliniku Mariampolskim tj.na północnych rubieżach Gorlic (a wiatry z reguły wieją z zachodu) - nie to jest największą bolączką mieszkańców G. a brak FMG,
2/ jak już "poświęcono" nartom Jaworzynę Krynicką - powinno się zamknąć Magurę i o tyle można by powiększyć Park; dla samochodu - to niewielka różnica a podziwiać scenerię z wysokości gondoli - to jest to !
3/ trasę do BN pokonuję z Wielkiej Polski z reguły pociągiem do Kr. a dalej już wygodnym autobusem p.Połcia.
Reasumując - nikt nie jest przeciw samochodom (choć 3/4 to jest złom niemiecki), tylko zostawcie choć jeden kawałek Polski WOLNY od spalin.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 21-08-2012 22:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
SZ - albo inaczej odczytujemy mapy albo...
- na wsp.mapie za Świątkową M. jest leśniczówka i tam właśnie przechodzi gr.Parku nad Wisłok czyli jadąc od Krempnej szosą JEDZIEMY PO TERENIE PARKU aż do leśniczówki MPN,
- na wyd.IV z r.2006 - od Św.M. aż do przystanku PKS-u gdzie skręcamy do Wysz. - JEDZIEMY PO TERENIE PARKU,
- na mapie DEMARTU z r.2008 - j.w.,
- na foliow. mapie ExpressMap z r.2007- j.w.,
- nie chce mi się szukać dalej.
Stary Zakapiorze - co innego, jak "ktoś zbłądzi" a co innego jak się "trąbi".
I tyle miałbym do powiedzenia w tym temacie :-)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 22-08-2012 07:03 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Andy500 pisze:
SZ - albo inaczej odczytujemy mapy albo...
- na wsp.mapie za Świątkową M. jest leśniczówka i tam właśnie przechodzi gr.Parku nad Wisłok czyli jadąc od Krempnej szosą JEDZIEMY PO TERENIE PARKU aż do leśniczówki MPN...

Andy500 - to jest normalna droga dopuszczona do ruchu tyle że przechodzi przez teren MPN - można śmiało tamtędy jeździć - podobnie jak można było drogą z Krempnej do Ożennej przez Żydowskie - można było...
Nie jestem zwolennikiem 4x4 i nie tylko z powodu że nie posiadam. Ciekawi mnie jak wygląda aspekt prawny przemieszczenia się z Chyrowej do Myscowej na opisywanej przez zaSUVamy trasie.
Natomiast nie rozumiem tej całej ochrony przyrody :-( Lesistość jak i zwierza, choćby wedle słów p. Marszałka z ostatniego spotkania MBN, mamy większą (dotyczy zarówno Bieszczadów jak i BN) czyli niby dobrze.
Ale dlaczego zostałem ostatnio upomniany przez strażników na drodze koło Huty Pielgrzymskiej? Dopytywali się czy szłem tą drogą przez obszar ochrony ścisłej. Czy nawet jakbym szedł to idąc drogą szkodzę przyrodzie? Czy idąc drogą jestem w stanie wyrządzić więcej szkody niż oni jadąc samochodem?
Denerwuje mnie to że takie drogi są niedopuszczone do choćby ruchu pieszego/rowerowego - z natury cichego. Dlaczego nie można legalnie przejść przez Świerzową Ruską, dolinę Ciechani? Kiedyś chciałem być "legalny" - starałem się o pozwolenie na Ciechanię - trwało to 6 m-cy!!! Odbiór wraz z opłatą osobisty - dobrze że miałem znajomego z Krempnej. Dlaczego nie mogę pochodzić po terenach wkoło Huty Polańskiej gdzie w młodości jeździło się na złom wszelaki, odwiedzić groby żołnierskie tam położone?
W imię tej ochrony przyrody, która powoduje że zwierząt jest coraz więcej i muszą szukać nowych terenów - vide niedźwiedzie?
A ta ostatnia akcja (choć nie z naszego terenu) aby borówek nie zbierać bo pożywienie zwierzętom się zabiera to już szczęka mi opadła. Od młodych lat jeździło się na borówki w Bieszczady i jakoś zwierzęta przeżywały - trzeba nam coraz więcej ich?
Z tą ochroną przyrody nie popadajmy w paranoję, może niedługo będzie strach wejść do lasu...


Na górę
Post: 22-08-2012 07:34 
Offline

Rejestracja: 29-01-2012 15:34
Posty: 109
Aby uporządkować dyskusje. Ruch po grogach, o statusie co najmniej drogi gminnej, dostępny jest dla wszystkich użytkowników. Ruch po drogach leśnych, a taką droga jest droga Radocyna - Lipna, dozwolony jest dla ruchu pieszego, rowerowego, ale dla konnego już nie ( ustawa o lasach ). Dojazd do hotelu w Radocynie tą drogą to zupełnie inna sprawa. To czy po parku narodowym można sie poruszać, zależy od właściciela gruntu. Droga Krempna - Żydowskie - Ożenna jest drogą powiatową. Poruszanie się nawet drogą asfaltową, która jet własnością MPN wymaga jego zgody. Nawet pas drogi granicznej, wydzielony innymi przepisami, jeżeli nie jest wydzielony administracyjnie, jest zarządzany przez park.,


Na górę
Post: 22-08-2012 09:04 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Długi, napisałeś dokładnie to co ja zamierzałem. Pewne ograniczenia na terenie MPN są absurdalne i zupełnie niezrozumiałe dla turysty (mam na myśli "prawdziwego", że się tak wyrażę turystę i miłośnika przyrody), który chciałby zobaczyć to, co choćby przeczyta w przewodnikach np. "Od Komańczy do Wysowej", czy Beskid Niski "Rewasza". Jakże ma tego doświadczyć skoro na każdym kroku mnożą się coraz liczniejsze zakazy?
A kultowe (zdecydowanie preferuję to słowo wobec niektórych obszarów BN) tereny np. w Radocynie, które należałoby chronić nie są objęte żadnymi (rozsądnymi, z możliwością "dreptania, rowerowania" i konnych przejażdzek) zakazami i buduje się tam w najlepsze i pozyskuje drewno, przy okazji dewastując przyrodę i nie troszcząc się o faunę i florę. Ale "co kraj to obyczaj" a co wolno wojewodzie to...
P.S. A "Od Komańczy do Wysowej" też już mam i taniej o kilka zł niż "cena wywoławcza" tj. 49 zł i "0" kosztów przesyłki. Przy tej okazji wzbogaciłem się o najnowsze wydania Beskidu Niskiego i Beskidu Sądeckiego "Rewasza" (archiwalne wydania z 2002 r. na razie zachowam) i najnowszą mapę Beskidu Niskiego "Compassu (stara już "ledwo dyszy").


Na górę
Post: 22-08-2012 09:26 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
stary zakapior pisze:
... Pewne ograniczenia na terenie MPN są absurdalne i zupełnie niezrozumiałe dla turysty (mam na myśli "prawdziwego", że się tak wyrażę turystę i miłośnika przyrody), który chciałby zobaczyć to, co choćby przeczyta w przewodnikach np. "Od Komańczy do Wysowej", czy Beskid Niski "Rewasza". Jakże ma tego doświadczyć skoro na każdym kroku mnożą się coraz liczniejsze zakazy?
...

A może by tak przedstawiciela MPN-u zaprosić na spotkanie MBN i przedyskutować pewne kwestie? Nie sądzę żeby do przełomu doszło ale choćby samo uproszczenie sposobu pozyskiwania pozwolenia byłoby krokiem w dobrym (wiem, że dla nas ;) ) kierunku.
stary zakapior pisze:
... i najnowszą mapę Beskidu Niskiego "Compassu (stara już "ledwo dyszy").

Najnowsza z 2011r - tegorocznej nie będzie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl