Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 16:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: 14-05-2018 20:51 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Ot i jest winny marazmu na forum - to Mazeno przez swoją pogardę do zasad ortografii i gramatyki. :D
Może wszystkim przydało by sie nieco Mazenowego luzu i dystansu bo zbytnie napinanie sie i bycie sierioznym jak czekista na słuzbie nie robi dobrze dyskusjom na forum.
Moderacja jak dla mnie w sam raz , przynajmniej ja nie lubie namolnego forumowego policjanta czajacego sie by wyłapac wołajace o pomste do nieba słowo "dupa" czy coś w ten deseń.


Na górę
Post: 15-05-2018 07:02 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
lizus ;P

> pogardę do zasad ortografii i gramatyki
w malarstwie XX w. bardzo popularny byl abstrakcjonizm (plus poboczne). chyba nawet dalej jest, chociaz teraz przybral cialo zupelnego nihilizmu formalnego.
99% mlodziakow startujacych na wyzsze uczelnie artystyczne* (oraz 99% opuszczajacych progi tychze) smarowalo bez zadnych oporow bezksztaltne plamy, niewiele sobie robiac z prawidel typu swiatlocien, perspektywa, kompozycja, forma, ksztalt itp. i oni (jak rowniez wszelkiej masci krytycy i media, bo taki trynd mamy) nazywali (nazywaja) to sztuka - takie artystyczne "robta co chceta i z kim chceta".
abstrahowac (z laciny) znaczy odrywac (pewne) cechy od rzeczywistosci. zeby byc abstrakcjonista, trza wpierw umic nasmarowac portret, konia czy martwa nature okolorealistycznie. nawet w grocie lascaux byk wyglada jak byk, a nie jak kupa (byczego lub nie) gowna. wielki pablo ruiz, zanim wpadl w hurtowe mazianie farba po plotnie (zreszta czesc z picassow to sciema - podpisywal to, co terminujacy u niego mlodziaki smarowali, bo "pikassy" sie swietnie sprzedawaly) uprawial malarstwo czysto figuralne, dopiero potem zaczal "odrywac" - kubizowac, abstrahowac, guernikowac etc.
do czego zmierzam:
wspomniana wyzej moja pogarda (kulczyk, bynajmniej nie obrazam sie za takie stwierdzenie, patrz ciag dalszy) nie ma nic wspolnego z ortografia - szkoly pokonczylem dawno (koncza mi sie "dziesci", zaraz sie zaczna "dziesiat", ale dalej czuje sie na "nascie"), wiec bledow ortograficznych, interpunkcyjnych, gramatycznych et consortes u mnie specjalnie duzo ponad norme raczej nie znajdzieta; wyjawszy literowki i premedytacje (chocby gwarowa - exemplum: czesto uzywam "ino" w miejsce "tylko", lub jajcarska - nasladuje czasem idiotyczne formy typu "zrobio", "pojdo" czy inne mlodziezowe wygibasy, czasem wplatam jakis slang lub zlodziejska "kmine", czasem calkiem rezygnuje z interpunkcji i klepie se "bialym wierszem") z reguly pisze poprawnie (specjalnie zwracajac uwage na interpunkcje); "ogonki" oraz minuskula to moj stosunek do ynternetow, od polowy lat 90-ych (czyli poczatkow komercyjnego netu w polsce) pisze w ten sposob.
traktuje pisanine w ynternetach jako rozrywke, a nie prace naukowa.
nie tylko zreszta ze wzgledu na forme, rowniez na tresc.
powyzszy elaboracik zreszta rowniez pisze se dla jaj.

niektorych taka pisanina razi, niektorych smieszy, niektorzy z punktu widza, ze robie se jaja, innych wnerwia, niektorzy sami sie podkladaja, wtedy mam dodatkowa beke (chocby z pana lutyni).
mam spory dystans do siebie, wiec wymagam tego dystansu do siebie rowniez od innych.
dla tych, co jednak go nie maja i nie chca miec - jestem bezwzglednym, zimnym draniem hyhyhy
"lizus" powyzej slusznie napisal: wiecej luzu, panowie.
okolice jakiegos "doroslego" punktu na zyciorysie nie nobilituja az tak bardzo, zeby stracic autoironiczne poczucie humoru.
wyjrzyjcie se na pole (nie na zaden "dwor" - kongresowka niech zamilknie, bo wam przypomne, skad sie u was wzielo owo "na dwor") - wiosna, zielono, jest wpyciarsko.
buziaki.

---
* - kiedys slynna byla anegdota na krakowskiej asp. onegdaj jednym z calej serii egzaminow byla tzw. rozmowa kwalifikacyjna. jakas mloda laska, chcac byc supernowoczesna, zaczyna *** na matejke, ze realista, ze bez wyobrazni, ze czyste odtwarzanie etc., w ogole porazka, jak mozna. jak juz skonczyla tyrade, jeden z egzaminujacych zadal jej pytanie:
- szanowna pani, a czyje imie nosi nasza asp?

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 15-05-2018 09:42 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
a swoja droga podoba mi sie, ze tu sie nie klepie zyliarda postow o wszystkim dobrze znanych *** typu, ze dany szlak ma taki, a nie siaki kolor i da sie go przejsc w tyle a tyle godzin, jakichs posranych konkursow-wyscigu szczurow na forumowicza roku etc. nie ma tez (na szczescie) fejsbukorelacji z selfikami z kija, wklepywanych li tylko ku oczekiwanemu *** odbiorcow - "patrzcie, jak pije zajebiste piwo na tle [...]".
i w ten sposob to forum jest zywe normalnie, a nie na sile.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 15-05-2018 20:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
kulczyk1 pisze:
Może wszystkim przydało by sie nieco Mazenowego luzu

Chodzi Ci o taki luz jak we fragmencie poniżej?
mazeno pisze:
nie ma tez (na szczescie) fejsbukorelacji z selfikami z kija, wklepywanych li tylko ku oczekiwanemu *** odbiorcow - "patrzcie, jak pije zajebiste piwo na tle [...]".

To ja dziękuję za taki "luz" :roll: :evil:

mazeno pisze:
mam spory dystans do siebie, wiec wymagam tego dystansu do siebie rowniez od innych.
dla tych, co jednak go nie maja i nie chca miec - jestem bezwzglednym, zimnym draniem hyhyhy

Więc niesamowicie miło będzie mi zatańczyć na Twoim grobie - i nie daruję sobie tej przyjemności. Jestem cierpliwy - doczekam tego dnia. Niech Twoja rodzina wyśle mi PW o Twoim pogrzebie - zjawię się nie dłużej niż tydzień po pochówku i w ramach performance'u artystycznego (dla Ciebie jest nim lekceważenie zasad ortografii) zrobię sobie selfie w tym tańcu.

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 15-05-2018 21:07 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
Staram się być opanowany, ale do kurdy nędzy co Ty, Leuthen, wyprawiasz?
Prosisz się o bana...


Na górę
Post: 15-05-2018 21:19 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Więc niesamowicie miło będzie mi zatańczyć na Twoim grobie - i nie daruję sobie tej przyjemności. Jestem cierpliwy - doczekam tego dnia. Niech Twoja rodzina wyśle mi PW o Twoim pogrzebie - zjawię się nie dłużej niż tydzień po pochówku i w ramach performance'u artystycznego (dla Ciebie jest nim lekceważenie zasad ortografii) zrobię sobie selfie w tym tańcu.[/quote]

:shock: :shock:
Oj lecz się (chciałbym napisac kolego ale sie nie da) lecz się może jeszcze nie jest za późno.


Na górę
Post: 16-05-2018 03:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-04-2007 15:28
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław
kulczyk1 pisze:
Oj lecz się (chciałbym napisac kolego ale sie nie da) lecz się może jeszcze nie jest za późno.

Dlugi pisze:
Staram się być opanowany, ale do kurdy nędzy co Ty, Leuthen, wyprawiasz?
Prosisz się o bana...


No, zadziałało. I przy okazji wyszło, że nikt z oburzonych nie czytał "Wielkiego Marszu"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_marsz
Gdyby ktoś czytał, zrozumiałby o co chodzi.I jak skończył ten, który tak się odgrażał innym uczestnikom "Wielkiego marszu". Zachęcam do lektury. Książka ta nie jest długa, a daje do myślenia...
Pora na standardowy jeden tydzień niezaglądania na forum. Do zobaczenia za 7 dni :wink:

PS Kulczyk, widzę że od swego ulubieńca zdążyłeś już przejąć zamiłowanie do braku polskich znaków diakrytycznych. Tak trzymaj :!:

_________________
"Historia to świadek czasów, światło prawdy, żywa pamięć, zwiastunka przyszłości" (Tytus Liwiusz)


Na górę
Post: 16-05-2018 06:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Panowie - Nie przenoście tu syfu z innego forum (bo chyba nie z realu). Wasza wojenka naprawdę nikogo nie interesuje.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 16-05-2018 07:17 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
dlugi - oddychaj, szkoda nerwow.
przedszkolna gadka-szmatka mnie nie zabije :)

chlopak w gebie mocny, bo pewnie dalej pracy nie znalazl.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 16-05-2018 20:14 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Pojawiło się tu kilka wpisów, które nie powinny się pojawić. Może przez pomyłkę, albo w wyniku emocji ?
Nie sposób zarzucić komuś zła wolę, ale gdzie jest moderator ?
Ewidentnie olewa to, aprobując taki poziom. Efekt jest taki jaki jest.
Ludzie nie chcą uczestniczyć na takim poziomie.

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 17-05-2018 14:56 
Offline

Rejestracja: 15-12-2010 11:00
Posty: 103
Lokalizacja: Rzeszów
Jesli na stronie głównej portalu najnowszy "nius" jest z października 2016 to ciężko oczekiwać że na forum będzie pisał ktoś inny niż najbardziej wytrwali bywalcy. Forum jest podczęścią portalu, a ile razy już było obiecane że będzie nowa wersja to nie będę liczył.
Nie mam za dużo mądrego do napisania na forum bo wybitnym znawcą Beskidu Niskiego nie jestem. Owszem są to góry które najpierw ze studneckich czasów a potem z rodzinnych powodów odwiedzam najczęściej i bywam tam kilka/kilkanaście razy w roku. Wiele razy to forum pomogło mi odkryć coś nowego, ale rozumiem że materiał się wyczerpuje. Bez zaanagażowania portalu i jego modernizacji nie ma co się łudzić że forum się "samo naprawi". Wystarczy popatrzeć co się stało z forum na karpatywschodnie.pl gdy założyciel sobie odpuścił.
A żeby napisać coś pozytywnego to w tym roku na majówcę udało mi się wejść do środka kościoła w Hucie Polańskiej. Zawsze widziałem go tylko z zewnątrz. To że wogóle tam istnieje też dowiedziałem sie ileś lat temu właśnie z tego portalu.
Tak więc może admini by się jasno wypowiedzieli czy to już tylko równia pochyła czy jednak jest światełko w tunelu? (oby to nie była lokomotywa)

_________________
Chodzę sobie to tu, to tam - częściej tam :)
http://www.swiadomyrodzic.pl/ - Integracja Sensoryczna, diagnoza i terapia SI


Na górę
Post: 18-05-2018 07:50 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
swiatelko w tunelu widzialem juz kiedys, a byl to tunel lupkowski. na szczescie nie byla to lokomotywa.
chlopy, nie panikujta.
przynajmniej nie jest to fejsbuk z zylionem nic nie wnoszacych sweetfoci.
im mniej tutaj uzytkownikow tym lepiej. stale grono jest jakie jest, ale jednego mu nie mozna zarzucic - nie jest przypadkowo zwiazane z bn. gwiazd jednej wycieczki tutaj raczej nie ma, sami napaleni. a ilosc przechodzi w bylejakosc.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 21-05-2018 18:42 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Jaka strona takie forum.


Na górę
Post: 22-05-2018 11:56 
Offline

Rejestracja: 18-12-2014 20:50
Posty: 438
ales pojechal.
normalnie szacun.

_________________
pzdr
mazeno


Na górę
Post: 24-05-2018 21:10 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
W tym wątku zdecydowanie przeważają narzekania, marudzenia, pretensje, gdybania, rzadko mniej lub bardziej merytorycznie uzasadnione rady, sugestie.
A ja optymistycznie: cieszmy się, że forum beskid-niski.pl istnieje!!!
Ten optymizm uzasadnię:
dziś żywot skończyło bardzo poczytne forum Austro-Węgry, mocno powiązane z Beskidem Niskim. Administrator tamtejszy (zdaje się Franz ) zamknął ten projekt przy ogólnym niezadowoleniu (to delikatnie) wielu forumowiczów. Zapowiadał to (pisał, że zamknie po 20 V), jakoś to uzasadniał, ale zakończenie nastąpiło niezgodnie z sugestiami zainteresowanych, zaangażowanych i najbardziej aktywnych forumowiczów. Forma, styl też nie był akceptowany.
Wiem, że jest tu na forum wielu, którzy na forum austro-węgierskim też byli. Tematyka wszak dużo zbieżna. Ja tam byłem od niedawna, ale też szkoda mi, że to skończyło się.
A tu?
Przy ogólnym odwracaniu się od forów, w czasie spowalniania i zamykania wielu forów, bądź innych projektów, przy zbiorowych przenoszeniach na inne zbiorowiska społecznościowe typu fejsbok, forum b-n.pl żyje. Jak ktoś napisał innymi słowy (chyba mazeno?): nastąpił przesiew, plewy odpadają.
Jak jest z ekipą tutejszego forum , czy najbardziej zasłużonymi? Szef Bartek W. tylko tu zagląda nie ingeruje, nie ujawnia planów. Demko ? Nie wiem, być może ograniczył się do swoich tematów, rejonów. Wojtek czuwa, ale pozwala toczyć się forumowym wydarzeniom bez zbytnich ingerencji. Wiem, że ubyło też forumowiczów, których wkład w to forum jest bardzo istotny, a ich wiedza, dyskusje, sprzeczki są cennym dorobkiem tego forum i dostępne w starszych wątkach. Na innych forach, takich które ledwo zipią czapa forumowa stara się często na siłę, nieudacznie, czasem komicznie i nieuczciwie nabijając posty, przedłużyć żywot swoich projektów. A tu nic nie jest robione na siłę, forum żyje i z tego i z takiej formy i z takiej kondycji ja się cieszę i i tu zostaję. Na kilku forach chociaż tematycznie zbliżonych ograniczyłem zdecydowanie aktywność.
A inni? Każdy ma swoje zdanie, swój rozum i wolną wolę.
I pytanie: Czy tytułowa reanimacja jest konieczna?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl