Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 17:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 08-10-2014 09:30 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
tom1915 pisze:
Pozostaje aktualne pytanie toma 1915: dokąd prowadzą prąd?
tom1915 pisze:
Zapewne prąd idzie to tego domu za parowem (patrząc z drogi dojściowej na cmentarz), ale jakoś nigdy go nie śledziłem.

Sprawdzone 03.X.2014:
na ostatnim słupie trzy grube przewody kończą się. Ich końcówki są zaizolowane.


Na górę
Post: 04-10-2015 14:26 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Na innym forum wyczytałem, że w okolicy bazy namiotowej w Regetowie prowadzone są poważne prace drogowe. Wytyczana jest nowa, szersza, nitka drogi. Przebiegać będzie tuż koło bazy. Budowane są nowe, zdecydowanie solidniejsze przeprawy nad Regietówką. Szczegóły autora Cisy2 ze zdjęciami:
http://npm.pl/forum/viewtopic.php?p=125236#125236
A tu, na najbardziej kompetentnym forum, najbardziej beskidzkoniskim, cisza.
Być może spełnia się moja wyrocznia:
task pisze:
Szkoda, że temat ten nie został wyjaśniony wcześniej przez częstych bywalców na cm.48. Może teraz ktoś coś napisze, a może w i o Regetowie Górnym musi panować cisza? task


Na górę
Post: 04-10-2015 20:27 
Offline

Rejestracja: 24-11-2009 10:14
Posty: 246
Spotkani w lecie pilarze mówili, że będzie to droga leśna, utwardzona, wybudowana w celach p.poż.


Na górę
Post: 05-10-2015 18:13 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
Wczoraj , po trzech miesiącach poniosło mnie do Regetowa. To co zobaczyłem powaliło mnie. Rozwalili Rotundę.
Zniszczony obraz klimatycznego miejsca.
Żółta tablica informuje że tu drogę leśną się buduje. Będą sobie jeździć jedna ciężarówka za drugą, aby Lasy Państwowe wykonały plan wywózki drewna.
i wówczas pojawi się chichot historii, obedrą Rotundę z drzew i będzie jak dawniej, widokowo :mrgreen:
.
Obrazek
.
Idąc szlakiem w górę spotykamy po kilku minutach kolejny odcinek.
Przed Zdynią droga ta nie pojawia się już.
.
Obrazek

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 06-10-2015 07:15 
Offline

Rejestracja: 25-04-2009 07:26
Posty: 1249
W ostatni weekend wychodzilem z Wilszni w kierunku Zimnego Wierchu. Układ dróg na zboczu zupełnie przypominał drogi na którymś z krakowskich kopców...


Na górę
Post: 06-10-2015 17:44 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Stokówka na Rotundę budowana jest od conajmniej 2009 r. Chwilę czasu zajęło mi odszukanie zdjęć z ostatniej wizyty na Rotundzie. Wybraliśmy się tam rowerami od strony Zdyni, oczywiście trochę musieliśmy prowadzić. Zjeżdżaliśmy na złamanie karku w kierunku Regietowa i po dotarciu prawie do podnóża stoku przez pomyłkę skręcając w prawo zaczęliśmy ponownie podjeżdżać właśnie tą budowaną stokówką w górę. Zorientowalismy się dość szybko, że coś tu nie gra. Zapamiętałem ten moment, bo wówczas pomyślałem, że może budują dojazd do cmentarza celem kontunuowania remontu. Zawróciliśmy i po chwili byliśmy przy bazie namiotowej i po sforsowaniu Regetówki dotarliśmy do asfaltu. Działo się to 2 sierpnia 2009 roku.


Na górę
Post: 06-10-2015 21:18 
Offline

Rejestracja: 11-02-2005 18:31
Posty: 213
Lokalizacja: Rzeszów
stary zakapior pisze:
Stokówka na Rotundę budowana jest od conajmniej 2009 r. (...).

Nie wiem , o jakiej stokówce piszesz. Tej z nowym mostem obok bazy 3 miesiące temu nie było śladu budowy.
Na żółtej tablicy widnieje informacja że budowa posiada pozwolenie 154/2015

_________________
heyu, heyu !! Nie masz kleju ?


Na górę
Post: 07-10-2015 09:24 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
I to co jest teraz budowane dochodzić będzie zapewne do stokówki, która wówczas zaczynała się kilkaset metrów w lewo skos od bazy namiotowej, patrząc od strony bazy. Pewnikiem ten obecny odcinek jest początkowym fragmentem większej całości i będzie prowadził pod cmentarz na Rotundzie, lub w jego pobliże. Ten odcinek, który widziałem a nawet nim kawałek jechałem był nieco podobny do drugiego z zdjęć zamieszczonych przez ósmego. Tylko wówczas był suchy, nie tak jak ten na zdjęciu, i dobrze się nim jechało. Ale jak już pisałem w poprzednim poście naszym celem było dotarcie, po przejechaniu obok bazy namiotowej, do asfaltu za Regetówką i dalej do Regetowa Niżnego a nie powrót pod cmentarz z którego właśnie zjechaliśmy tą chwilami ekstremalną trasą. Data na tablicy informacyjnej dotyczy pewnikiem budowy tego właśnie początkowego odcinka, który zapewne dojdzie do owego fragmentu stokówki, który miałem okazję widzieć a nawet nim jechać. Niestety nie robiłem wówczas zdjęć; ostatnie przed zjazdem z Rotundy to zdjęcie z cmentarza a następne do kamienny drogowskaz znajdujący się już za Regetówką i wskazujący kierunek ku cmentarzowi nr 51. (ani mi w głowie było robienie zdjęć przy pokonywaniu tej miejscami bardzo trudnej technicznie trasy). Obok samej bazy namiotowej nie było wówczas widać żadnych śladów budowy. Mam nadzieję, że wystarczająco i wyczerpujaco opisałem to co 2 sierpnia 2009 r. było mi dane ujrzeć.


Na górę
Post: 07-05-2019 16:50 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Penetrując na początku maja BN postanowiłem m.in. wejść na Jaworzynę od północy, czyli przez źródliska Sidławy. Przy okazji sprawdzić co ze stokówką koło bazy w Ragetowie.
O tej stokówce w okolicach bazy w Regetowie:
Ósmy pisze:
Żółta tablica informuje że tu drogę leśną się buduje. Będą sobie jeździć jedna ciężarówka za drugą, aby Lasy Państwowe wykonały plan wywózki drewna.
Idąc szlakiem w górę spotykamy po kilku minutach kolejny odcinek.
Przed Zdynią droga ta nie pojawia się już.

Przeszedłem się tą drogą. Na moje oko droga ta jest zakończona. Wygląda to tak:
jest to solidna droga z mijankami na dwa potężne leśne pojazdy. Po zygzaku jaki droga zatacza blisko bazy, kieruje się na pd.wsch, pnąc się niezbyt stromo od południa okrążając Rotundę. Dochodzi do drogi Zdynia-Górna Sidława w miejscu, gdzie ta droga zmienia kierunek prawie pod kątem prostym z południowego na wschodni. Ta nowa stokówka przed połączeniem z w/w drogą biegnie w dół śladem dotychczasowej ścieżki, którą chodziliśmy z Regetowa Wyżnego do doliny Sidławy.
Poniższe zdjęcie wykonałem na końcowym odcinku stokówki, tuż przed połączeniem z drogą Zdynia(w lewo) - Górna Sidława(w prawo).
Obrazek
PS. Oficjalnie, to Sidławka, a nie jak większość używa Sidława.


Na górę
Post: 06-06-2020 11:36 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
Nie o asfalcie ale w jego pobliżu.
Czy ktoś orientuje sie dlaczego przestawiono dzwonnicę w Regietowie Wyżnym?


Na górę
Post: 08-06-2020 09:51 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
kulczyk1 pisze:
Czy ktoś orientuje sie dlaczego przestawiono dzwonnicę w Regietowie Wyżnym?
Znalazłem na Facebooku info, że
potomek dawnych właścicieli odzyskał kawałek ziemi i dzwonnicę trzeba było przenieść kilka metrów.
A także info właściciela:
Arkadiusz Wroniak
Witam miłośników Regietowa Wyżnego. Informacja Właścicielem jestem od kilku lat. Dzwonnicę przesunąć musiałem dostosowując do obowiązujących przepisów. Również dzwon,tablicę drogową i drobne naprawy dokonywane z środków własnych. Również zmuszony jestem dokonać pewnych zmian po wytycznych z urzędów. Natomiast po ostatnich wydarzeniach tz.niszczenia tablic, terenu wokół itp. wprowadzone zostaną najbliższym czasie pewne zmiany. Pozdrawiam


Na górę
Post: 09-07-2020 13:07 
Offline

Rejestracja: 10-05-2011 15:36
Posty: 737
Lokalizacja: słupsk
Poniżej namiary na zdjęcie z pod przestawionej dzwonnicy w Regetowie Wyżnym, które 8 lipca na facebooku wstawił Michał Andaz:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F2CA02A
A wie ktoś jak z asfaltem i prądem? Zostało po staremu, czy też tam pociągnęli?

Gdy HM poniższe pisał osiem lat temu, to jeszcze było to dyskusyjne. Obecnie to prawda:
HM pisze:
Regietów już jest bardziej zurbanizowany niż Radocyna.


Na górę
Post: 26-03-2021 21:11 
Offline

Rejestracja: 04-03-2018 16:40
Posty: 176
kulczyk1 pisze:
Czy ktoś orientuje sie dlaczego przestawiono dzwonnicę w Regietowie Wyżnym?


Niepotrzebnie pytałem wystarczyło poczekać:

Obrazek

Obrazek

Kolejne rozpoznawalne i symboliczne miejsce w BN zeszpecone.


Na górę
Post: 28-03-2021 21:02 
Offline

Rejestracja: 31-08-2012 20:59
Posty: 342
kulczyk1 pisze:
kulczyk1 pisze:
Czy ktoś orientuje sie dlaczego przestawiono dzwonnicę w Regietowie Wyżnym?


Niepotrzebnie pytałem wystarczyło poczekać:

Obrazek

Obrazek

Kolejne rozpoznawalne i symboliczne miejsce w BN zeszpecone.



Ja wiem, czy zeszpecone?

Trzy te obiekty (każdy równie żałośliwy) łączy pewien rodzaj harmonii.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl