Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 12:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-02-2011 09:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Nikt tego co wymyślimy nie wyznakuje ( I całe szczęście ;) )
Ale pobawić się możemy.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-02-2011 09:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie kuś losu. Na szkoleniach z nami jest Kolega przewodnik, zresztą bardzo sympatyczny i prominentny z PTTK Jasło. Czego jak czego ale pomysłów mu na nowe szlaki nie brak. :D Także ludzie turystyki chcą w Beskidzie Niskim malować ścieżki edukacyjne, eko-muzea na potęgę entą. Poza tym z tego wiem MPN planuje korektę szlaków. Jestem przeciwnikiem nowege malowania szlaków, przeważnie one tylko powstają, ktoś tam zdobywa kasę, coś tam maźnie i dalej nic. Po dwóch-trzech latach znaki znikają i szlak jest przeważnie tylko w przestrzeni wirtualnej lub rzadziej na folderach.


Na górę
Post: 14-02-2011 10:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Radosna twórczość szlakowa to przekleństwo Bieszczadów... Tam maził po drzewach każdy kogo było stać na puszke farby. Od harcerzyków po właścicieli pensjonatów. Do Beskidu to na szczęście nie dotarło.
Moim zdaniem nowe szlaki nie są potrzebne - sieć PTTK jest (prawie) wystarczająco rozwinięta, różne ścieżki i szlaki gminne dobrze ją uzupełniają.
Zresztą nie wszędzie musi prowadzić szlak...

Temat pomysłów na nowe szlaki to raczej zabawa - może jakaś inspiracja do przejścia nowymi ścieżkami, czy odwiedzenia nowych miejsc.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-02-2011 10:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
HM pisze:
Radosna twórczość szlakowa to przekleństwo Bieszczadów... Tam maził po drzewach każdy kogo było stać na puszke farby. Od harcerzyków po właścicieli pensjonatów. Do Beskidu to na szczęście nie dotarło.


Powoli dociera... to co zrobili "koniarze" w środkowej części Beskidu Niskiego woła o pomstę do nieba. "Każda: ścieżka zapaćkana znaczkami a co ciekawe... w większości pokrywają się z istniejącymi szlakami PTTK.

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
Post: 14-02-2011 10:35 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Lucyna pisze:
Nie kuś losu. Na szkoleniach z nami jest Kolega przewodnik, zresztą bardzo sympatyczny i prominentny z PTTK Jasło. Czego jak czego ale pomysłów mu na nowe szlaki nie brak. :D

Jakieś przykłady możesz zapodać...? :wink: :P


Lucyna pisze:
Poza tym z tego wiem MPN planuje korektę szlaków.

Coś więcej możesz napisać na ten temat? :P

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 14-02-2011 11:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
1. Długa to było kłótnia, jeszcze przed naszymi szkoleniami w MPN (po nich musiałam przyznać iż Kolega miał bardzo dużo racji jeżeli chodzi o sposób ochrony tych terenów), zaczęło się od Ciechani, potem dość ostro o szlaku papieskim, chcą go od nowa wytyczać, wszędzie tam ma pójść trasa, gdzie bywał Jan Paweł II, potem było już z górski, bo z 10 przewodników ze mną - ekologiem sprzeczało się.
2. To na razie propozycje, potem będzie konsultacja ze środowiskiem turystycznym, ostateczną decyzje podejmie minister. Rejon Obszaru Ochrony Ścisłej Magura Wątkowska, najpierw ma pójść nowy łącznik, a jak on zostanie zaakceptowany to być może będzie korekta już istniejących szlaków. Tam rzeczywiście szlaki biegną dziwnie przez tereny cenne przyrodniczo.


Na górę
Post: 14-02-2011 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
HM pisze:
Radosna twórczość szlakowa to przekleństwo Bieszczadów... .

No kilka "rewelacyjnych" rzeczy można zobaczyć przede wszystkim w okolicach Rymanowa i Iwonicza Zdroju... :mrgreen:

A gdybyśmy już mieli coś wymyślać to można byłoby zrobić szlak dla tych, którzy twierdzą, że Beskid Niski to tylko krzaki. Więc aby było widokowo: Iwonicz Zdrój - Przymiarki - Bałucianka - później np gdzieś przez Zadnią Górę i Osiecznik a dalej na wschód na Przełęcz Szklarską i Banię Szklarską - Horbki Sabaryniackie - Polany Surowiczne i połączenie z zielonym... byłoby widokowo :mrgreen:

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 14-02-2011 19:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Przeszedłem sobie taką widokową trasę ostatnio:
Zawadka-Lubatowa-Bałucianka-Abramóów. Bez lasu praktycznie. tylko Lubatowa mało sympatyczna.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 14-02-2011 19:54 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Myślę że generalnie nie ma problemu braku szlaków w BN - brakuje mi ich tylko w miejscach gdzie poruszanie się dowolną trasą jest ograniczone a możliwości są - vide ostatnio poruszana sprawa Świątkowej czy stara już sprawa Ciechani. Są tam drogi i myślę że te tabuny turystów których za każdym wyjściem w BN mijam na szlaku zanadto nie zaszkodziły by - ogólnie mówiąc - Przyrodzie.
BTW przypomniało mi się pierwsze wyjście z maluchami na Baranie - nawigacja powiedziała mi że mogę dojechać wzdłuż Potoku Baranie aż prawie pod sam szczyt - raptem zostało by nam ok. 800m. Nie wiedziałem nic wtedy o powstałym MPN-ie a mapę miałem tylko WIG-ówkę jako dokładniejszą niż stare wydanie BN. Od zakazu zrobiliśmy 11km a w drodze powrotnej minęli nas na tej szutrówce strażnicy jadący do stacji - mimo że widzieli nawet u nas w rękach kije leszczynowe to nie zatrzymywali nas a w sumie poruszaliśmy się poza dozwolonymi szlakami.


Na górę
Post: 14-02-2011 20:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-02-2011 21:41
Posty: 4
pan Szafrański jest raczej zwolennikiem usuwania szlaków... ostatniego lata prowadził akcje "liczenia turystów wchodzących na szlak" raczej w tym niż innym celu....

_________________
www.michata.pl


Na górę
Post: 14-02-2011 20:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Monitoring jest prowadzony we wszystkich parkach narodowych.


Na górę
Post: 24-03-2011 17:58 
Offline

Rejestracja: 14-09-2010 21:57
Posty: 5
Zawadka - Kamińska Góra - Przełęcz Szklarska - Bania Szklarska - Jawornik - Polańska/Polany Surowiczne. To jest trasa całkiem widokowa, z drugiej jednak strony dobrze, że nie ma tam szlaku. Odcinek jest na tyle spektakularny, że mógłby stać się nazbyt popularny, a to odebrałoby mu uroku.


Na górę
Post: 24-03-2011 18:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
hakuna13 pisze:
Zawadka - Kamińska Góra - Przełęcz Szklarska - Bania Szklarska - Jawornik - Polańska/Polany Surowiczne. To jest trasa całkiem widokowa, z drugiej jednak strony dobrze, że nie ma tam szlaku. Odcinek jest na tyle spektakularny, że mógłby stać się nazbyt popularny, a to odebrałoby mu uroku.


W podobnym rejonie - z Polan przez Biskupi Łan i Łysą Górę do Jaślisk.
Urocza trasa i całe szczęście, że nie ma tam szlaku :)

Tak przy okazji pytanie - dawno nie byłam na Kamieniu nad Jaśliskami.
Kiedy kilka lat temu tam spacerowałam miejscami co kilkaset metrów spotykaliśmy znaki "gminnego" szlaku żółtego.

Ale w praktyce w ogóle nie dało się nim kierować, zbyt był zniszczony.
Mimo to posługując się przewodnikiem Rewasza znaleźliśmy wszystkie atrakcje Kamienia.

Jak ten szlak wygląda teraz ?
Tak prawdę mówiąc to mam cichą nadzieję, że nikt nie wpadnie na to, aby go odnowić.

B.


Na górę
Post: 24-03-2011 18:33 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Basia Z. pisze:
Tak przy okazji pytanie - dawno nie byłam na Kamieniu nad Jaśliskami.
Kiedy kilka lat temu tam spacerowałam miejscami co kilkaset metrów spotykaliśmy znaki "gminnego" szlaku żółtego.

Ale w praktyce w ogóle nie dało się nim kierować, zbyt był zniszczony.
Mimo to posługując się przewodnikiem Rewasza znaleźliśmy wszystkie atrakcje Kamienia.

Jak ten szlak wygląda teraz ?
Tak prawdę mówiąc to mam cichą nadzieję, że nikt nie wpadnie na to, aby go odnowić.

Szlak już został odnowiony :P , ale zmieniono jego przebieg. Teraz prowadzi z Lipowca obok kamieniołomu Nad Sinym Wirem, później kamieniołom Okrągła Wysypa i omijając główny szczyt Kamienia zdąża do niebieskiego i czerwonego szlaku granicznego, w miejsce gdzie stoi słowacki słupek z drogowskazami. Skasowano więc ten odcinek który prowadził z Posady Jaśliskiej, przynajmniej ja nie zauważyłem by w tamtym kierunku ponownie prowadził...

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 24-03-2011 18:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Darek Z. pisze:
Szlak już został odnowiony :P , ale zmieniono jego przebieg. Teraz prowadzi z Lipowca obok kamieniołomu Nad Sinym Wirem, później kamieniołom Okrągła Wysypa i omijając główny szczyt Kamienia zdąża do niebieskiego i czerwonego szlaku granicznego, w miejsce gdzie stoi słowacki słupek z drogowskazami. Skasowano więc ten odcinek który prowadził z Posady Jaśliskiej, przynajmniej ja nie zauważyłem by w tamtym kierunku ponownie prowadził...



A dzięki, myśmy wtedy szli wprost z Jaślisk, obok kościoła wyszliśmy na pola i drogę prowadząca od Posady Jaśliskiej. Potem w górę obok przekaźnika, potem kamieniołomów, widząc po drodze może dwa a może 3 znaki, na szczyt, w kierunku granicy i potem obok "Berezedniej", na którą trafiliśmy właściwie przypadkiem w dół w rejon Lipowca, mniej więcej tak jak jest na mapie zaznaczony stary szlak.
W drodze w dół też widzieliśmy może ze dwa znaki.
W kolejnym roku (oba wyjazdy miały miejsce w lutym) przeszliśmy podobną trasę ale już na "Berezednią" jakoś nie udało się nam trafić. Było wtedy znacznie więcej śniegu i mocno męczyliśmy się w lesie.

B.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl