Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 11:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pętla 3,5 dnia
Post: 24-07-2012 08:09 
Offline

Rejestracja: 24-07-2012 07:43
Posty: 2
Witam wszystkich
Mam prośbę o pomoc z propozycją trasy - pętli na 3,5 dnia. Przeglądałem forum ale nie mogłem znaleźć podobnych tematów.
Jedziemy w niski samochodem na wieczór/noc (nocleg gdzieś na parkingu lub polu namiotowym przy drodze), tak żeby następnego dnia już móc wyruszyć na szlak. Chcemy auto zostawić i do niego wrócić najlepiej w to samo miejsce, albo gdzieś niedaleko . Będziemy mieli namioty, więc możemy spokojnie spać na polach namiotowych, bazach ale tak żeby można było ogień rozpalić i ugotować strawę. Ostatni dzień musimy zrobić krótszy (3-4h), żeby móc wrócić do domu.
Rozważaliśmy żeby dojechać do Stasiane i stamtąd ruszyć, ale może macie jakieś inne propozycje
Z góry dzięki za wszystkie pomysły


Na górę
Post: 24-07-2012 08:44 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Na pierwszy dzień, po noclegu w studenckiej bazie namiotowej w Radocynie (bezpłatnie) proponuję trasę z miejsca postoju przez Czarne, Jasionkę, Krzywą, Banicę (skrót obok Gościńca Banica), Wołowiec (kilkakrotne forsowanie Zawoji) Nieznajowa (kilkakrotne forsowania Wisłoki) i powrót do. bazy (można jeszcze odbić na Długie, by zobaczyć cmentarz wojenny nr 44 i cmentarz łemkowski). Wycieczka na cały dzień. Trzeba tylko zabezpieczyć prowiant i picie, bo z zaopatrzeniem po drodze krucho. A wieczorem można zapalić ognisko i pomoczyć nogi w Wisłoce obok bazy. A i zjeść u Wioletki w "Woryniu" można i piwko tanie wypić.
Nie chcę odbierać szansy innym Beskidnikom, więc niechże zaproponują następną trasę.


Na górę
Post: 24-07-2012 10:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2028
Lokalizacja: Rabka
Stasiane:
Ostra-Zyndranowa-Kamień-Jasiel-Moszczaniec/Wola-Polany Surowiczne-Puławy/Jawornik-Wisłoczek-Bałucianka-Kamianka-Piotruś-Stasiane.

Ropianka:
Olchowiec-Baranie-Barwinek-Zyndranowa-Czeremcha-Kamień-Jaśliska-Szklary-Kamianka-Cergowa-Pustelnia-Mszana-Ropianka.

Radocyna:
Granica-Baranie-Olchowiec-Polany-Myscowa-Kamień-Wątkowa/Świerżowa-Bartne-Radocyna.

Wisłoczek:
Rymanów-Bałucianka-Lubatowa-Zawadka-Piotruś-Ostra-Lipowiec-Kamień-Jasiel-Polany Surowicze-Wisłoczek.

No, to zaproponowałem ;)
To takie trasy, które chętnie bym przeszedł, gdybym dostał od losu trzy i pół dnia wolnego na Beskid.
Nie wiem w jakim jesteście stanie kondycyjnym i jak u was z orientacją w terenie - coś powinniście z tego dla siebie wybrać.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 24-07-2012 10:20 
Offline

Rejestracja: 19-07-2010 12:16
Posty: 378
Że tak rozwinę propozycję Starego Zakapiora:
Z Radocyny do Koniecznej (można grzbietem granicznym, ale chyba ładniej doliną), do cmentarza nr 46 na Beskidku, potem grzbietem granicznym do Przełęczy Regietowskiej i zejście doliną do bazy namiotowej w Regietowie (jeśli chcesz obejrzeć jeszcze jakiś ładny cmentarz Jurkovicia - po drodze odbijasz w lewo przez łąki na cm. 48). Teraz albo do cmentarza 51 na Rotundzie, albo możesz zmierzyć się ze ścianą wschodnią Koziego Żebra (chyba że to sobie zostawisz na dzień następny). Niedaleko Regietowa są otwarte w ramach Szlaku Architektury Drewnianej cerkwie w Skwirtnem i Kwiatoni, co wziąłbym pod uwagę;)

Bazy w Radocynie i Regietowie mają zdaje się namioty - ale nie wiem, jak z miejscami. W zeszłym roku w Regietowie było dość pusto, miejsca pod namiotami w bród.

_________________
Prihovárajte sa medveďovi pokojným hlasom - toto môže upokojiť medveďa aj vás


Na górę
Post: 25-07-2012 12:21 
Offline

Rejestracja: 24-07-2012 07:43
Posty: 2
dzięki wielkie za propozycje i to tak szybko
Z formą u nas chyba nie najlepiej, ale chyba też nie jest tragicznie, to okaże się na szlaku. Dzisiaj wyjeżdżamy a trasę dogadamy w aucie
Pozdrawiam wszystkich


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl