Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 23-04-2024 12:46

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-05-2011 18:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Na niektóre pytania jestem w stanie Ci odpowiedzieć.
1. Coś za coś. Ja noszę buty półotwarte chiruci (takie pośrednie pomiędzy sandałami, a butami przed kostkę trekingowymi) na łatwych szlakach. Jeżyny bywają, bywa też błoto, lekkie buty plus ochraniacze i przejdziesz. Jest jeszcze kwestia żmij. Wiem, że to jest nasza hucpamakabra ale mam lekkiego bzika odkąd żmija przesunęła mi się po stopie w klapkach. Jeżeli jesteś alergikiem to tylko buty wysokie.
2. W Beskidzie Niskim jest niewiele miejsc, gdzie dobrze zjesz. Nie korzystam ze sklepów, bywam w nich sporadycznie, z tego co wiem bez problemu znajdziesz podstawowe produkty.
3. Na terenie LP w całym kraju nie wolno biwakować poza terenami do tego wyznaczonymi.
4. Wody jest dostatek, zdatna do picia w większości strumieni, ale tych płynących poza osadami. We wsiach szamba nieszczelne lub ścieki idą wprost do rzeczek.


Na górę
Post: 15-05-2011 21:08 
Offline

Rejestracja: 05-01-2010 18:08
Posty: 28
Jeśli chodzi o rozbijanie namiotów to odradzam to robić na terenie Nadl. Rymanów (nadgorliwi strażnicy leśni i leśnicy), chyba że w mało widocznym miejscu. A co do wody to zgadzam się z Lucyną.


Na górę
Post: 15-05-2011 21:09 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
philosopher pisze:
- jakie buty lepiej wziazc ze soba jako zapasowe - sandaly czy tez pelne obuwie (przegladalem pare relacji i pojawial sie watek o jezynach, tudziez blocie)? Czy, w zwiazku z blockiem, ochraniacze na buty / spodnie (gaiters) okaza sie potrzebne czy ich zabranie bedzie zupelnie zbedne?

Na odcinku, kiedy szlak prowadzi już granicą to raczej prędzej spotkasz błoto niż jeżyny, ale i do jednego i do drugiego ochraniacze mogą się przydać.

philosopher pisze:
- jak wyglada sprawa z zaopatrywaniem sie w zywnosc / mozliwoscia kupna jakichs regnerujacych cieplych posilkow typu obiad? Sa, zdaje sie, kilkudniowe okresy bez zadnego sklepu w poblizu i trzeba bazowac na tym co sie ma ze soba badz uzbiera w lesie ;)

Jeśli będziesz szedł z zachodu na wschód, to zanim dojdziesz do granicy, to dobrze sobie pojedz ciepłych potraw we Wysowej :wink: , bo później kolejny ciepły posiłek (przy założeniu, że będziesz chciał go kupić) będziesz mógł zjeść dopiero w barze w Grabiu/Ożennej. A jakby tu było zamknięte, to dopiero w Barwinku, na dawnym przejściu granicznym. Dalej na wschód, to już zostaje tylko Nowy Łupków.

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl