Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 10:54

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 19:40 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Acha, zrozumiałem. :lol: Jak nie napisze się o takiej drodze to zarówno ona jak i nisko zawieszone auta znikną ? Dobrze zozumiałem ? :wink: :lol: Na mapy też ich nie trzeba nanosić ? :lol:

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 19:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
dokładnie tak Mirku.
Może nie znikną... ale może będzie ich mniej....
To z regóły są drogi leśne, budowane przez LP (po prawdzie cholera wie po co, ale to już inna historia) Te drogi nie bez powodu są często od końca do końca lasu tylko wyasfaltowane, a z resztą sieci drogowej łączą je szutrówki. To nie są drogi dla samochodów, więc po co mają być zaznaczone jako takie? pieszemu czy rowerzyśc ie to do niczego nie jest potrzebne, a samochodem tam jezdzić nie wolno. Sprawe powinny załatwiać szlabany, ale dobrze wiesz jak te szlabany funkcjonują.
Tyle... wiem, że kijem Wisły nie zawróce, ale ręki do rozpowszechniania wiedzy o leśnych drogach nie przyłoże.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 20:01 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Rozwaliłeś mnie Wojtek tą argumentacją - szlabanów na tej drodze najprawdopodobniej nie ma po prostu (czy tak Bartku było jak jechałeś czy miałeś może "kluczyk" ?). I jest to dobry skrót z Regetowa do Wysowej. No to po cóż się czepiać ?
Sam wiesz że całym sercem nie popieram tzw. "sportów motorowych" ale drogi to insza inszość. Mnie o wiele bardziej niż limuzyna na asfalcie wkurza motor crossowy/quad/terenówka przepychający się leśną nieutwardzoną drogą... Jak te drogi już to chcę z nich skorzystać, to chyba normalne ?

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 20:20 
Offline

Rejestracja: 16-09-2005 06:50
Posty: 1198
Lokalizacja: kolejno z: base.7g, 8g, 9g
Jak te drogi już to chcę z nich skorzystać, to chyba normalne ? - miało być.

_________________
Hasło wikipedii "Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie" stanowi częsty dla tego źródła informacji przykład pilnie pielonego za pomocą cenzury prewencyjnej prywatnego folwarku mającego uchodzić za obiektywne informacje.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 20:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
OK... troche przesadzam, nie wiem jaki jest status tej drogi i czy są/powinny być szlabany.
Moja niechęć do informowania ludzkości o asfaltowych drogach leśnych bierze sie stąd, że w ostatnim czasie powstaje ich dość dużo, i na tych, o których ja myśle są zakazy wjazdu i szlabany - wiecznie otwarte szlabany.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-10-2008 21:29 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-09-2004 17:52
Posty: 873
Lokalizacja: Gliwice
uruloki pisze:
szlabanów na tej drodze najprawdopodobniej nie ma po prostu (czy tak Bartku było jak jechałeś czy miałeś może "kluczyk"


Z reguły staram się jednak chodzić po Beskidzie... i tak też było tym razem. W lipcu, mając 35 km w nogach, po godz 20-tej wyszedłem z Hańczowej w kierunku Skwirtnego, chcąc spać na łąkach nad Skwirtnem. Też byłem w szoku jak pod lasem zobaczyłem nowiutki asfalt - tym bardziej, że 3 lata temu przedzierałem się tamtędy rowerem i były tam spore krzaczory i błoto.

W Hańczowej na drogę wjeżdża się za cerkwią (w lewo), w Skwirtnem, jakieś 200m od krzyżówki - połowie drogi do cerkwi (w prawo)

BW

_________________
"Sercu bliski Beskid Niski"


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-10-2008 06:14 
Offline

Rejestracja: 17-09-2007 06:30
Posty: 5
Lokalizacja: Stalowa Wola
Oj tak. Często jeździłem przez te krzaczory i błoto rowerem. I ta szutrówka do Skwirtnego poorana krowimi kopytami :). To se ne vrati :(.


Na górę
Post: 15-09-2011 10:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Jak Wam się podoba nowa droga przez Desznice do Świątkowej?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-09-2011 15:24 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
HM pisze:
Jak Wam się podoba nowa droga przez Desznice do Świątkowej?

A którędy ta nowa droga ma prowadzić? :wink:

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 15-09-2011 16:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Darek Z. pisze:
HM pisze:
Jak Wam się podoba nowa droga przez Desznice do Świątkowej?

A którędy ta nowa droga ma prowadzić? :wink:

Nowa - asfaltowa.
Wszędzie piszą Kąty-Desznica-Świątkowa Mała
Nie wiem, którą szutrówkę zrobią, wydaje mi się, że do Św. Wielkiej. Mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany napisze więcej.

btrw. 5,3 km to trochę mało na deklarowany odcinek?

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-09-2011 16:57 
Offline

Rejestracja: 07-02-2007 18:51
Posty: 677
Wydaje mi się że to huraoptymizm :-)
Według mnie to dwa odcinki: Katy - Desznica (do wysokości szkoły) i drugi: Świątkowa Wielka - Świątkowa Mała (do drogi Krempna - Ożenna).
No ale tak jak piszą ładniej brzmi :-) Wybory idą!


Na górę
Post: 15-09-2011 17:25 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
humanitas pisze:
No ale tak jak piszą ładniej brzmi :-) Wybory idą!

No fakt, przed wyborami różne rzeczy się robi, nawet potrafią niemalże otwierać na nowo drogi już dawno otwarte :wink: , czego przykładem jest np. droga do przejścia na Przeł. Beskid nad Ożenną, która chwali się jasielski starosta :lol: . Na jego miejscu to bym się ze wstydu spalił, niżli się nią chwalił :wink: , bowiem kto nią jeździ to widzi, że miejscami już się rozsypuje w oczach, najdobitniej w okolicach przełęczy Hałbowskiej.
Natomiast wracając do wspomnianej przez Wojtka drogi, to z tego co czytałem na jasielskich portalach wcześniej jeszcze niż ta ostatnia informacja o "czekaniu 30 lat na drogę", to tak jak pisał humanitas, z drogi Kąty - Desznica - Świątkowa, mają remontować odcinki: Kąty - Desznica, może do Jaworza oraz drogę przez Świątkową Wielką.
A odpowiadając na pytanie, co o tym sądzimy, to można powiedzieć tak, że każdy chce jeździć po dobrych drogach, więc to chyba dobra wiadomość :) .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 15-09-2011 18:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-09-2004 19:47
Posty: 2026
Lokalizacja: Rabka
Dałem się zmanipulować "dziennikarzom" jasielskich i podkarpackich portali... swoją drogą, na czterech, tekst jest niemal identyczny.
Za nic bym nie wpadł na to, że Kąty-Desznica-Świątkowa Mała, to Kąty-Jaworze i Św. Mała-Wielka.
humanitas pisze:
Wydaje mi się że to huraoptymizm :-)

No coś Ty, mnie jako zdeklarowanego miłośnika OR takie informacje w stan huraoptymizmu nie wprowadzają ;) (chodzi mi o asfalt przez Magure i MPN)
Za to z drogi do Jaworrza i Świątkowej Wielkiej się cieszę.

_________________
"Nasze piwo jest zdrowe".
Browar Grybow.


Na górę
Post: 15-09-2011 19:51 
Offline

Rejestracja: 19-12-2007 23:47
Posty: 1371
Lokalizacja: Jasło
HM pisze:
Dałem się zmanipulować "dziennikarzom" jasielskich i podkarpackich portali... swoją drogą, na czterech, tekst jest niemal identyczny.

To raczej nie "dziennikarze" Cię zmanipulowali (choć pośrednio tak), ale to Starostwo Powiatowe w Jaśle, bo oni są podpisani pod tym tekstem, dlatego wszędzie jest identyczne :) . Zawsze dobrze jest napisać tak, by wyglądało to na ogromne przedsięwzięcie, wszak jak się startuje do sejmu, to mniej dociekliwi wyborcy mogą być zachwyceni jakie tu się inwestycje robi :lol: . Ale żeby być sprawiedliwym, nie można mówić, że za poprzedniej kadencji tego starosty nie zrobiono nic, bo dużo dróg wyremontowano wtenczas. Ale z drugiej strony, czy to tylko zasługa tego jegomościa była, to szczerze bym wątpił w to :wink: .

_________________
Szlaki Beskidu Niskiego i nie tylko...: http://www.beskid-niski-pogorze.pl
Konfederacja barska w regionie: http://www.beskid-niski-pogorze.pl/konf ... barska.php


Na górę
Post: 16-09-2011 11:52 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
A czy nie chodzi przypadkiem o drogę z Desznicy do Świątkowej Wlk przez Kotań? Niegdyś była to gruntówka. Kiedy kilka lat temu, 4 lub 5, przejeżdzałem nią ponownie zaliczywszy wcześniej przejazd z Jasła przez Osiek, Samoklęski, Brzezową, Skalnik a z niego kamienistą "autostradą" do Jaworza (z malowniczymi panoramkami; mój Scott rżał z zachwytu) i Desznicy, po chwilowym postoju, by przyglądnąć się pracom remontowym przy cmentarzu wojennym, zjechałem przez Kotań do Świątkowej Wlk i dalej do Radocyny. Nie pomnę już czy wówczas ta droga była na całym odcinku wyasfaltowana, bo miejscami na pewno. To dla mnie niespecjalna atrakcja, bo jeszcze kilka lat wcześniej od startu w Desznicy do Świątkowej Wlk była to gruntówka (mój kolega "zaliczył na niej glebę", bo głębokie koleiny stanowiły niezłe wyzwanie). Więc-być może-jak wspomiałem na wstępie o te właśnie drogę chodzi.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 58 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl