Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 19-04-2024 12:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 09-06-2009 22:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2007 20:06
Posty: 365
Lokalizacja: Gorlice
Mnie jedno zastanwia. Co ma w głowie taki buc, który niszczy nagrobek? O co takiemu chodzi, co niby chce tym osiągnąć? O ile w jakimś sensie nawet mogę zrozumieć kiboli piorących się na stadionach, a nawet cwaniaczka co aby sobie zaimponować obije przechodnia na ulicy, o tyle za nic w świecie nie mogę pojąć co powoduje ludźmi, którzy niszczą nagrobki na cmentarzach. Wiem, że nic sensownego nie dodałem do niniejszej dyskusji, ale jakem stary i wiele już widziałem, tak tego występku za nic pojąć nie potrafię. I dziwno dla mnie, że prokuratura lekce sobie waży takie występki, oj dziwno. Może to lekceważenie trza by gdzie opisać szerzej, a nagłośnić mocniej?

_________________
jak biec do końca potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce


Na górę
Post: 09-06-2009 23:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Właśnie o tym nagłośnieniu dezynwoltury prokuratury myślę samotniczku, bo też o ile mogę - w naiwności swojej - założyć, że jednak nie było to działanie celowe, a przypadek (wspiął się pajac na nagrobek..., a nie wziął pod uwagę praw fizyki), o tyle postawa policji, a zwłaszcza prokuratury jest nie do przyjęcia!!!!!!!! a najprostszym odniesieniem niechaj będzie taka teoretyczna sytuacja (której nikomu nie życzę...): czy pan/pani prokurator tak samo zareaguje na dewastację nagrobka swojej mamy, taty, brata, dziadka, siostry, babci, wujka, pradziadka etc etc...??????????? :?:

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 20-06-2009 04:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Cokół postawiony, krzyż posklejany z 8 kawałków, zostało jeszcze kitowanie... :)

a prokuratura na monity nie odpowiada...

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Post: 20-06-2009 04:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2005 17:11
Posty: 1070
Lokalizacja: Nowica
Nowica, 19 VI 2009


Mieszkańcy wsi Nowica
gm. Uście Gorlickie
woj. małopolskie
Do
Wójta i Rady Gminy
Uście Gorlickie


Szanowni Państwo,


STANOWCZO NIE ZGADZAMY SIĘ NA ORGANIZACJĘ RAJDÓW SAMOCHODOWYCH NA DRODZE PUBLICZNEJ WE WSI NOWICA I DROGACH DOJAZDOWYCH DO WSI NOWICA!!!

Od paru lat obserwujemy z coraz większym niepokojem rajdy samochodowe, których trasy przebiegają przez naszą wieś. Rajd który odbył się w sobotę 9 V b.r. zrodził konieczność poinformowania Państwa o skutkach, które przyniósł:
· niebezpiecznie szybkie przejazdy kierowców rajdowych (często autami pozbawionymi tablic rejestracyjnych) drogą publiczną przez wieś w dniu 8 V b.r., a także w dniu 9 V b.r. podczas dojeżdżania kierowców rajdowych do punktu startu, a to wszystko wbrew prawu o ruchu drogowym!!!,
· parkowanie w miejscach niedozwolonych, a to na skrzyżowaniu drogi z Odernego z drogą biegnącą przez wieś!!!,
· niedopuszczalne blokowanie drogi przez obsługę rajdu w dniu 9 V b.r. przed wyznaczoną godziną zamknięcia drogi publicznej!!!, a także w miejscach nie wskazanych w ogłoszeniu o rajdzie,
· nie uprzątnięte do co najmniej 19 VI b.r. opony na drodze publicznej!!!,
· zaśmiecony potwornie do co najmniej dnia 19 VI b.r. przystanek PKS na Magurze Małastowskiej!!!,
· zaśmiecone pobocza drogi (także oponami pozostawionymi przez organizatorów rajdu) z Nowicy przez Oderne do Uścia Gorlickiego,
· aroganckie zachowanie kierowców rajdowych, obsługi rajdu i kibiców wobec mieszkańców.

Kiedy wzywamy policję, zanim dojedzie jej patrol, zapada cisza i spokój. Jest w tym coś intrygującego i niepokojącego...
Wszystkie wskazane wyżej skutki (z wyjątkiem pozostawiania opon na drodze publicznej) charakteryzują każdy z poprzednich rajdów zimowych z tym, że nielegalne „ćwiczenia” przed rajdami zimowymi, często rozpoczynały się nawet na tydzień przed wyznaczonym terminem rajdu (sic!). Nadto podczas ostatniego rajdu zimowego (II 2008) zniszczone zostały także znaki drogowe w Nowicy i przy drodze z Nowicy na Magurę Małastowską.

NA KONIEC O SKUTKU, KTÓREGO BEZPOŚREDNIEGO ZWIĄZKU Z RAJDEM NIE JESTEŚMY W STANIE UDOWODNIĆ, NIEMNIEJ ZBIEŻNOŚĆ CZASU I MIEJSCA DAJE WIELE DO MYŚLENIA...
POMIĘDZY GODZINĄ 13 DNIA 8 V B.R., A ZMROKIEM W DNIU 9 V B.R. NA CMENTARZU GRECKOKATOLICKIM PRZY DRODZE NA BIELANKĘ, W NOWICY, ZDEWASTOWANY ZOSTAŁ (UMYŚLNIE LUB PRZYPADKOWO) NAJLEPIEJ TAM ZACHOWANY ŁEMKOWSKI, PIASKOWCOWY NAGROBEK Z POCZĄTKU XX W. PRZEWRÓCONY ZOSTAŁ JEGO COKÓŁ Z KRZYŻEM, CZEGO SKUTKIEM JEST POWAŻNE USZKODZENIE TRÓJRAMIENNEGO PIASKOWCOWEGO KRZYŻA (WIELOKROTNE ZŁAMANIA). WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE KTOŚ (KIBIC?) WSPIĄŁ SIĘ NA COKÓŁ, ABY MIEĆ LEPSZY PUNKT OBSERWACYJNY I CHWYCIŁ ZA KRZYŻ, CO SPOWODOWAŁO UPADEK COKOŁU WRAZ Z KRZYŻEM. TEGO NAGROBKA NIE WYWRÓCIŁ WIATR, ANI ŻADNE ZWIERZĘ...

Fakt ów zgłosiliśmy na policję! Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy kuriozalne pismo z prokuratury, w którym pada stwierdzenie, że dewastacja opisywanego nagrobka NIE JEST PRZESTĘPSTWEM!!!

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że jakkolwiek nie jesteśmy entuzjastami rajdów samochodowych, to szanując prawo innych obywateli, jesteśmy w stanie zgodzić się na ich odbywanie się, z jednym wszakże zastrzeżeniem: ani rajdy, ani kierowcy rajdowi, ani organizatorzy, ani kibice nie mogą stać ponad prawem!
Innymi słowy rajdy są źle organizowane i ani policja, ani inne powołane do pilnowania porządku i przestrzegania prawa służby, nie są w stanie zapanować nad wskazanymi wyżej zjawiskami, a zwłaszcza nad łamaniem prawa w dniach poprzedzających legalne starty rajdowe i dniach rajdów.

W TYM MIEJSCU NASTĘPUJE KILKADZIESIĄT PODPISÓW MIESZKAŃCÓW.

DO ICH UJAWNIENIA NIE ZOSTAŁEM UPOWAŻNIONY.
ORYGINAŁ DO WGLĄDU W SIEDZIBIE MAGURYCZA.

Do wiadomości:
1. Wójt i Rada Gminy Uście Gorlickie
2. Starostwo Powiatowe w Gorlicach
3. Marszałek Województwa Małopolskiego
4. Rzecznik Praw Obywatelskich
5. Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach
6. Automobilklub Krakowski
7. Automobilklub Małopolski
8. Automobilklub Biecki

_________________
Magurycz jest światem, credo quia absurdum.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl