Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 18-04-2024 15:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-06-2012 13:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2005 21:59
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
Witam. szukam słowackiego rozkładu jazdy z przystanku Becherov štatna hranica. Sieć twierdzi, że nic nie jeździ na Bardejov. Ma ktoś może aktualną fotkę tabliczki albo wie gdzie toto wisi w sieci?

_________________
"Podróże są diabelskim wynalazkiem człowieka, który pod względem nieprzyjemności, zmęczenia, niebezpieczeństw, utraty czasu, szarpaniny da się porównać tylko z wojną" Henri Millon Montherlant


Na górę
Post: 17-06-2012 16:28 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Niestety nie znajdziesz żadnego połączenia kolejowego z Becherova, bowiem kolej tam nie dociera z powodu braku torów. Wyjaśniam, że nikt ich nie ukradł, jak to się czasem dzieje z naszymi torami, ich tam nigdy nie było. Szyny kończą się ok. 1,5 km za skrętem drogi do Bardejowskiej Nowej Wsi i od Bardejowa pełnią (chyba) jedynie funkcję transportową na potrzeby zakładów produkcyjnych. To od miejscowości Becherow ponad 10 km, a od statnej hranicy jeszcze więcej. Tyle tylko, że statna hranica to nie przystanek kolejowy na granicy ale granica państwa (od niem. Staatsgrenze).
Życzę przyjemnego dreptania.


Na górę
Post: 17-06-2012 18:48 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Stirlitz, ČSAD od mniej więcej 2008 r (09? nie pamiętam) nie jeździ do granicy (na przystanek Becherov štatna hranica). Autobusy kursują z przystanku "Becherov - garáž" (następny przystanek "Becherov - razcestie". Odjazdy: 4,00; 6,25; 7,40; 9,45; 12,35; 14,15; 15,15; 18,05 (ostatni!). I raczej w dni robocze :lol: w dni świąteczne posucha jest (sprawdź sobie dokładnie w linku, nie chciałbym wprowadzać w błąd). Być może są jakieś prywatne busy (mało prawdopodobne), nie wiem, ostatnio jakoś nie korzystam. Z granicy do Becherowa nie jest znów tak daleko :P

szczegóły: http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/
@stary zakapior. Czy Stirlitz pytał o połączenie kolejowe? Jakoś nie doczytałem...


Na górę
Post: 18-06-2012 18:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Na www.cp.sk nigdy, nawet w najmniejszej dziurze się nie zawiodłam.

Nigdy również nie widziałam na Słowacji osobowego busa. Chyba im wystarcza znacznie sprawniejsza niż u nas sieć komunikacji publicznej, w tym wypadku SAD.

A to że do niektórych wsi autobusy kursują tylko dwa razy dziennie i to tylko w dni robocze - trudno, widocznie mieszkańcy nie potrzebują inaczej, trzeba się z tym pogodzić. Tamtejsza sieć autobusowa jest nastawiona głównie na dowozy ludzi do pracy.


Na górę
Post: 18-06-2012 19:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
A u nas jest lepiej ? W sobotę p.Marys jedzie do Wapiennego przez Małastów kursem ostatnim po 14-tej, a chcieliśmy się wybrać na otwarcie wystawy syberyjskiej do Krempnej przez Bartne. Ponieważ nie mogliśmy wybrać się tak wcześnie, gdyby nie znajomy - dygalibyśmy te 19 km do Bartnego. A w niedzielę ? - kompletna Sahara - nic nie jeździ do Małastowa, nie mówiąc już o Gładyszowie. Jedynie Voyager kursuje regularnie do Wysowej ale to już inna linia.

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Post: 18-06-2012 20:14 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Basiu, spotkałem się z osobowymi busami na Słowacji. Co prawda w bardziej nawiedzonym turystami regionie (Tatry). :P I tak naprawdę to była kooperacja z busiarzami z Zakopanego (trasa Tatrzańska Łomnica - Zakopane). Ale w rzeczy samej to chyba jakiś wyjątek, nigdzie indziej chyba nie spotkałem (nie liczę ski-buów, oczywiście). Rzeczywiście wygląda na to, że ČSAD jest nastawiony głównie na dowóz ludzi do pracy. Więc nie jest dziwnym, że zlikwidowali przystanek "Becherov štatna hranica". Powietrze mieli wozić?


Na górę
Post: 19-06-2012 06:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
humanitas pisze:
Basiu, spotkałem się z osobowymi busami na Słowacji. Co prawda w bardziej nawiedzonym turystami regionie (Tatry). :P I tak naprawdę to była kooperacja z busiarzami z Zakopanego (trasa Tatrzańska Łomnica - Zakopane).


Tam jeździ regularna polska linia przewozowa - "Strama", zarówno małe busy jak i duże autobusy, zależy od godziny odjazdu. Kursują również na trasie Zakopane - Orawice - Zuberec - Liptowski Mikulasz, mają stronę www z rozkładem jazdy i można u nich kupić bilety w przedsprzedaży.

humanitas pisze:
Ale w rzeczy samej to chyba jakiś wyjątek, nigdzie indziej chyba nie spotkałem (nie liczę ski-buów, oczywiście). Rzeczywiście wygląda na to, że ČSAD jest nastawiony głównie na dowóz ludzi do pracy. Więc nie jest dziwnym, że zlikwidowali przystanek "Becherov štatna hranica". Powietrze mieli wozić?



Nie ČSAD a od 19 lat SAD ale spotkałam jeszcze gdzieniegdzie stare przystanki ;)

Dla mnie to jest ciekawe ze w Polsce, w Rumunii i na Ukrainie prywatna komunikacja kwitnie (za to u nas plajtują przedsiębiorstwa państwowe np. PKS Zakopane), a w Czechach i na Słowacji jej w ogóle nie ma.

Ale koniec OT ;)


Na górę
Post: 19-06-2012 08:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-11-2005 21:59
Posty: 16
Lokalizacja: Kraków
No to już wiem wszystko. Podziękował. Znalazłem ten sam rozkład. Myślałem, że jednak coś dojeżdża do przełęczy. Mam fotkę z 2010, wtedy po raz ostatni szło z granicy SAD-em dojechać do Bardejova. A teraz widzę nic... Z naszej strony chyba tylko już Voyager raz na dobę dojeżdża. Co za czasy...
Swoją drogą, wizja torów ciągnących się na granicę sporo mnie ubawiła :) Oczyma wyobraźni zobaczyłem przystanek kolejowy na przełęczy :D

_________________
"Podróże są diabelskim wynalazkiem człowieka, który pod względem nieprzyjemności, zmęczenia, niebezpieczeństw, utraty czasu, szarpaniny da się porównać tylko z wojną" Henri Millon Montherlant


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl