Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 07:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 25-10-2019 21:29 
Offline

Rejestracja: 07-11-2008 19:15
Posty: 114
Lokalizacja: Dukla
Nowy zielony szlak z Lipowca na Kamień
http://gutkowa-koliba.pl/aktualnosci/nowy-szlak-na-kamien/


Na górę
Post: 26-10-2019 21:56 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Wojtek,
wojtek pisze:
...z Kalinova na Kanasiówke żółtym szlakiem, który prowadzi na Rubań...
Nie wiedziałem o tym szlaku, nie wiedziałem również o wspomnianym i widzianym na ostatniej fotce niebieskim na Danowę. Mam swoje zdanie na temat szlaków na Słowacji i swoje przypuszczenia o wspomnianych szlakach. Nie będę jednak tu przedstawiał swoich domniemań.
Próbowałem zlokalizować ostatnie zdjęcie. Po analizie przypuszczam, że zrobione było blisko granicy, bo na Danawę i Kalinovske sedlo, tj. Paseky pomnik jest jednakowy czas, ale dwa szlaki kierują w różne strony. Żółty pod Pasiką prawdopodobnie znów rozgałęzia się (na Rubań?) i zawraca na południe do Kalinova dokąd jest sporo, bo 90 minut.

Kolejna nowość w temacie nowych szlaków:
niestety, Bania Szklarska poszlakowana. Coś poprowadzono z Przełęczy Szklarskiej na Banię pod pomnik, dalej przez kulminację, do Szklar.
Szlak, czy ścieżka (spacerowa, dydaktyczna obojętnie).
Kulczyk wróci do domu, to coś więcej wrzuci.


Na górę
Post: 27-10-2019 19:15 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Obrazek

To widok ze szczytu Bani.
Trochę żal tej mało znanej górki.

Zielony z Kamienia nad Jaśliskami do Czertiżnego to fakt. Prowadzi przez Fujov (słowacki nie nasz graniczny) i Kameń (też ten słowacki) i wychodzi na południu Czertiznego jeszcze poniżej Baru u Gajdosza i budynku żandarmerii.


Na górę
Post: 27-10-2019 20:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Szkoda Bani, ale faktem jest, że najprawdopodobniej niedługo każda górka w Beskidzie będzie oznakowana. A Bania dawniej była częstym celem moich wędrówek, nawet szybkich spacerów popołudniu po pracy. Teraz jestem tam raz do roku.

I jeszcze tablica z okolic Kalinowa (foto zrobiłem w 2018)

Obrazek


Na górę
Post: 31-10-2019 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Przejechałem dzisiaj rowerkiem trasę z Jasiela na Kamień.
Szlak zielony prowadzi właśnie z Jasiela razem z niebieskim i łączy się na Kopriwnicznej ze słowackim zielonym z Habury.

Obrazek

Szlak z Lipowca prowadzi na Kamień i tam łączy się z zielonym słowackim, który schodzi przez Fujów do Certiznego. Ot i wszystko

Aha, na Weretyszowie znalazłem jeszcze starą tabliczkę szlaku żółtego:
Obrazek


Na górę
Post: 17-11-2019 10:57 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
wojtek pisze:
Ze słowackiej strony na granicę prowadzi też szlak niebieski na Danawę.

task pisze:
A ten niebieski słowacki na Danawę? Widziałeś, czy czytałeś o nim?
Wiem, że Słowacy dla ciągłości szlaków przemalowali swój niebieski szlak z Kalinova na Kalinowskke sedlo na zielono.
Chyba w listopadzie postaram się na dzień wyskoczyć w rejon Górnej Jasiołki.

Niedawno sprawdziłem.
Nie widziałem na Danawie żadnego szlaku niebieskiego schodzącego na Słowację. Według mnie informacja na szlakowskazie widoczna na zdjęciu Wojtka (Ďanová 1:00 h) jest niedokładna. Być może jest to szlak przemalowany przez Słowaków na zielono o czym wcześniej pisałem, a na szlakowskazie zostało po staremu (niebieski). Głowy jednak nie dam, że tak jest. Szedłem w deszczu i na Danawie zdjęć nie robiłem, a piszę to co wzrokowo zapamiętałem.

Jeszcze jedno spostrzeżenie z tego rejonu. Tu mam zdjęcia.
Na Kalinovkim Sedle jest kilka szlakowskazów w tym słowacki ( Kalinov(bus) 1:10 h )
oraz dwa wykonane przez PTTK Sanok:
- Kanasiówka 15 min
- Kalinov (SK) 1h 20 min, oba zielony szlak.
Nie ma zaś nic z niebieskim szlakiem. PTTK Sanok zamiast powtarzać to co zamieścili Słowacy (Kalinov) mogli przynajmniej umieścić szlakowskaz niebieski kierujący do Jasiela.


Na górę
Post: 30-04-2020 09:02 
Offline

Rejestracja: 24-04-2020 06:32
Posty: 3
Witam,
czy legalne jest takie przejście ? (brązowa linia)

Obrazek


Na górę
Post: 30-04-2020 18:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Formalnie nielegalne - poruszasz się bez wyznakowanego szlaku po terenie PN.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 05-05-2020 06:38 
Offline

Rejestracja: 24-04-2020 06:32
Posty: 3
HM pisze:
Formalnie nielegalne - poruszasz się bez wyznakowanego szlaku po terenie PN.


A samą ścieżką przyrodniczo-historyczną Olchowiec można swobodnie iść ?


Na górę
Post: 05-05-2020 07:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Można.

BTW. Wiecie jak teraz w czasach koronaparanoi wygląda legalność poruszania się szlakiem granicznym?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 05-05-2020 07:43 
Offline

Rejestracja: 24-04-2020 06:32
Posty: 3
HM pisze:
Można.

BTW. Wiecie jak teraz w czasach koronaparanoi wygląda legalność poruszania się szlakiem granicznym?


https://gazetawroclawska.pl/poszli-w-go ... 7-14951114

Polecam cały artykuł ;)


Na górę
Post: 05-05-2020 10:36 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
grepaw1991 pisze:
https://gazetawroclawska.pl/poszli-w-gory-a-tu-sms-zapraszamy-na-kwarantanne/ar/c7-14951114

Polecam cały artykuł ;)

Ludzie to już nie potrafią obsługiwać tak prostych urządzeń jak telefon...


Na górę
Post: 08-07-2020 19:40 
Offline

Rejestracja: 07-07-2020 21:14
Posty: 4
Jestem przeciwny powstawaniu nowych szlaków w BN. Nie dość, że jest ich wystarczająco to krzyżują się z coraz większą ilością dróg leśnych, których przybywa nieustannie.


Na górę
Post: 10-07-2020 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Niestety trend jest taki, żeby na każdą znaczącą górkę "podciągnąć" szlak. A to powoduje wzmożony ruch turystów. W ostatnią niedziele szedłem z Balnicy przez Matragonę do Żubraczego, niby takie straszne tłumy w Bieszczadach, a tam nie spotkaliśmy nikogo. Dlaczego? Bo na Matragonę nie ma szlaku.


Na górę
Post: 03-09-2020 07:50 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Proszę Państwa
Jak to jest z tymi szlakami/ścieżkami koło Kamienia nad Jaśliskami? Chodzi mi o szlak(ścieżka spacerowa? szlak konny?) oznaczony żółtym kolorem na mapach z Lipowca na Kamień?

1. Nadleśnictwo Rymanów wspomina o nim tutaj w "reklamie":
https://rymanow.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/czas-w-las-czyli-nasza-propozycja-na-aktywny-weekend-
Wspominają tutaj również o drodze (dojście do szczytu) oznakowane jest niebieskim trójkątem (dodatkowa informacja na tabliczkach kierunkowych). Znajduje się tam jedna z 50 ławeczek z okazji 50-lecia SKPB Rzeszów.

2. Na mapie Compassu "Beskid Niski" wydanie 2020 jest coś jakby przekreślony.

3. Na mapie "Jaśliska i okolice" 1:30000 jako szlak konny :
http://gutkowa-koliba.pl/aktualnosci/nowy-szlak-na-kamien/#prettyPhoto
lub tutaj:
http://gutkowa-koliba.pl/aktualnosci/nowa-mapa-jasliska-i-okolice-w-skali-130000/

4. Jeszcze jest jedna mapa pod redakcją Wojciecha Krukara "Zagłębie Ambitnej Turystyki Beskid Niski Cz. Wschodnia" opisany jako "szlak inny".

5. Jeszcze propozycja trasy na Kamień z projektu "Góry bez granic" "Oblicza Beskidu Niskiego":
https://gorybezgranicpttk.files.wordpress.com/2020/07/pl_folder_gc3b3ry_bez_granic_.pdf

Czy na końcu pozostaje wybranie jakiejś drogi (np. na przełaj) i dotarcie do celu? Czy godne polecenia jest: Odwiedzenie cmentarzy wojennych i powrót szlakiem czerwonym przez Przełęcz Beskid nad Czeremchą, Czeremchę do Lipowca? Czy słowackim zielonym (wspominanym już tutaj) przez słowacki szczyt Fujov (667) Kamen, Certizne i na Przełęcz?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl