Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 09:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 10-02-2011 12:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Z tego co wiem to kasa się znalazła na kasację... jak dla mnie to szkoda trochę tego szlaku...

Warto też dodać, że ten szlak nie będzie cały skasowany gdyż w niektórych miejscach odchodzi od granicy i tam ma on właśnie pozostać i pewnie będą potrzebne na granicy nowe tabliczki...

Kolejny problem to mapy, przewodniki i pewnie zdezorientowani turyści...

No i śmigając cały czas czerwonym dochodzimy do słowackiego "klasyka" czyli na Przełęczy Dukielskiej od szlaku czerwonego granicznego odchodzi szlak... czerwony na południe...

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 10-02-2011 23:20 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
machoney pisze:
Z tego co wiem to kasa się znalazła na kasację...

Już się znalazła? Jak nie zobaczę, to nie uwierzę :wink: :P . Co roku coraz mniej pieniędzy na szlaki, a jak już są, to wiadomość o tym przychodzi w połowie sezonu turystycznego, a tu już w lutym wiadomo, że będą pieniądze? Pożyjemy zobaczymy :P .
machoney pisze:
Warto też dodać, że ten szlak nie będzie cały skasowany gdyż w niektórych miejscach odchodzi od granicy i tam ma on właśnie pozostać i pewnie będą potrzebne na granicy nowe tabliczki...

Na pewno będą potrzebne na granicy nowe tabliczki, ale nie tylko. Bo tak samo potrzebne będą w miejscowościach do których schodził szlak graniczny.
machoney pisze:
No i śmigając cały czas czerwonym dochodzimy do słowackiego "klasyka" czyli na Przełęczy Dukielskiej od szlaku czerwonego granicznego odchodzi szlak... czerwony na południe...

Tu faktycznie Słowacy dali plamę..., nie mieli innej farby, czy co? :wink:

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 11-02-2011 14:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Przepraszam z tym znalezieniem się kasy to się pospieszyłem... dziś zweryfikowałem info...

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 11-02-2011 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-10-2009 22:51
Posty: 182
Lokalizacja: Krosno
Sorki, że post pod postem ale mam jeszcze takie pytanie co Wy sądzicie o kasacji tego szlaku...
Już wiem HM jest za skasowaniem :) A jak reszta ?

No i wiadomo, że to znakarze będą kasować ten znak i wielu z nich jest przeciw :mrgreen: Więc może braknie chętnych do kasacji :roll:

_________________
http://www.przewodnik-beskidzki.eu


Na górę
Post: 11-02-2011 17:16 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Po wypowiedzi HM trochę się zburzyłem ale przeglądnąłem jego przebieg na mapie i doszedłem do wniosku że ma rację - w większości niebieski idzie wraz z czerwonym (rozważam odcinek od Wysowej do przeł. Łupkowskiej). Jest parę zejść:
-do Koniecznej - bez sensu odchodzi przed cm. 46 - jeśli już to od niego mógłby sprowadzać do cerkwi. Bez niego kto będzie chciał dojść do Koniecznej to i tak dojdzie
-do Ożennej - drogą można zejść a po likwidacji tego kawałka MPN będzie zadowolony że ostatni kawałek szlaku już nie wiedzie przez jego włości. Po likwidacji przebiegu przez Ciechanię ten odcinek też IMHO niepotrzebny
-do Barwinka - po co schodzić nim i później iść ruchliwą drogą w stronę przejścia - dla alei to trochę za mało
-do Czeremchy - duży skrót granicy a i ciekawe, spokojne miejsce - mam nadzieję że jakiś szlak tam zostawią a jeśli nie to parku tam nie ma - przynajmniej na razie :roll: Nie wiem czy nie ciekawiej było by puścić szlak z Sedla Javoriny do Czeremchy
-do Jasiela - tu też mam nadzieję na łącznik


Na górę
Post: 11-02-2011 22:05 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
Dlugi pisze:
-do Koniecznej - bez sensu odchodzi przed cm. 46 - jeśli już to od niego mógłby sprowadzać do cerkwi. Bez niego kto będzie chciał dojść do Koniecznej to i tak dojdzie

Musisz Dlugi pamiętać, że co innego iść nielegalnie samemu po czyichś polach, łąkach, a co innego jest ze szlakiem, na którego poprowadzenie musisz mieć pozwolenie :!: . Więc byle gdzie go nie poprowadzisz... Pomijam tu kwestię, że może z innych też względów nie poprowadzono go do tego cmentarza w latach kiedy go znakowano...

Dlugi pisze:
-do Ożennej - drogą można zejść a po likwidacji tego kawałka MPN będzie zadowolony że ostatni kawałek szlaku już nie wiedzie przez jego włości. Po likwidacji przebiegu przez Ciechanię ten odcinek też IMHO niepotrzebny

Zależy o którym zejściu mówisz, bo ciężko jednoznacznie to wywnioskować z Twojego pisania. Są przecież 2 zejścia do Ożennej :) . To o którym piszesz, że można zejść drogą, to pewnie masz na myśli z Przełęczy Beskid, ale MPN nie ma nic wspólnego z tą częścią szlaku. Ma natomiast, jeśli idzie o to drugie zejście, czyli od słupka 1/186, bo jego krótki odcinek prowadzi przez MPN. I jeśli uważasz, że to drugie jest niepotrzebne, to ja mam odmienne zdanie. I to zejście do Ożennej raczej nie będzie skasowane.

Dlugi pisze:
-do Barwinka - po co schodzić nim i później iść ruchliwą drogą w stronę przejścia - dla alei to trochę za mało

Też się nie zgodzę :). No bo kto mówił, że schodząc do Barwinka, trzeba iść z powrotem na granicę? :) Przecież w Barwinku zaczyna się szlak zielony, którym można wędrować dalej. Więc w Barwinku jest obecnie węzeł szlaków i najprawdopodobniej po likwidacji szlaku niebieskiego, ten odcinek z granicy do Barwinka zostanie przemalowany na zielony, który będzie zaczynał się wtedy na granicy państwa. I tak konstruktywnie trzeba myśleć :wink: :lol: :idea: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 11-02-2011 22:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Ja bym to widział tak: (od wschodu)

Łącznik z Moszczańca starą drogą do cmentarzy i zostawić ten Jasielski kawałek, bo raz jest ciekawy, dwa skraca (btw. graniczny nad Jasielem jest też ciekawy)

Zostawić kawałek przez Czeremchę.

łączniki przez Zyndranową są do Chatki, pociągnąć je do zielonego i zostawić kawałek od Barwinka Aleją jako skrót i łącznik.

Nad Ożenną skasować. Pociągnąć zielony przez PGR do Granicy (tak jak teraz idzie niebieski) drogą jak ktoś będzie miał taką fantazje to zawsze dojdzie.

Zejście do Wysowej musi być, ale już radosny asfalcik do HW jest psu na bude - do skasowania.


Wiem jak to działa (i specjalnie mnie sytuacja szlakowa w BN nie interesuje - wolę parkową partyzantkę ;) ) ale napisałem w wolnej chwili jak bym to widział.

P.S. A może by założyć temat: Mam pomysł na nowy szlak?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 12-02-2011 12:48 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Darek Z. pisze:
Musisz Dlugi pamiętać, że co innego iść nielegalnie samemu po czyichś polach, łąkach, a co innego jest ze szlakiem, na którego poprowadzenie musisz mieć pozwolenie :!: . Więc byle gdzie go nie poprowadzisz... Pomijam tu kwestię, że może z innych też względów nie poprowadzono go do tego cmentarza w latach kiedy go znakowano...

Może za bardzo moja wypowiedź jest propozycją dla tych odcinków odbiegających od czerwonego, nie wiem kto decyduje o przebiegach szlaków, może głosy z forum wzięli by pod uwagę? Może da się załatwić pozwolenie by szlak wiódł od 46-ki do Koniecznej gdzieś miedzami - nie pamiętam czy nie jest wyznaczony czarny z przełęczy do 46-ki i jeśli tak to coś mi się kojarzy że wiedzie polami :?:
Dlugi pisze:
-do Ożennej - drogą można zejść a po likwidacji tego kawałka MPN będzie zadowolony że ostatni kawałek szlaku już nie wiedzie przez jego włości. Po likwidacji przebiegu przez Ciechanię ten odcinek też IMHO niepotrzebny

Zależy o którym zejściu mówisz, bo ciężko jednoznacznie to wywnioskować z Twojego pisania. Są przecież 2 zejścia do Ożennej :) . To o którym piszesz, że można zejść drogą, to pewnie masz na myśli z Przełęczy Beskid, ale MPN nie ma nic wspólnego z tą częścią szlaku. Ma natomiast, jeśli idzie o to drugie zejście, czyli od słupka 1/186, bo jego krótki odcinek prowadzi przez MPN. I jeśli uważasz, że to drugie jest niepotrzebne, to ja mam odmienne zdanie. I to zejście do Ożennej raczej nie będzie skasowane.[/quote]
Zbyt duże skróty myślowe zastosowałem - masz rację, pisałem o drodze z przełęczy, szlak jest niepotrzebny bo sama droga gwarantuje możliwość przejścia, natomiast odcinek z Ożennej przez kawałek MPN pisałem by zlikwidować myśląc o tym by może coś dało się wykombinować by puścić szlak przez 1-kę i 2-kę, ale to trochę bezsensowna propozycja (patrząc na mapę) a poza tym z tego co uruloki kiedyś pisał cmentarze są teraz na prywatnym :-( Z tego odcinka szkoda by mi było widoków znad Ożenny już przed linią lasu - ładnie widać Grab, Ożenną i drogę z Ożennej do Krempnej.
Dlugi pisze:
-do Barwinka - po co schodzić nim i później iść ruchliwą drogą w stronę przejścia - dla alei to trochę za mało

Też się nie zgodzę :). No bo kto mówił, że schodząc do Barwinka, trzeba iść z powrotem na granicę? :) Przecież w Barwinku zaczyna się szlak zielony, którym można wędrować dalej. Więc w Barwinku jest obecnie węzeł szlaków i najprawdopodobniej po likwidacji szlaku niebieskiego, ten odcinek z granicy do Barwinka zostanie przemalowany na zielony, który będzie zaczynał się wtedy na granicy państwa. I tak konstruktywnie trzeba myśleć :wink: :lol: :idea: .[/quote]
I bardzo dobrze że zostanie przemalowany. Szlak wyznacza mi trasę po której idę - jeśli on prowadzi do Barwinka a później ciągnie mnie do granicy to taki przebieg jest bez sensu. To podciągnięcie zielonego do granicy uczyni IMHO bardziej logicznym jego przebieg.
HM pisze:
P.S. A może by założyć temat: Mam pomysł na nowy szlak?

Bardzo dobra propozycja - byle ktoś władny chciał się z nią zapoznać i może by nawet wykorzystał?
Wiem, za bardzo optymistyczne :-(


Na górę
Post: 27-12-2011 21:56 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
Witam, mam pytanko odnośnie szlaków mniej znanych, a mianowicie czy z Bałucianki jest jakaś dróżka na Kopę (640)? Jakąś ścieżkę widać na mapach ale czy to taka sobie ścieżynka czy raczej w miarę spokojna, spacerowa ścieżeczka? Słyszałem że Kopa jest widokowa, to prawda? Pozdrawiam


Na górę
Post: 28-12-2011 10:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Na samą Kopę prosto raczej nie ma - przynajmniej takiej nie zarejestrowałem. Musisz iść drogą przez wieś cały czas w górę, wyjdziesz na grzbiecie Przymiarek, a potem na wschód i wyjdziesz na Kopę.

Dookoła całej Bałucianki są świetne widokowe działy. Szczególnie te od strony Rymanowa i Lubatowej/Zawadki. Zgubić się ciężko, bo wszystko widać jajk na dłoni.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 29-12-2011 17:28 
Offline

Rejestracja: 27-11-2011 10:54
Posty: 102
Lokalizacja: Rzeszów
dzięki z info.


Na górę
Post: 29-12-2011 19:31 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Kiedy, bodajże w 2003 r. rowerowałem z Kotani przez Świątkową Wielką, z przystankiem na pstrąga pod Mareszką, i dalej przez Świerzową Ruską na przełęcz Majdan a z niej przedostawszy się do Bartnego (nieco poniżej schroniska PPTK) i dalej (nie będę opisywał dalszej trasy, bo nie o to w tym wątku chodzi), to nie zauważyłem, żeby Świerzowa Ruska była w granicach MPN. Gdy w 2009 roku ponownie przejeżdżałem tę trasę-z niewielką modyfikacją-to na jej "rogatkach" była tablica MPN.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl