Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-03-2024 08:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: 17-07-2005 21:08 
Offline

Rejestracja: 06-01-2005 16:20
Posty: 42
Coś mi nie chodzą dziś glośniki i nie mogę sobie odsuchać tego newsa. Jakby ktoś wysuchal to mógby tu streścić? A najlepiej przedstawić stan faktyczny. A co do piesków to maly problem jest, bo we wsiach czworonogi lubia sobie chodzić samopas. A prawdziwy problem mialem rok temu, kiedy nie poszedem żótym szlakiem doliną we wsi Banica, tylko skręcilem na miejsce rozpadlej cerkwi a następnie poszedlem drugą stroną potoku. Tam natknąlem się na jeden budynek i dwa dość agresywne pieski (tym razem udalo sie wyjsc calo z opresji ale bylo cieżko). W sumie szedlem sobie po czyjejś prywatnej wlasnosci...........

A co do artykulu to ciekawe jak szybko i czy w ogole bedzie tak rzeczywiscie jak w nim straszą.



http://fakty.interia.pl/news?inf=646987

Znikające szlaki turystyczne
17.07.2005 11:43 (aktualizacja 12:55)
Znikające szlaki to problem całego kraju, także Tatr
Znikające szlaki to problem całego kraju, także Tatr / RMF
Nieaktualne trasy turystyczne, urywające się nagle szlaki - takie niespodzianki czekają na odwiedzających górskie tereny. Wszystko przez masowy wykup tamtejszych pól i łąk. Nowi właściciele nie chcą mieć bowiem u siebie tras turystycznych.

Jak przekonał się reporter RMF, wędrowanie "z pamięci" jest dość ryzykowne. Może się bowiem okazać, że dobrze znany nam szlak urywa się w połowie drogi. Problem dotyczy całego kraju, reporter RMF natomiast znikający szlak znalazł w Beskidzie Niskim. Posłuchaj:

Teraz przewodnicy muszą wytyczyć nowe szlaki omijające tereny, które od niedawna należą do nowych właścicieli. Andrzej Piecuch, który oprowadzał reportera RMF po "wichrowej" Magurze Małastowskiej, ostrzega, że co bardziej nerwowi posiadacze górskich terenów mogą do odstraszania turystów wykorzystywać także psy. Warto więc dobrze przyjrzeć się wszelkim zmianom oznakowań na szlakach.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-07-2005 09:36 
Cytuj:
Nieaktualne trasy turystyczne, urywające się nagle szlaki - takie niespodzianki czekają na odwiedzających górskie tereny. Wszystko przez masowy wykup tamtejszych pól i łąk. Nowi właściciele nie chcą mieć bowiem u siebie tras turystycznych.

Cóż poradzić, nie jest to tajemnicą, że m.in w Beskidzie Niskim wykupywane są grunty przez prywatnych właścicieli lub są odzyskiwane przez dawnych. Jeśli więc je zakupili lub odzyskali, to mają pełne prawo zagrodzić swój teren, jeśli nie życzą sobie towarzystwa turystów. Każdy może ze swoją własnością robić co zechce, przecież mamy demokrację (chorą bo chorą,, ale zawsze :wink:) , o której ostatnio tak żywo rozmawiałem ze znajomą :wink: . Niemniej jednak nowi właściciele, z czystej przyzwoitości, powinni napisać do Oddziału, który znakuje na danym terenie, że nie życzą sobie, aby szlak szedł dalej przez ich teren, a nie stawiać przed faktem dokonanym zdezorientowanych turystów.

Cytuj:
Teraz przewodnicy muszą wytyczyć nowe szlaki omijające tereny, które od niedawna należą do nowych właścicieli.

Niestety innej procedury chyba nie ma, więc nie pozostaje nic innego tylko przeznakowanie szlaku, choć wcale nie jest takie proste, bowiem znów trzeba uzgadniać jego nowy przebieg z właścicielem terenu przez który będzie przechodził.
A tak na marginesie, jeśli chodzi o szlaki PTTK-owskie, to przewodnicy nie mają prawa wytyczania szlaków, chyba, że są jednocześnie znakarzami szlaków turystycznych.

A co do piesków i ich przyjaznych stosunków w odniesieni do człowieka, też mógłbym co nieco napisać :shock: . Moje doświadczenia z najlepszymi przyjecielami człowieka nie koniecznie biorą się z chodzenia gdzieś po terenach prywatnych, tylko po normalnej drodze publicznej w niektórych wioskach w BN.

Pozdrawiam Darek


Na górę
   
Post: 18-07-2005 10:30 
też nie ułatwiają wędrowania.

W Iwoniczu Zdr. poza czerwonym GSB jest też czerwony, ale chyba "samorządowy".


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 22-07-2005 09:32 
I właśnie dlatego m.in. kupiłem GPS'a :)


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 04-08-2005 13:40 
Chodząc szlakami w ostatnich latach niejednokrotnie moje poglądy nagle nagrzewają sie do bardzo "czerwonych". Dziwne zjawisko. Macie coś takiego?
;)


Na górę
   
Post: 17-03-2015 08:47 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Nie mogłem znaleźć innego tematu więc odgrzewam stary.

W wykazie
http://www.magurskipn.pl/download/data/miejsca_udostepnione.pdf
brak jest szlaku z Mazgalicy do Huty Polańskiej. Słyszałem kilka lat temu o pomyśle jego likwidacji, a teraz widzę, że tak się stało.
Proszę o potwierdzenie czy rzeczywiście szlak został zlikwidowany (chociaż wolałbym dostać informację że jednak istnieje)
Pozdrawiam


Na górę
Post: 18-03-2015 07:18 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Zlikwidowali niebieski na odcinku przez szczyt Nad Tysowym, Ciechanię do Huty - wyrzucili go na granicę. Aby zapewnić dojście do schroniska w Hucie odcinek Huta-przełęcz przeznakowano na żółty łacznikowy.
Tego nie maja zamiaru likwidować (przynajmniej na razie) i MPN wymienia go choćby na stronie.


Na górę
Post: 19-03-2015 06:15 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Dzieki. Kamień z serca.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 20-03-2015 11:38 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
creamcheese,
a Tobie tak koniecznie szlaki potrzebne, jak niewidomemu laska?
Nie wierzę, żeś taki porządny legalista, formalista.
Ale tematu na forum nie musimy rozwijać.


Na górę
Post: 21-03-2015 13:53 
Offline

Rejestracja: 14-02-2014 14:51
Posty: 96
Fakt, że niepotrzebne...ale zabolałoby spotkanie ze służbistą - strażnikiem przyrody MPN :wink:


Na górę
Post: 23-03-2015 10:32 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Szlak niebieski z Huty Polańskiej przez Ciechanię zlikwidowany został ponad 10lat temu ku niezadowoleniu włascicieli Hajstry (żalił się Maciek. M) - bowiem dostęp do niewątpliwej atrakcji (dolina Ciechani) został zablokowany. Można go bezproblemowo przejśc pod warunkiem uzyskania zgody dyrektora MPN, albo...
Zamazane znaki szlaku, a do tego roweru się nie przyznaję
Obrazek


Na górę
Post: 10-04-2015 21:34 
Offline

Rejestracja: 20-03-2012 20:46
Posty: 27
Lokalizacja: Dębica
Obrazek

Obrazek

Ta ścieżyna z Ciechani do Huty Polańskiej to już pewnie całkiem zarosła. W 2012 nieświadom trudności jakie mnie czekają, przedarłem się przez ten gąszcz z rowerem i plecakiem, ale warto było :)


Na górę
Post: 14-04-2015 20:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2013 23:56
Posty: 561
Lokalizacja: Galicja
Grandi pisze:
Ta ścieżyna z Ciechani do Huty Polańskiej to już pewnie całkiem zarosła.

To cel mojej kolejnej wizyty w BN.
Fajne zdjęcie.

_________________
Forum "Turystycznie"
http://www.turystycznie-forum.pl


Na górę
Post: 20-05-2015 14:56 
Offline

Rejestracja: 02-05-2009 08:29
Posty: 42
Chodzę zazwyczaj szlakami ale jest parę miejsc w Niskim dla których z nich zbaczam np. Świerzowa Ruska z Bartnego do Świątkowej i przejście z tej samej Świątkowej do Wołowca starą drogą, która od połowy jest już trudna do zauważenia, zabagniona i zarośnieta. Niestety w tym roku zapytano nas co na niej robimy i ostrzeżono że w roku następnym może się to dla nas "źle" skończyć. Przy już i tak ograniczonych możliwościach transportu publicznego robi się na Niskim problem dla pieszego turysty który musi mieć możliwość alternatywnego dotarcia do zamierzonego noclegu, nogami nie wszystko się da zrobić, nie raz musiałem dodatkowo przejść te 7 czy 9 kilometrów a niestety robię się coraz starszy.
Informacje o opłatach za pobyt w MPN mnie nie przerażają, choć dobrze byłoby aby SMSem można było wykupić jednorazowo cały tydzień, bo nie zawsze jest zasięg komórkowy na trasie.


Na górę
Post: 31-10-2015 22:42 
Offline

Rejestracja: 20-03-2012 20:46
Posty: 27
Lokalizacja: Dębica
Ostatnio czytałem o propozycji objęcia ochroną ścisłą 60% obszaru Magurskiego PN. Turysta w tej części Beskidu powoli staje się intruzem..


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl