Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 22:02

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 21 Następna
Autor Wiadomość
Post: 23-04-2012 11:25 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Lucyna pisze:
Sprawdziłam m.in. dzwoniąc do prokuratora IPN, który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Świerczewskiego. Zresztą kolejne śledztwo IPN. Oczywiście, nic mi nie mógł powiedzieć na ten temat, on ma prawa i obowiązki takie sam jak "normalny" prokurator. Moja informacja o rzekomym dokumencie bardzo rozbawiła.


Lucyna, wątpliwości wzbudziła ta Twoja informacja. Panowie poprosili abyś podała nazwisko Pana Prokuratora prowadzącego kolejne śledztwo w sprawie śmierci Świerczewskiego z którym to Prokuratorem rozmawiałaś ... a który nie mógł Ci nic powiedzieć bo ma prawa i obowiązki ... ale którego informacja o istnieniu dokumentu z sekcji zwłok generała w którym miało być napisane, iż był on obrzezany, bardzo rozbawiła.
No chyba, że informacja o nazwisku Pana Prokuratora jest równie tajna i aby ją zdobyć trzeba zwrócić się z pisemną prośbą uzasadnioną merytorycznie do Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu a Twoja rozmowa z Panem Prokuratorem miała charakter nieoficjalny w związku z czym nie chcesz go tutaj podkablować - to napisz i po sprawie.

Lucyna pisze:
Trochę okrężną drogą zdobyłam informacje. Nie wiem, czy one dotyczą pierwszego śledztwa? czy drugie śledztwo jest prowadzone? było prowadzone? Same znaki zapytania. Znam tylko numer akt sprawy S 53/11/ZK Prokurator, który prowadził śledztwo jest nieobecny.


Nie wiesz czy te akta których numer podajesz dotyczą pierwszego śledztwa, nie wiesz czy drugie śledztwo jest prowadzone i czy było ono prowadzone (czy rozpoczęto drugie śledztwo) - to co to za akta i jakiego śledztwa dotyczą?

Potrafisz trzymać czytelników tematu w napięciu :D

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy wieści o śledztwie w sprawie śmierci Karola Świerczewskiego.


Na górę
Post: 23-04-2012 15:19 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Lucyna pisze:
Znam tylko numer akt sprawy S 53/11/ZK
Pudełko, Lucyna :lol:
Już sygnatura akt wskazuje, że nie może być to "śledztwo w sprawie śmierci Świerczewskiego".ZK, a w zasadzie Zk to oznaczenie śledztw w sprawie zbrodni komunistycznych. Zn - nazistowskich, a Zi - zbrodni innych (w tym zbrodni nacjonalistów ukraińskich).
Szukaj dalej :mrgreen:
Dla ułatwienia:
Śledztwa w biegu:
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/836/144 ... biegu.html
Śledztwa zakończone skierowaniem aktu oskarżenia:
http://ipn.gov.pl/portal/pl/836/14498/S ... zenia.html
Śledztwa zakończone wydaniem postanowienia o umorzeniu:
http://ipn.gov.pl/portal/pl/836/14499/S ... zeniu.html

Przy okazji - w Naszym Słowie relacja Michała Pulkowskiego:
http://nslowo.pl/content/view/2291/73/
(na stronie podano nieaktualny numer - 16 (2654), a to jest w numerze 17 (2655) z 22 kwietnia br.)
Jest też parę słów od Prezesa Szymona :D


Na górę
Post: 23-04-2012 17:52 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
kabir, o ile dobrze zrozumiałam to co jest napisane na stronie IPN, to na stronach internetowych (tych, do których linki podałeś) zostały zaprezentowane tylko niektóre, wybrane śledztwa. Nie wszystkie.

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/821/Sledztwa.html


Na górę
Post: 23-04-2012 18:13 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Zgadza się, te które "wzbudzają największe zainteresowanie". Natomiast w formie papierowej corocznie publikowane są m. in sprawozdania z przebiegu "śledztw o szczególnym ciężarze gatunkowym" prowadzone przez oddziałowe komisje ścigania zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (niektóre też dostępne w necie).


Na górę
Post: 23-04-2012 18:37 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że śledztwo IPN w sprawie śmierci generała było, a może i było kolejne zaś informacje o tym pierwszym umorzonym i o tym kolejnym (o tym o którym wspomniała Lucyna przy okazji swojej informacji o rozmowie z Tajemniczym Prokuratorem Który Prowadził Śledztwo W Sprawie Śmierci Świerczewskiego a potem napisała, że nie wie czy drugie było czy jest ...) rozpoczętym znajdują się w jeszcze innym sprawozdaniu - takim który obejmuje śledztwa które "nie wzbudzają największego zainteresowania" i nie są śledztwami "o szczególnym ciężarze gatunkowym"? Czy to możliwe?


Na górę
Post: 23-04-2012 18:54 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Hm, ukłucie w palec bagnetem według IPN posiada "ciężar gatunkowy" oraz "wzbudza zainteresowanie" skoro jest. Tym bardziej śmierć Waltera. Ale jest jedno ale. Żeby w ogóle wszcząć śledztwo muszą zaistnieć przesłanki popełnienia jednego z czynów, o których mowa w art. 1 ustawy o IPN - KŚŻpNP
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/32/4862/USTAWY.html
A odstrzał Waltera znamion czynów takich, z jakiej by strony nie patrzeć - nie posiada.


Na górę
Post: 23-04-2012 19:19 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Człowiek uczy się przez całe życie. Dziękuję kabir.


Na górę
Post: 23-04-2012 19:34 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Tak sobie myślę, Chwastek, że teraz, w obecnych czasach IPN nie tyle by nie ścigał tego (ktokolwiek by to był), kto Waltera ubił, ale wystąpił by nawet o nadanie Virtuti Militari onemu, nawet pośmiertnie. Sęk w tym, że według wszelkich znaków na niebie i na ziemi był to Ukrainiec, a na dokładkę upowiec - zatem sprawa VM się jakby troszeczkę komplikuje :lol:


Na górę
Post: 23-04-2012 21:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Znany z imienia i nazwiska Iwan Zacharenko "Hrań", to wg Morozowa lub ktoś z jego czoty, oznaczeni za zasługi w zabiciu Świerczewskiego zostali "Chrin", "Hrań", rojowy "Zajączek" (złoty krzyż zasługi bojowej klasy I), celowniczy "Duch" złoty krzyż zasługi bojowej klasy II, amunicyjny "Wodniak", rojowy "Zając", łankowy "Szwarnyj", celwowniczowie: "Komar", "Berest", stxelec "Hrich" (srebrny krzyż klasy II).


Na górę
Post: 24-04-2012 07:06 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Lucyna czy teraz aby nie powinnaś przeprosić czytelników tego tematu za to, że zostałaś wprowadzona w błąd przez Pana Prokuratora i przekazałaś jak widać nieprawdziwe informacje? Możesz dodać też to o tym przeciętym wrzodzie i o współpracy i zaufaniu na którym opiera się współpraca. Po prostu znowu coś nie zafunkcjonowało. Wiemy wiemy - będziesz musiała wyciągnąć wnioski na przyszłość :D


Na górę
Post: 24-04-2012 07:34 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Women's wrestling again - jak ja to lubie :lol:
Ale posłuchajcie dziewczątka - jeżeli rozmowa Lucyny z prokuratorem istotnie miała miejsce, to raczej nie prokurator wprowadził Lucynę w błąd. Lucyna pytała o coś innego, prokurator mówił o czymś innym, szum informacyjny się zrobił.
Relax :D


Na górę
Post: 24-04-2012 07:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Od początku piszę o tym, że pewien historyk na szkoleniu mówił nam o protokole sekcji zwłok gen. Świerczewskiego. Ponoć jest tam napisane: mężczyzna rasy białej obrzezany. O to się pytałam.
O dokument. Do części dokumentacji związanej ze śmiercią Świerczewskiego nie ma dostępu. Na pewno historyk ze szkolenia nie miał dostępu do tego rodzaju akt. Nie oznacza to, że wprowadził nas w błąd. Świerczewski z pochodzenia był Żydem, jego ojciec zmienił nazwisko z Tanenbaum na Świerczewski. O tym też było na konferencji.


Na górę
Post: 24-04-2012 07:46 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
kabir pisze:
Women's wrestling again - jak ja to lubie :lol:
Ale posłuchajcie dziewczątka - jeżeli rozmowa Lucyny z prokuratorem istotnie miała miejsce, to raczej nie prokurator wprowadził Lucynę w błąd. Lucyna pytała o coś innego, prokurator mówił o czymś innym, szum informacyjny się zrobił.
Relax :D


Jeżeli.

Czyli, że to prokurator pizda bo gadał sobie a muzom :D Czy to coś zmienia w sprawie mojego poprzedniego posta? :D


Na górę
Post: 24-04-2012 07:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Nie mogę już edytować. Jak Wam wspomniałam na konferencji dostaliśmy wydrukowane referaty. Moi Koledzy z realnego świata i z wirtualu, w tym historycy, są tak nimi zainteresowani iż za chwilę idę je skserować x10. To chyba dobitnie świadczy o tym, jak ta konferencja była potrzebna.


Na górę
Post: 24-04-2012 08:06 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
chwastek pisze:
Czyli, że to prokurator pizda bo gadał sobie a muzom :D Czy to coś zmienia w sprawie mojego poprzedniego posta? :D
Troszeczkę tak, on źle zrozumiał Lucynę, Lucyna jego itp.
Lucyna pisze:
Świerczewski z pochodzenia był Żydem, jego ojciec zmienił nazwisko z Tanenbaum na Świerczewski. O tym też było na konferencji.
To m. in. świadczy o poziomie konferencji :mrgreen:
Lucyna pisze:
To chyba dobitnie świadczy o tym, jak ta konferencja była potrzebna.
Owszem, nawet niezbędna. Ale tylko dla pewnej marginalnej grupy ludzi. Nie twierdzę, że takowych nie ma. Są to zwolennicy różnych teorii spiskowych, apologeci akcji Wisła i inni poszukiwacze taniej sensacji :mrgreen:
Z tego, co się orientuję, to jedynie wykład Olejki o działaniach lotnictwa przeciwko UPA był merytoryczny i wnoszący coś nowego. No i podobno Andrzej Potocki dosyć przyzwoicie się zachował.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 306 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 117 18 19 20 21 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl