Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 09:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-09-2020 06:23 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Tak w sumie nie za bardzo wiem, w czym masz problem. Przeglądnąłem mapy, które podałeś (wszystkie są dostępne w wersji elektronicznej) i dalej nie wiem. Nie widzę, by na Compass-ie był jakiś szlak przekreślony, nie widzę też na mapie opublikowanej przez ZAT, by szlak był opisany jako "inny".
Jeśli chodzi Ci o dojście na Kamień to poruszać się możesz dowolnym - zielonym od Gutkowej Koliby czy żółtym od Lipowca - by dojść w pobliże granicy. Tam powinieneś zobaczyć albo oznaczenia szlaku na Kamień albo zobaczysz dość wyraźną ścieżkę. Wystarczy obserwować teren i iść w kierunku wznoszącego się (można na przełaj z wcześniejszego odcinka szlaku żółtego/zielonego). Dawniej na mapach był oznaczony inny przebieg żółtego - prowadził od Jaślisk przez wzgórze z masztem telekomunikacyjnym w kierunku Kamienia - przerabiałem jego różne warianty (brak oznaczeń w terenie pewnie już parę lat po wyznakowaniu) ale nie polecam - teren w końcowym odcinku ciężki.
Z Kamienia - zawsze warto odwiedzić cmentarze z WW, pokusić się o odnalezienie cmentarza odkrytego przez UJ w 2018r niedaleko słupka 135/2 - N49 23' 28.5" E 21 49' 52.5" (w terenie nie bardzo widoczny, jeśli niezarośnięte to widać pole grobowe z ziemnymi mogiłami, położony jest tuż przy granicy po stronie słowackiej).
Powrót - nie szedłem zielonym na Słowację, jeśli będziesz miał czas i siły to możesz iść do Certiznego, jeśli nie - to wprost na przełęcz. A jeśli nagle Ci sił przybędzie to możesz odwiedzić miejsce po szańcu Konfederatów - masz opis na stronach Gutkowej Koliby :-)


Na górę
Post: 07-09-2020 11:01 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Zmyliła mnie w tym układzie grubość linii jaką jest zaznaczony ten szlak na mapie z 2020
http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/Zoomify/BeskNiski_20_img/index.html
Przy okazji podany przez ciebie wyżej link do strony zawiera błąd wynikający nie z twojej winy. Też chciałem dodać link z samym tekstem ale jest pomyłka jakaś.

Myślę o żółtym (wg mapy ZAT) z Lipowca biegnącym pomiędzy wzgórzami 648 a 668 , potem Łazowa Lipowska (663) na Kamień .
Na mapie Compassu żółty się jeszcze rozdziela? (oznaczenie _._ trasa konna) ale to chyba pomyłka wydawcy -dochodzi do niebieskiego szlaku PTTK.
Szlak gminny przez wzgórze z masztem telekomunikacyjnym widziałem na wcześniejszych wydaniach mapy Compassu, był nie polecany na tym forum.

Sprawdziłem jeszcze raz , w legendzie mapy ZAT kropka kreska - szlak inny.
Dziękuję za wyjaśnienia, propozycje (liczyłem na Dlugiego) i nowinki.
O szańcu Konfederatów czytałem na stronach "Gutkowej Koliby" ale zapomniałem o tej informacji.
W ostatnią niedzielę sierpnia PTTK Sanok prowadził wycieczkę na Kamień ale spoglądając na zdjęcia i relację pogoda (opady) pokrzyżowała im plany.


Na górę
Post: 07-09-2020 17:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
W połowie sierpnia natknąłem się na świeżo wyznakowany szlak wiodący na szczyt Kamienia oznakowany niebieskim trójkątem. Na szczycie zamontowano ławkę SKPB i przy tej okazji oznaczono dojście.
Obrazek


Na górę
Post: 27-10-2020 09:00 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Informacja z wiosny (pomysł w realizacji)
Powiat jasielski podpisał umowa dotycząca mikroprojektu w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 „Rozwój potencjału turystycznego powiatu jasielskiego i okresu Svidnik” :
"Mikroprojekt po stronie słowackiej obejmuje modernizacje szlaku niebieskiego od Roztok w kierunku granicy z Polską oraz odcinek szlaku czerwonego od szlaku niebieskiego z Roztok do miejsca połączenia z nowo powstającym szlakiem żółtym.
Działania po stronie polskiej obejmą utworzenie nowego turystycznego szlaku pieszego oraz ścieżki przyrodniczej, których początek będzie przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej."


Na górę
Post: 10-11-2020 20:59 
Offline

Rejestracja: 07-07-2020 21:14
Posty: 4
Eh, nie dość, że cały beskid niski jest systematycznie niszczony (zdjęcie), wszystkie szlaki prowadzą rowami po ciągniku, to jeszcze przybywają nowe szlaki, modernizacje istniejących. Niech już przestaną reklamować te góry...

Obrazek


Na górę
Post: 11-11-2020 00:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Fermiol pisze:
wszystkie szlaki prowadzą rowami po ciągniku,
Bez przesady. Nie wszystkie.
Fermiol pisze:
Niech już przestaną reklamować te góry...
Tu pełna zgoda.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 15-12-2020 13:23 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Trasa Dom Opieki Społecznej Klimkówka -Uście Gorlickie (stadion LKS) piszą, że to ścieżka pieszo-rowerowa (ponad 4km?).
Połączenie Klimkówka-Magura Małastowska(tereny gminy Sękowa) to planowana obecna trasa rowerowa. Czy chodzi pomysłodawcom o "Pętla rowerowa(niebieski) na Magurze Małastowskiej" (Uście Gorlickie - Wierch) i "Szlak rowerowy(czerwony) wokół Jeziora Klimkówka"?

W artykułach natrafiłem na chwytliwy dla kuracjuszy temat "polski Dniepr" :)
Czy ta trasa wokół zalewu to coś na wzór VeloDunajec(w mniejszej proporcji)?

Ścieżka pieszo -rowerowa Gorlice -Ropica Polska- Szymbark, kiedy ją wytyczono? Czy to część "Szlaku Frontu Wschodniego I w.ś."?
Obecnie doprowadza do Parku Edukacji w Skansenie w Szymbarku.


Na górę
Post: 21-12-2020 11:12 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
ścieżka rowerowa z Ropy do granicy z Szymbarkiem dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1mln zł.
Planowana do realizacji trasa przebiegać będzie wzdłuż rzeki Ropy, od centrum wsi Ropa w kierunku Szymbarku. Termin rozpoczęcia realizacji zadania to lipiec 2021 r., a zakończenia listopad 2022 r.


Na górę
Post: 14-01-2021 12:59 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Czy z Wapiennego wytyczono czarny szlak z parkingu do wieży pod Ferdlem? Widziałem gdzieś "Jasło i okolica Turystycznie" FB zdjęcie z drogowskazami i coś takiego zauważyłem. "Wapienne (parking) 45 min" PTTK Gorlice, PPN, MPN ( szlakiem zielonym Wapienne 1 h, Gorlice 5 h)
w drugą stronę: Barwinok (deszczochron) 20 min, Folusz 2 h15 min.
...
Już wiem, powstał ten odcinek razem ze ścieżką przyrodniczą "Buczynowa".


Na górę
Post: 09-04-2021 12:22 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Magurski Park Narodowy będzie realizował projekt INTERREG "Rowerem przez pogranicze - przyroda, historia i kultura na dwóch kółkach" Projekt obejmuje m.in. utworzenie i wyposażenie ścieżki rowerowej w małą architekturę - wyznaczenie szlaku rowerowego przez Nieznajową łączącego "Winny szlak rowerowy" [Bobowa -Konieczna] i szlak rowerowy "Na styku Kultur" [Jasło-Bardejov] (czy istnieje jego oznaczenie od powstania?).

"Obiekty kultury pogranicza – w ramach realizacji zadania powstaną miniatury cerkwi, które zostaną postawione obok fundamentów nieistniejących już cerkwi w Świerzowej Ruskiej, Żydowskim, Ciechani oraz Nieznajowej. Wzdłuż ścieżki interpretacyjnej „Nieznajowa” zostaną wyremontowane przydroże krzyże i zostanie wymienione ich ogrodzenie. Dodatkowo planowany jest montaż paneli interpretacyjnych wykonanych na podstawie archiwalnych fotografii, przedstawiających wsie Nieznajowa i Świerzowa Ruska. Stojąc przy panelach interpretacyjnych (ustawionych w w/w nieistniejących miejscowościach) będzie można zobaczyć jaki widok roztaczał się dawniej z tych miejsc. "


Na górę
Post: 13-12-2021 08:23 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Goprowcy przygotowują górską ścieżkę turystyczną dla osób niewidomych i niedowidzących.
Ponad czterokilometrowa trasa jest wytyczana w okolicach Olchowca. Będzie miała formę pętli wokół góry Horb (516 m. n.p.m.). Osobom z niepełnosprawnością wzroku w wędrówce pomogą specjalne urządzenia rozlokowane na szlaku.
Ścieżka "Zobaczyć Beskid Niski" ma swój początek w Olchowcu przy Domu Ludowym. Prowadzić będzie w większości drogami gruntowymi.

Ścieżka turystyczna w okolicach Olchowca ma być gotowa do końca grudnia b.r..


Na górę
Post: 19-04-2022 21:13 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Penetrując ostatnio okolice Mrukowej jednym z miejsc, które odwiedziłem była Zamkowa Góra 571 m (bywa też nazywana inaczej).
Na zielonym szlaku Mrukowa - Folusz, w miejscu, gdzie tradycyjnie odbija się na Zamkową, zobaczyłem początek żółtego szlaku, o którym nie miałem pojęcia. Tabliczek o przebiegu/kierunku nie było. Kierował on na Zamkową, obchodził skałki od wschodu, wprowadzał na pn.zach. widokowy punkt masywu i ...właśnie ?
Sprowadzał gdzieś w dół, a my powróciliśmy do szlaku zielonego.
Ktoś, coś wie dokąd ten szlak został poprowadzony?


Na górę
Post: 22-04-2022 09:48 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Wójt Gminy Nowy Zmigród :
Cytuj:
Oprócz tego łączymy Brzezową z Jaworzem drogą asfaltową, będzie parking i wykonujemy szlak turystyczny. Chcemy go oznakować, część po szlakach znakowanych PTTK-owskich, a część po naszych pomysłach.
Może to te zmiany?
"Pętla wokół Nowego Żmigrodu

Dla turystów, którzy chcieliby spędzić cały dzień w żmigrodzkiej gminie, wójt już teraz ma bardzo atrakcyjną propozycję, która po wybudowaniu wieży widokowej będzie jeszcze ciekawsza. - Można zostawić auto w Nowym Żmigrodzie, przejść przez Mytarz, następnie przez Górę Trzech Krzyży, na Bucznik, potem na wieżę widokową do Desznicy, zejść do Jaworza, zwiedzić kościół w Desznicy, gdzie przebywał Jan Paweł II, można zahaczyć o Skalnik i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór, potem śmiało na Górę Grzywacką, stamtąd na Zamczysko w Starym Żmigrodzie i wrócić do Nowego Żmigrodu. Chcemy wytyczyć taką trasę spacerową po pętli. Oczywiście niekoniecznie całą pętlę trzeba obejść, ale zobaczyć ciekawe miejsca warto. Turystyka w Beskidzie Niskim jest przyjemna, nie ma zbyt wielu ludzi na szlakach, a widoki są piękne - zachęca Grzegorz Bara, osobiście propagujący aktywny styl życia.
To też tereny z wieloma cmentarzami z I wojny światowej, mogiłami konfederatów barskich i powstańców styczniowych. "

Wspomina również o budowie schroniska i szlakach rowerowych (na mapie Compassu zaznaczone, w terenie pozostałości?). Za jaslo.naszemiasto.


Na górę
Post: 11-05-2022 20:10 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Jure pisze:
Informacja z wiosny (pomysł w realizacji)
Powiat jasielski podpisał umowa dotycząca mikroprojektu w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020 „Rozwój potencjału turystycznego powiatu jasielskiego i okresu Svidnik” :
"Mikroprojekt po stronie słowackiej obejmuje modernizacje szlaku niebieskiego od Roztok w kierunku granicy z Polską oraz odcinek szlaku czerwonego od szlaku niebieskiego z Roztok do miejsca połączenia z nowo powstającym szlakiem żółtym.
Działania po stronie polskiej obejmą utworzenie nowego turystycznego szlaku pieszego oraz ścieżki przyrodniczej, których początek będzie przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej."

Spotkałem się z tymi nowymi szlakami (żółty + ściezka) w Ożennej
Nie bardzo rozumiem intencji tego żółtego szlaku : startuje razem ze ścieżką przyrodniczą i biegnie do granicy wspólnie i kończy się ...?
Kto to wymyślił ?
https://mojejaslo.pl/nowy-szlak-turysty ... ci-ozenna/

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 20-06-2022 12:35 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Ósmy pisze:
Spotkałem się z tymi nowymi szlakami (żółty + ściezka) w Ożennej
Nie bardzo rozumiem intencji tego żółtego szlaku : startuje razem ze ścieżką przyrodniczą i biegnie do granicy wspólnie i kończy się ...?
Kto to wymyślił ?
https://mojejaslo.pl/nowy-szlak-turysty ... ci-ozenna/

Szlak żółty (na podstawie mapki) miał pomiędzy 7 a 8 przystankiem ścieżki eduk. skręcać i zmierzać do niebieskiego szlaku do Roztoky.
Wymyślił pewnie projektant albo znakarz?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl