Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 29-03-2024 08:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 20-04-2012 13:24 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
-beskidek- pisze:
Walka z turystami którzy wchodząc na górę chcą coś z niej zobaczyć z wieży czy z wykarczowanej w tym celu polanki to już dla mnie jest ekologiczny przerost formy nad treścią.

A kto chce walczyć?
Dlaczego twierdzisz że MM jest przegrana? Także (z perspektywy czasu) uważam, że wyciąg z prawdziwego zdarzenia w naszym regionie to dobra rzecz, a rezultacie przyczyni sie do rozwoju gminy. I o to chodzi. A że szkody w środowisku naturalnym szkody były, trudno. Ale tym bardziej trzeba oszczędzać inne, cenniejsze przyrodniczo i mniej zdegradowane tereny. Bynajmniej nie jestem wojującym ekologiem :lol: I uwielbiam jazdę na nartach. Wieże przekaźnikowe GSM to zło konieczne, zgadzam się że muszą być, niezależnie od tego jak wygladają. A po pewnym wydarzeniu przez które omal nie osiwiałem, uważam że zasięg powinien być wszędzie, niezaleznie ile wież by trzeba postawić.

-beskidek- pisze:
Andy500 rozumiem że Tobie i nie tylko Tobie podobał się a wręcz zachwycał krajobraz pozostawiony po akcji wisła ,

Nie rozumiem do końca co chciałeś przez to powiedzieć. Akcja Wisła to było wielkie zło. I nikt o zdrowych zmysłach tego nie zaneguje. W rezultacie mamy dzisiejszy Beskid Niski. I niestety przyznaję, że "wizualnie" i "estetycznie" bardzo mi sie podoba. Dużo bardziej niż krajobraz sąsiedniego Beskidu Sądeckiego. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi i nie muszę rozwijać wątku.

A wracając do tuystów i widoków
Dlugi pisze:
Jakieś zaprzeczenie tu widzę
Nie ma żadnego zaprzeczenia :) Drzewa w lesie trzeba ciąć i jestem za tym. Punkty widokowe zamiast wież - jak najbardziej. Niech wszyscy mają równe szanse na ładne widoki. Nie każdy wejdzie na taką wieżę :lol: .
A z doświadczenia - ci z grillami i kocykami rzadko zostawiają po sobie śmieci :lol: Gorsi są ci których zaliczam do kategorii "turyści mimo woli".


Na górę
Post: 20-04-2012 13:44 
Offline

Rejestracja: 23-11-2010 20:26
Posty: 75
humanitas nie ja pierwszy napisałem że Magura jest przegrana , według mnie coraz więcej wygrywa dzięki inwestycji w SkiPark i oby tak dalej.


Na górę
Post: 20-04-2012 21:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-04-2012 22:44
Posty: 316
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Właściwie po przeczytaniu postu @beskidka nie miałem zamiaru dalej dyskutować o "wyższości MM nad MW", bo byłbym podejrzany o... sprzyjanie "Akcji Wisła". Gdy zjawiłem się po raz pierwszy w BN, nie było ani orczyka ani tym bardziej "kanapy", którą teraz dysponuje Skipark Magura (czyli S.Zasada & S-ka) i która tak bardzo podoba się @beskidkowi. Również jeżdźę na nartach, ostatnimi laty przesiadłem się na biegówki - no i co z tego wynika ?
To, że MM nie znalazła się w Parku, zawsze mnie dziwiło, bo MW tylko Kornutami różni się od MM.
Za to przed laty byli ludzie, którzy raz spotkani na szlaku, pozostawali przyjaciół na zawsze.
No cóż, czasy się zmieniły - wszystkim rządzi pieniądz.

Wierzę tylko po cichutku, że wieża na Magurze nie powstanie, bo i po co ? :-)

_________________
"... Jeszcze nie czas swe marzenia do walizek kłaść,
jeszcze nie czas, by piosenki nasze śpiewał tylko wiatr..."


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl