Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 14:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: 04-03-2011 22:24 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Cześć/Witam,
mam pytanie: czy Schronisko Nadleśnictwa to jest ten pomarańczowy domek z opisem: Ośr.Szk.Wyp. Nadleśnictwa Gorlice?

http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... sci&ID=103

przeczytałam, że jest możliwy dojazd samochodem do schroniska - drogą szutrową. Na GooglowejMapie trasa z Wysowej Zdroju do Radocyny została wytyczona przez: Smerekowiec, Zdynia, Konieczna - zaraz za Konieczną z drogi 977 zjazd w lewo - tak, jak biegnie żółty szlak. Ale na mapie ta droga wiedzie do połowy odcinka - a co potem?

Czy też jedynym właściwym i możliwym dojazdem byłaby trasa: Wysowa - Hańczowa - Smerekowiec - Gładyszów - Krzywa - Czarne - ten pomarańczowy domek na mapie?

Czy ta droga szutrowa ropoczynałaby się zaraz za zabudowaniami byłego PGR w Krzywej?

Wybieram się w te okolice około 20 marca - to czas roztopów wiosennych. Istnieje możliwość iż ta szutrówka byłaby nieprzejezdna z tego powodu?

Rozważam jeszcze taką opcję: pozostawienia samochodu i dojścia do schroniska. Czy istnieje możliwość pozostawienia np. w Koniecznej auta?


Na górę
Post: 05-03-2011 08:37 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
ykhm ... właśnie po przespaniu się z tym problemem olśniło mnie z samego rana i już wiem co tu zrobić aby połazić jak najwięcej w okolicach Radocyny ...

Właśnie planuję 6 dniowy pobyt i staram się tak to urządzić aby przemieszczanie sie pomiędzy miejscami noclegów zajęło mi jak najmniej czasu - te dojazdy, pakowanie, rozpakowywanie ... ech

Wczoraj wieczorem wpadłam w lekką panikę nad mapą - stąd ten mój temat.

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 05-03-2011 10:13 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
chwastek pisze:
mam pytanie: czy Schronisko Nadleśnictwa to jest ten pomarańczowy domek z opisem: Ośr.Szk.Wyp. Nadleśnictwa Gorlice?

Nie pamiętam by ten hotel był pomarańczowy :idea: . Tak czy inaczej to jest ten hotel, nawet jest tam podpisane zdjęcie :) http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... 43&iID=850

chwastek pisze:
przeczytałam, że jest możliwy dojazd samochodem do schroniska - drogą szutrową. Na GooglowejMapie trasa z Wysowej Zdroju do Radocyny została wytyczona przez: Smerekowiec, Zdynia, Konieczna - zaraz za Konieczną z drogi 977 zjazd w lewo - tak, jak biegnie żółty szlak. Ale na mapie ta droga wiedzie do połowy odcinka - a co potem?

A potem już takiej dobrej drogi nie ma, zwykłym autem nie przejedziesz. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło...

chwastek pisze:
Czy też jedynym właściwym i możliwym dojazdem byłaby trasa: Wysowa - Hańczowa - Smerekowiec - Gładyszów - Krzywa - Czarne - ten pomarańczowy domek na mapie?
Czy ta droga szutrowa ropoczynałaby się zaraz za zabudowaniami byłego PGR w Krzywej?

Tak, to najwłaściwszy dojazd do Radocyny, przez Krzywą i Jasionkę, gdzie za tą ostatnią zaczyna się szutrowa droga. Ponoć możliwy jest też dojazd od Zdyni przez Lipną, ale to musiałby ktoś potwierdzić, czy szlaban za Zdynią nie jest zamknięty, jeśli w ogóle tam jeszcze jest :) .

chwastek pisze:
Wybieram się w te okolice około 20 marca - to czas roztopów wiosennych. Istnieje możliwość iż ta szutrówka byłaby nieprzejezdna z tego powodu?

Eee tam, aż tak źle to nie jest :wink: , oczywiście myślę tu o drodze od Jasionki...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 05-03-2011 13:37 
Offline

Rejestracja: 18-06-2007 12:45
Posty: 41
Lokalizacja: Łódź
niech cię ręka boska przed jazdą samochodem żółtym szlakiemze Zdyni a właściwie Koniecznej do Radocyny. Ja kilka lat temu posłuchałem GPS-a i się tam zapuściłem. Pojechałem dość daleko ale wycofałem się z najwyższym trudem. Droga do Radocyny szuter jest bliżej Zdyni obok Watry Łemkowskiej i jest całkiem przyjemna


Na górę
Post: 05-03-2011 15:17 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Darek Z. pisze:
chwastek pisze:
mam pytanie: czy Schronisko Nadleśnictwa to jest ten pomarańczowy domek z opisem: Ośr.Szk.Wyp. Nadleśnictwa Gorlice?

Nie pamiętam by ten hotel był pomarańczowy :idea: . Tak czy inaczej to jest ten hotel, nawet jest tam podpisane zdjęcie :) http://www.beskid-niski.pl/index.php?po ... 43&iID=850


Bo miałam na myśli ikonkę domku na mapie która jest w kolorze pomarańczowym i jej opis. Czy ten domek na mapie jest w rzeczywistości tym schroniskiem. Gapa ze mnie - nie dostrzegałam tego opisu. Ale w sumie ... to dlaczego pod zdjęciem jest napisane, że to hotel Nadleśnictwa a nie schronisko Nadleśnictwa? Czyżby w budynku była część hotelowa i część schroniskowa różniące się standardem i warunkami?

Darek Z. pisze:
chwastek pisze:
przeczytałam, że jest możliwy dojazd samochodem do schroniska - drogą szutrową. Na GooglowejMapie trasa z Wysowej Zdroju do Radocyny została wytyczona przez: Smerekowiec, Zdynia, Konieczna - zaraz za Konieczną z drogi 977 zjazd w lewo - tak, jak biegnie żółty szlak. Ale na mapie ta droga wiedzie do połowy odcinka - a co potem?

A potem już takiej dobrej drogi nie ma, zwykłym autem nie przejedziesz. Chyba, że ostatnio coś się zmieniło...


tadeklodz pisze:
niech cię ręka boska przed jazdą samochodem żółtym szlakiemze Zdyni a właściwie Koniecznej do Radocyny. Ja kilka lat temu posłuchałem GPS-a i się tam zapuściłem. Pojechałem dość daleko ale wycofałem się z najwyższym trudem.


Otóż to - to chciałam wiedzieć bo poruszam się zwykłym samochodem. Dziękuję.
Mojemu GPS-owi też zdarza się wycinać mi podobne numery choć na jakieś wielkie manowce jeszcze mnie nigdy nie wyprowadził ... na mniejsze jedynie.

Darek Z. pisze:
chwastek pisze:
Czy też jedynym właściwym i możliwym dojazdem byłaby trasa: Wysowa - Hańczowa - Smerekowiec - Gładyszów - Krzywa - Czarne - ten pomarańczowy domek na mapie?
Czy ta droga szutrowa ropoczynałaby się zaraz za zabudowaniami byłego PGR w Krzywej?

Tak, to najwłaściwszy dojazd do Radocyny, przez Krzywą i Jasionkę, gdzie za tą ostatnią zaczyna się szutrowa droga.


o, teraz widzę, że ten były PGR to w Jesionce. Dzięki, Darek.

Darek Z. pisze:
Ponoć możliwy jest też dojazd od Zdyni przez Lipną, ale to musiałby ktoś potwierdzić, czy szlaban za Zdynią nie jest zamknięty, jeśli w ogóle tam jeszcze jest :) .


tadeklodz pisze:
Droga do Radocyny szuter jest bliżej Zdyni obok Watry Łemkowskiej i jest całkiem przyjemna


no właśnie widzę na mapie znaki zakazu ruchu w obu kierunkach na tej drodze ...

Darek Z. pisze:
chwastek pisze:
Wybieram się w te okolice około 20 marca - to czas roztopów wiosennych. Istnieje możliwość iż ta szutrówka byłaby nieprzejezdna z tego powodu?

Eee tam, aż tak źle to nie jest :wink: , oczywiście myślę tu o drodze od Jasionki...


jak wrócę to opowiem.


Na górę
Post: 05-03-2011 19:49 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
chwastek pisze:
Bo miałam na myśli ikonkę domku na mapie która jest w kolorze pomarańczowym i jej opis. Czy ten domek na mapie jest w rzeczywistości tym schroniskiem.

Na mapie Compassu z 2008 roku ten domek ma kolor niebieski :) , na mapie cyfrowej, którą Compass mi ostatnio przesłał też ma niebieski :) . Ale czy pomarańczowy, czy niebieski, czy jakikolwiek inny, to obiekt o którym mówimy, stoi dokładnie w miejscu gdzie odbiega droga do Zdyni przez Lipną. Zbyt wielu obiektów w Radocynie nie ma, więc na pewno go znajdziesz :wink: .

chwastek pisze:
Gapa ze mnie - nie dostrzegałam tego opisu. Ale w sumie ... to dlaczego pod zdjęciem jest napisane, że to hotel Nadleśnictwa a nie schronisko Nadleśnictwa? Czyżby w budynku była część hotelowa i część schroniskowa różniące się standardem i warunkami?

Po prostu ten obiekt nazywany jest Hotelem Leśnym "WORYŃ". Nie ma podziału na część schroniskową i hotelową. Ale jak go zwał, tak go zwał, ważne że jest gdzie się przespać, coś zjeść, no i piwa jest gdzie się napić w upalne dni :) .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 05-03-2011 23:09 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Oficjalna nazwa to chyba Schronisko :wink: A nawet nie wiem, kto używa nazwy "Woryń" - hotel, bo "lepszych" ekhm... usług noclegowych w dolinie nie znajdziesz (na szczęście). Jest baza namiotowa i chatka w Nieznajowej.. i z tego wszystkiego wyróżnia się Hotel Radocyna 8)

pozdrowienia dla Wioli i Staszka!!!


Na górę
Post: 05-03-2011 23:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Drogą przez Lipną normalnie można jeździć. Szlabany otwarte, także po to żeby ułatwić docieranie do "hotelu" :)

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 05-03-2011 23:15 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Niby tak, ale jest jeden Pan Leśniczy, który czasem lubi pomęczyć przejeżdżających, czy aby na pewno mają nocleg w Schronisku, czy nie. Ot, tak już ma.


Na górę
Post: 06-03-2011 21:42 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Upraszam pięknie o niestraszenie Panem Leśniczym. I tak jak będę jechać przez jakieś leśne ostępy to w życiu faraona nie zatrzymam się ... nawet jeżeli sam Hern Pan Lasu kiwnie na mnie ręką ... tym bardziej Pan Leśniczy nie będzie miał szans zatrzymać mnie i wziąć na spytki ...

Skoro droga przez Lipną przejezdna to może zweryfikuje swoje plany ... po traz kolejny ... Dziękuję, szymon, za info


Na górę
Post: 07-03-2011 11:33 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Do schroniska w Radocynie można dojechac na kilka sposobów;
- od Jasła przez Krempną, Kotań, Świątkową Małą, Rostajne i Wyszowadkę (należy skręcić z drogi na Grab w prawo) i Długie. Za kiepskim asfaltem powyżej Wyszowadki, zaczyna się droga szutrowa i tak aż do Wisłoki, którą można pokonać przez mostek, lub sforsować płytką w tym miejscu Wisłokę i skręcić w lewo. Schronisko po ok. kilkuset metrach,
- od Gorlic:
1) dojechać do Małastowa i skręcić w lewo (drogowskaz jak dobrze pamiętam na Jasionkę) na dojeździe do prostopadłej skręcić w prawo i przez Krzywą, Jasionkę (za nią zaczyna się droga szutrowo kamienista) Czarne dojechać do Radocyny,
2) dojechać do Gładyszowa, skręcić z drogi głównej w lewo i dalej do Krzywej (skręcić w prawo) i dalej na Jasionkę i przez Czarne do Radocyny,
3) dojechać do Zdyni, skręcić w lewo obok drewnianej bramy wskazującej kierunek do miejsca, gdzie odbywa się Łemkowska Watra (mija się to miejsce po lewej stronie) jechać dalej i uważać na rozjeździe ok 1 km dalej. Należy tu skręcić w prawo i podjeżdżać licznymi zakrętami drogą szutrowo-kamienistą na przewyższenie nad Lipną (to tylko nazwa na mapie po byłej wsi) zjeżdżać przez nią od przewyższenia ok 5,5 km i docierasz pod schronisko.
Każda z wymienionych tras prowadzi wcześniej czy poźniej po drodze szutrowo-kamienistej więc trzeba trochę uważać, by nie uszkodzić podwozia.
Zdecydowania nie polecam trasy przez Konieczną, bo jest (chyba dalej) nieprzejezdna od pewnego momentu i nadaje się jedynie do przejazdu rowerem. I tak kilka lat temu w związku z pozyskiwaniem drewna została na pewnym odcinku "zmodernizowana" ale samochodem nie warto ryzykować.
P.S. Schronisko w Radocynie ma jasno kremowe albo nawet białe tynki a poza tym to wyjątkowo kultowe miejsce. Polecam


Na górę
Post: 29-03-2011 19:48 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Droga przez Lipną daje radę. Szlabany otwarte - Pana leśniczego brak. Teraz nie było zbyt wielkich roztopów, jak zawiał wiatr to nawet jakiś kurz podniósł się z tej części drogi przy schronisku która tego dnia została wysuszona przez słońce i tenże właśnie wiatr, ale sądzę, że jeżeli już nadejdą to nadal będzie przejezdna przez auta osobowe - takie sprawia wrażenie. Drogi od Jesionki nie miałam okazji oglądać.

Nie wdając się w szczegóły rzeknę: ładny ten Beskid Niski.


Na górę
Post: 30-03-2011 08:44 
Offline

Rejestracja: 02-12-2009 21:42
Posty: 462
Lokalizacja: Gorlice
Pytanko mam: wie ktoś jakie obecnie są warunki w okolicy Radocyny-Nieznajowej? Da rade rowerkiem śmiagnąć?

_________________
Jeśli czcić chcecie poległych bohaterów / Podarujcie swe serca ziemi, która ich kryje.
Inskrypcja cmentarza nr 59 Przysłup


Na górę
Post: 30-03-2011 19:55 
Offline

Rejestracja: 03-11-2005 00:59
Posty: 548
Lokalizacja: STOLICA małopolski ;-)
Wilki Cię zjedzą :P O co chodzi? Czy jest błoto? Bo o śniegu zapomnij... Jedź, sprawdzisz :wink:


Na górę
Post: 30-03-2011 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2009 15:52
Posty: 389
Hm... u wylotu drogi z Sidławy (prawie już we wsi), wilki zjadły (a właściwie jedzą jeszcze) jelenia. A Radocyna za górką :P

_________________
Góry, strumienie, sioła,
chciały iść z Fewroniom, Klementijom.
Zostały.
Słońce poszło.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl