Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 03:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 24-03-2011 18:50 
Offline

Rejestracja: 22-05-2007 18:48
Posty: 245
Lokalizacja: KRK
Na IV i V roku studiów pomagałam koleżance , która pisała pracę mgr z chemizmu wód dorzecza Jasiołki kartować teren dorzecza i pobierać próbki wody z potoków zasilających Jasiołkę. Chodziłyśmy wzdłuż rzeki, jak coś uchodziło do Jasiołki to dawaj szłyśmy do źródła.
Ubaw był niekiedy "po pachy" bo wracałyśmy obładowane butelkami 0,5 litra i do tego straszono nas niedźwiedziami i niewybuchami :mrgreen:
Ale do sedna sprawy - chyba nie bylo by to tak fajnie wspominane, gdybyśmy nawet częsciowo chodziły szlakami wytyczonymi koło Dukli.

Takie mam odczucie, żeby nie zamalowywać wszystkich ścieżek- wytyczając szlaki, w terenie preferuję "odpowiedzalne chodzenie na żywioł" :)

Pozdrawiam C.

_________________
Carolla


Na górę
Post: 01-07-2013 10:53 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
I mamy nowy szlak w Beskidzie, przynajmniej tak napisali :P .

6 lipca zapraszamy na otwarcie nowego szlaku turystycznego z Rymanowa Zdroju do Rudawki!
Szlak nazywa się "do przełomu Wisłoka w Rudawce rymanowskiej".

Tu jest plakat, jakby ktoś chciał przejść nim podczas jego otwarcia: http://rymanow.vel.pl/gok/images/stories/Rajd0607.jpg

Widział już ktoś jakieś znaki tego szlaku, którędy prowadzi itp?

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 08-07-2013 10:25 
Offline

Rejestracja: 01-07-2013 15:47
Posty: 4
szedł ktoś tym nowym szlakiem? jak wrażenia?


Na górę
Post: 09-07-2013 13:14 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Czy to nie czasem trasa Rymanów Zdrój - Wołtuszowa - Wisłoczek - Rudawka Rymanowska? Po czerwonym szlaku i potem na Rudawkę?
Trafiłem tu "Dwa zdroje połączone":
http://www.rymanow.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/sE8O/content/dwa-zdroje-polaczone


Na górę
Post: 27-08-2013 06:57 
Offline

Rejestracja: 06-08-2007 11:59
Posty: 423
Leśne uroczysko udostępnione turystom
Kamienny obelisk przy wodospadzie spływającym do Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej, uroczyście odsłonięty w niedzielne przedpołudnie, upamiętnia miejsce, w które przed laty wielokrotnie przyjeżdżał kardynał Karol Wojtyła.

http://www.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/sE8O/content/lesne-uroczysko-udostepnione-turystom


Na górę
Post: 31-08-2013 09:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-08-2013 21:19
Posty: 1
Byłem na odsłonięciu, polecam wybrać się na weekendową wycieczkę by zobaczyć obelisk i wodospad na własne oczy ;)


Na górę
Post: 02-09-2013 15:00 
Offline

Rejestracja: 02-09-2013 14:57
Posty: 1
machoney pisze:
HM pisze:

A gdybyśmy już mieli coś wymyślać to można byłoby zrobić szlak dla tych, którzy twierdzą, że Beskid Niski to tylko krzaki. Więc aby było widokowo: Iwonicz Zdrój - Przymiarki - Bałucianka - później np gdzieś przez Zadnią Górę i Osiecznik a dalej na wschód na Przełęcz Szklarską i Banię Szklarską - Horbki Sabaryniackie - Polany Surowiczne i połączenie z zielonym... byłoby widokowo :mrgreen:


Witam. Jestem nowicjuszem w sprawach Beskidu-Niskiego, ale z uwagą czytam Wasze wpisy i propozycje.
Czy trasa machoney'a to coś wymagającego pod względem fizycznym? Ile jej przejście średnio-zaprawionym
turystom może zając czasu?


Na górę
Post: 16-08-2017 10:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Po sieci krąży mapka z pomysłami na nowe szlaki w okolicy Jaślisk. Nie wiem w jakim stadium zaawansowania jest ten projekt.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Trochę szkoda mi tego Beskidu...

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 16-08-2017 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Zapewne idea jest taka, że wyznakowane szlaki podniosą atrakcyjność i trochę ożywią Jaśliska. A prawda jest taka, że tymi szlakami nikt nie będzie chodził. No może w lipcu i sierpniu jakiś spacerowicz z Jaślisk.


Na górę
Post: 19-08-2017 13:35 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Ja też nie wiem w jakim stadium zaawansowania to jest, ale na fb pojawiła się informacja, że: "9 sierpnia 2017r. wizja w terenie celem wytyczenia nowego szlaku łącznikowego Szklary - Polany Surowiczne" i dodano do tego zdjęcia. Sami zobaczcie jakimi paryjami chcą poprowadzić szlak, ponoć mają ciężkim sprzętem robić drogi, chyba nowe, albo reaktywować stare.
https://www.facebook.com/piotr.w.urban/ ... 2982439901

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 18-10-2019 22:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
Wczoraj jechałem rowerem granicą i na odejściu niebieskiego szlaku w stronę Jasiela w pobliżu kładki i Haburskiego pojawił sie drogowskaz zielonego szlaku Kopriwniczna 20min. Na dole w Jasielu jest kierunkowskaz na Kopriwniczną i Haburę (foto poniżej). To jakiś nowy szlak, a raczej przedłużenie szlaku z Habury na Kopriwniczną. Nie wiecie gdzie się zaczyna po polskiej stronie?
Ponadto zauważyłem, że szlak niebieski dochodzi praktycznie do tunelu w Łupkowie oraz zniszczone zostało źródło tzw. Vodojem koło Weretyszowa.

Obrazek


Na górę
Post: 25-10-2019 10:45 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
wojtek pisze:
...na odejściu niebieskiego szlaku w stronę Jasiela w pobliżu kładki i Haburskiego pojawił sie drogowskaz zielonego szlaku Kopriwniczna 20min. Na dole w Jasielu jest kierunkowskaz na Kopriwniczną i Haburę (foto poniżej). To jakiś nowy szlak, a raczej przedłużenie szlaku z Habury na Kopriwniczną. Nie wiecie gdzie się zaczyna po polskiej stronie?...
Dziwne to.
Jakiś czas temu Polacy ze Słowakami dyskutowali na temat uporządkowania znakowania na granicach państwowych. Dążono to tego, aby granicą biegł jeden szlak. Nie było to narzucone i były od tego wyjątki, na przykład dla szlaków głównych.
Zaczęto to w BN realizować, m.in. O. PTTK Gorlice (okolice Wysowej, Lackowej). PTTK Krosno też częściowo realizowali te wytyczne, m.in. zlikwidowano zielony szlak biegnący granicą od Przełęczy Kalinovskiej do Średniego Garbu, bo pokrywał się z czerwonym i niebieskim.
Z obserwacji przedstawionej przez Wojtka wynika, że od Haburskiego raseliniska do Kopriwnicznej będą teraz trzy szlaki na granicy. Po co to? Czym to uzasadniają?
W temacie znakowania szlaków przez O. PTTK Krosno było ostatnio głośno przez incydent w Zyndranowej, gdzie likwidowali (przyjmowali?) szlaki znakowane przez SKPB Rzeszów, a nanosili swoje.
Więcej o tym:
http://www.skpb.rzeszow.pl/news/nieprzy ... ndranowej/

Gdzie ten szlak zaczyna się na polskiej stroni? -pyta Wojtek. Nie wiem.
Mam takie mało prawdopodobne domniemanie. Mianowicie
PTTK Krosno wyznakowało niedawno na zielono nowy szlak z Lipowca do granicy w okolice Kamienia. Ja dwa lata temu po penetracji z Kulczykiem masywu Kamienia schodziłem bez szlaku z granicy, od ostatniego przygranicznego cmentarza po polskiej stronie do Rudawki. Równie dobrze i bezproblemowo idąc dalej granicą zejść można do Woli Wyżnej. A do Jasiela stąd niedaleko. Może więc (co jest mało prawdopodobne) jest lub będzie połączenie szlaku zielonego Lipowiec - Kamień z tym przez Wojtka opisanym i widzianym w Jasielu?


Na górę
Post: 25-10-2019 19:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
A właśnie. W związku z tym, że od pewnego czasu likwidowało się lub zmieniało/skracało przebieg szlaków zielonych wyznakowanych przy granicy, to w poprzednim poście zasugerowałem, że jest to przedłużenie szlaku prowadzącego z Habury na Koprivniecę. Tymczasem to faktycznie może być fragment nowego szlaku zielonego prowadzącego z rejony Gutkowej Koliby na Kamień i do granicy (w zasadzie ten szlak, podobnie jak poprzedni żółty omija szczyt Kamienia). Możliwe, że dalej z Kamienia prowadzi granicą i odchodzi razem z niebieskim do Jasiela.

Szlak zielony z Kalinovskiego Sedla "dociagniety" jest do Kanasiówki z której schodzi do Moszczańca Kiczerą Długą. W 2015r zlikwidowano odcinek starego szlaku z Komańczy na odcinku od pomnika na Kalinowskim do Garbu Średniego, za to szlak z Komańczy połączono ze szlakiem zielonym schodzącym do Medzilaborzec - Vydrania.

Ze słowackiej strony na granicę prowadzi też szlak niebieski na Danawę.


Na górę
Post: 25-10-2019 20:56 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
wojtek pisze:
...Tymczasem to faktycznie może być fragment nowego szlaku zielonego prowadzącego z rejony Gutkowej Koliby na Kamień i do granicy (w zasadzie ten szlak, podobnie jak poprzedni żółty omija szczyt Kamienia). Możliwe, że dalej z Kamienia prowadzi granicą i odchodzi razem z niebieskim do Jasiela....
Ja to w poprzednim poście z małym prawdopodobieństwem przypuszczałem, a Wojtek nie wykluczył takiego stanu. Żeby temat skomplikować, to informuję, że:
dziś nasz forumowicz, Kulczyk był na Kamieniu, ja go przez telefon podpytałem , a on poinformował mnie, że widział zielony szlak, prawdopodobnie wyznakowany przez Słowaków, poprowadzony z rozwidlenia na granicy pod Kamieniem na ZACHÓD ! Prowadzi granicą i w pewnym momencie sprowadza na południe, na Słowację. ???

wojtek pisze:
Ze słowackiej strony na granicę prowadzi też szlak niebieski na Danawę.
???
Wiem,że Słowacy dla ciągłości szlaków przemalowali swój niebieski szlak z Kalinova na Kalinowskke sedlo na zielono. W ten sposób nasz szlak zielony zaczynający się w Besku, a urwany na Kalinowskim sedle przez wspomnianą przez nas obu likwidację sporego kawałka granicznego, odzyskał ciągłość i taraz zaczyna się w Besku, a kończy w Kalinovie. To coś podobnego do wspomnianego przez Ciebie zielonego szlaku Komańcza - Wydrań.
A ten niebieski słowacki na Danawę? Widziałeś, czy czytałeś o nim?

Chyba w listopadzie postaram się na dzień wyskoczyć w rejon Górnej Jasiołki. Ze Słupska, to nie tak strasznie daleko. Lubię takie "problemy" w BN analizować naocznie.


Na górę
Post: 25-10-2019 21:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2004 10:18
Posty: 288
Lokalizacja: Sanok
rok temu w październiku przedzierałem się z Kalinova na Kanasiówke żółtym szlakiem, który prowadzi na Rubań (miejsce tuż pod Kanasiówka po słowackiej stronie):
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl