Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 00:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-07-2012 12:45 
Offline

Rejestracja: 10-07-2012 12:38
Posty: 1
Z grupą znajomych planujemy na jeden z sierpniowych weekendów wypad w góry - zapewne właśnie w Beskid Niski. Biorąc pod uwagę, że dwa dni to nie jest dużo, a spotkanie ma być przede wszystkim miłym spotkaniem, chciałbym, aby było przede wszystkim pięknie.

Jakie miejsca i jakie trasy wędrówek możecie polecić?

Z góry dzięki!

_________________
mp.


Na górę
Post: 11-07-2012 11:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na temat pięknych miejsc w Beskidzie pół tego forum mogło by pisać książki. Nie wymagaj, żeby ktoś specjalnie dla Ciebie książkę napisał. ;)

Ciężko Ci będzie pomóc jak nie napiszesz konkretniej o co Ci chodzi.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 11-07-2012 22:39 
Offline

Rejestracja: 11-07-2012 22:34
Posty: 11
mipel- jeżeli będziesz w Beskidzie to warto zobaczyć Wołowiec, Nieznajową, Lipną, to wszystko jest w miarę blisko, a szlaki nie są specjalnie trudne. Ciekawym miejscem jest też Iwla i dość szeroko opisany tutaj wodospad. Ja jestem początkującym turystą i książki o Beskidzie nie mógłbym napisać, ale jeżeli jesteś pierwszy raz to myślę że będziesz zadowolony.


Na górę
Post: 12-07-2012 10:23 
Offline

Rejestracja: 17-11-2011 17:45
Posty: 107
dwa miejsca, dwa potoki, dzięki którym przetrwałem upały, co minęły:
Wołowiec; piękna dolina, gościna u Kasi w "Chacie Kasi", przepyszne jedzenie i nocleg na werandzie, a obudził mnie zaprzyjaźniony kot Świni.
Wisłoczek; nocleg na bazie namiotowej, ognisko, gitary i śpiewy do późna. Sauna znów działa.

w obu potokach cudownie chłodna woda, podczas gdy jak np. włożyliśmy piwo do rzeki, to wyszedł grzaniec


Na górę
Post: 12-07-2012 18:15 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Jak na pierwszy raz i, jak zrozumiałem, dla rozrywki a nie męczącej wędrówki polecam Radocynę. Cicho, spokojnie, można zapalić ognisko, ochłodzić się w nurtach Wisłoki, skorzystać z smacznych dań serwowanych przez Wioletkę & Company a i niedrogiego piwa posmakować. I jest co zwiedzać podczas niedługich spacerów.
Schronisko od frontu
Obrazek
z nieco innej perspektywy
Obrazek
i kultowy bar, w którym dania smakowite
Obrazek


Na górę
Post: 12-07-2012 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam - ja z kolei polecałbym dwie Magury - Małastowską i Wątkowska.
Zakładamy, że jesteście zmotoryzowani i przyjeżdżacie do BN w piątek wieczorem. Podjeżdżacie na Przełęcz Małastowską i dalej w kierunku Przysłupu. Zostawiacie pojazdy po ok.1,5 km obok barierki i udajecie się pieszo szlakiem zielonym (żółtym)- po ok.400 m Waszym oczom ukazuje się taki widok -

Obrazek
Jest to schronisko na Magurze Małastowskiej -
tu się gościcie, zjadacie kolację (mam nadzieję, że Grzesiu coś przygotuje specjalnego - można do niego zadzwonić i ustalić menu - tel.183518057).
W sobotę wyruszacie niespiesznie szlakiem zielonym - na Magurę Małastowską (813 m.npm),stamtąd cmentarnym szlakiem (kwadrat biało-czarny) i tuż pod szczytem zwiedzacie cmentarz z I wojny światowej nr 58 -

Obrazek

Dalej idziecie szlakiem "cmentarnym", aby po ok.1 km zwiedzić następny cm z I wojny- nr 59, gdzie jest pochowanych 60 Austriaków i 20 Rosjan -

Obrazek

Idąc dalej "cmentarnym", dochodzicie do drogi, przy której stoją Wasze pojazdy. Można dalej iść w prawo do Przysłupu, aby zwiedzić cerkiew pw. św.Michała Archanioła z r.1736 (choćby z zewnątrz).
Wracając do samochodów, jedziecie na przełęcz Małastowską, gdzie jest również cm z I wojny nr 60 - jest tam pochowanych 174 Austriaków -

Obrazek

Jedziecie przez Małastów i nie dojeżdżając do Ropicy Górnej, skręcacie w prawo (w oddali smukłe świerki, które skrywają cm nr 68)

Obrazek

aby przez Bodaki ( zabytkowa cerkiew pw.św.Dymitra) dojechać do Bartego - tu można (ale niekoniecznie) zatrzymać się w gospodarstwie agro np."Bortnianka" (tel.183518447) ustalić z panią gospodynią menu obiadokolacji i ...rozpalić ognisko (albo w kominku).
W niedzielę mam dla Was wycieczkę na drugą Magurę - Wątkowską. Udajecie się żółtym szlakiem, aby po ok.1.5 godz. wdrapać się na grzbiet Wątkowskiej -

Obrazek

Dochodzimy do zielonego szlaku, kierujemy się w lewo aby zwiedzić Kornuty - rezerwat przyrody, który obejmuje fantazyjnie ukształtowane skałki (dochodzące do 20 m.wysokości). Wracamy z powrotem i szlakiem zielonym kierujemy się na najwyższe wzniesienie Magury - Wątkową (846 m.npm). Schodzimy dalej, do momentu, kiedy w prawo "odbija" czerwony szlak, którym schodzimy z powrotem do Bartnego. Dochodzimy do bacówki PTTK, gdzie można coś spożyć aby następnie udać się drogą w dół, przechodząc obok działającej cerkwi (po lewej stronie), cmentarza parafialnego (ciekawe krzyże-nagrobki) - po prawej stronie mamy zabytkową cerkiew pw.śś Kosmy i Damiana z r.1842, w której mieści się Muzeum Sztuki Cerkiewnej

Obrazek

Docieramy do punktu wyjścia (czyli do Bortnianki) - przeszliśmy ok.12 km - zmęczeni ale jakie widoki !

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl