Sercu bliski Beskid Niski

Forum portalu www.beskid-niski.pl
Dzisiaj jest 28-03-2024 13:16

Strefa czasowa UTC+01:00





Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 537 Następna
Autor Wiadomość
Post: 07-04-2012 08:54 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Ta "pamiątka" musiała być umieszczona znacznie wcześniej, bo okaleczone drzewo wytworzyło swoistego rodzaju ramkę wokół tej tablicy, a to zwykle trwa parę lat. Podczas wcześniejszych pobytów w Nieznajowej tego nie zauważyłem, ale wówczas bardziej mnie frapowało pokonywanie kolejnych przeszkód wodnych na Zawoi i Wisłoce, szczególnie atrakcyjne przy wysokim poziomie wody (co za frajda!), choć przy cmentarzu zatrzymywałem się na chwilę refleksji.


Na górę
Post: 07-04-2012 11:27 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Przyjacielska wizyta "polskiej delegacji" u południowych sąsiadów kładła się cieniem na...nie, nie, nie na wzajemnych stosunkach bilateralnych, lecz na deptaku w Bardejovskich Kupelach
Obrazek


Na górę
Post: 08-04-2012 11:41 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Żadna górka niestraszna Grupie Entuzjastów Jednośladów GEJ, więc w drodze na...
Wołosate pamiątkowa tablica przy nieistniejącej cerkwi
Obrazek
majowy śnieg nam niestraszny
Obrazek
a oto i cel podróży, czyli Rozsypaniec
Obrazek
i zagraniczna panoramka
Obrazek
A ponieważ nie dało się do Sianek z powodu porzucenia (przed wojną) pomysłu dokończenia drogi tamże to...
przez Beniową
Obrazek
przycupnąwszy przy miejscu po cerkwi w Siankach
Obrazek
do grobu Hrabiny
Obrazek
i dalej do zagranicznych Sianek w tle
Obrazek


Na górę
Post: 12-04-2012 06:02 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Dopiero teraz zauważyłem, że jakimś dziwnym trafem zdjęcie do posta, który zamieściłem wyżej "się nie wkleiło".
Naprawiam zatem tą niedoróbkę.
Obrazek


Na górę
Post: 12-04-2012 11:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-05-2011 15:05
Posty: 315
Wkleiło się 2 razy:)


Na górę
Post: 12-04-2012 11:56 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
Cóż, złośliwość rzeczy martwych. Kiedy rano wejrzałem na stronę tego zdjęcia nie było i stąd moja poprawka.


Na górę
Post: 12-04-2012 12:04 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
A tego zdjęcia nie ma w galerii zdjęć z Radocyny. Nie chce mi się wierzyć, by Bartek tam nie dotarł.
Obrazek


Na górę
Post: 15-04-2012 14:13 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
A to, sprzed paru lat, "prorocze" zdjęcie (na trasie z Koniecznej do Bardejova, w pobliżu skrętu do Bardejovskich Kupeli) wykonane przed przystąpieniem Słowacji do Unii Europejskiej. Chciałoby się rzec: nic nowego pod słońcem. Jak byli tak i pozostali "gołodupcami". Za to polscy turyści omijają Słowację "szerokim łukiem".
Obrazek


Na górę
Post: 16-04-2012 07:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
stary zakapior pisze:
A to, sprzed paru lat, "prorocze" zdjęcie (na trasie z Koniecznej do Bardejova, w pobliżu skrętu do Bardejovskich Kupeli) wykonane przed przystąpieniem Słowacji do Unii Europejskiej. Chciałoby się rzec: nic nowego pod słońcem. Jak byli tak i pozostali "gołodupcami". Za to polscy turyści omijają Słowację "szerokim łukiem".
Obrazek


To nie było przed przystąpieniem do Unii Europejskiej, ale przed kolejnymi wyborami (które wtedy wygrał Robert Fico, a tak właśnie reklamowała się jego partia - "Smer", jak widać reklama była skuteczna).

Czy polscy turyści omijają Słowację ?
Tu bym polemizowała, bo zależy jaki rejon Słowacji - np. w Małej Fatrze i w Tatrach a także na kąpieliskach termalnych pod Tatrami ciągle jest tłum Polaków.
Ale fakt że wschodnią część Słowacji omijają - po prostu nie ma tam infrastruktury.
Ale ja się z tego cieszę - wolę pusty Beskid Niski, lub Vyhorlat niż zapchany turystami, którzy jego uroków nie doceniają.

A Robert Fico ponownie jest u władzy i mają teraz ogromną aferę korupcyjną "Goryl", taka przy jakiej nasze afery to pikuś.


Na górę
Post: 16-04-2012 08:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-11-2010 09:26
Posty: 1007
Lokalizacja: Bieszczady
Ta Radocyna jest cudna. Śledzę wątek od początku, ja chcę więcej takich wspaniałości. :wink: :)


Na górę
Post: 16-04-2012 10:24 
Offline

Rejestracja: 05-01-2011 08:29
Posty: 38
Radocyna - to co pozostało po łemkowskiej wsi. Lucyna, te wspaniałości są tylko 2 godziny drogi od Twojego komputera - można w jeden dzień obrócić zwłaszcza jak wstaje się wcześnie raniutko :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 16-04-2012 12:37 
Offline

Rejestracja: 07-11-2009 18:57
Posty: 2277
To, że ten plakat był elementem kampanii wyborczej to oczywiste SMER-trzecia droga, ale ja nie chciałem o tym pisać w moim poście. A, że to było przed przestąpieniem Słowacji do UE to też prawda. Zdjęcie było robione klasycznym (tzn. z kliszą) aparatem, bez datownika. Byłem wówczas na wyprawie rowerowej po Słowacji wraz z synem i to mogło być nie później niż w okresie wakacji 2004 r., a może i w 2003 r. Poznaję po rowerze.
A jeśli o polskich turystów chodzi, to oczywiście w Tatrach jest ich trochę, ale zdecydowanie mniej niż wcześniej, a już w Lewoczy, czy Bardejowie-nie mówiąc o terenach bardziej na wschód-pustki. Od wielu lat odwiedzam Słowację, głównie na rowerze-więc mam porównanie. Mnie to nie wadzi-jakby powiedzieli Słowacy, choć dochody od polskich turystów zdecydowanie im spadły. A na podtrzymanie mojej tezy przytoczę jeszcze jeden przykład. Kiedy w wakacje ub. roku, w trakcie podróżowania z częścią Rodzinki po Słowacji zatrzymaliśmy się w Tatrzańskiej Łomnicy, obok księgarni w której przez lata zaopatrywałem się w dobre słowackie mapy i przy okazji w foldery, by zakupić ewentualnie coś nowego nie było żadnego wyboru wydawnictw w języku polskim, za to miałem okazję zaopatrzyć się w foldery-zresztą niezłe, z ciekawymi fotografiami-w języku węgierskim, których wcześniej ze świecą można było szukać. Próbują zatem Słowacy uzupełnić ten brak polskich turystów skierowaniem oferty do Węgrów. I to jest jeszcze jeden dowód na moją tezę.
A skoro już o tych folderach wspomniałem to przytoczę ich tytuły (w spolszczonej wersji, bo niektórych liter nie da się "przepisać"):
- A Eperjesi kerulet,
- Az UNESCO szlovakiaban,
- TOP Szlovakia
I przy okazji przeglądając te foldery dowiedziałem się, że fujara (instrument muzyczny, a nie jakiś niedorajdo-frajer) to fujara. No to już jedno słowo węgierskie znacie.


Na górę
Post: 16-04-2012 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
Słowacja wstąpiła do Unii od 1 maja 2004 w tym samym dniu co Polska.
Więc jeżeli to było lato - to nie był to plakat bezpośrednio przed wstąpieniem tego kraju do Unii.

Przypuszczam, że było to przed wyborami parlamentarnymi w roku 2006, które wtedy wygrał SMER.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_par ... _2006_roku

Wybory były w połowie czerwca, zwykle jeżdżę na Słowację w maju i czerwcu, na krótkie 1-3 dniowe wyjazdy.
Ten plakat tez zarejestrowałam było go pełno w okolicach Żyliny, w rejonie Tatr (na przykład zaraz za Łysą Polaną) i w ogóle wszędzie, widziałam ich co najmniej kilkanaście, w różnych miejscach.

Po wyborach też wisiał jeszcze przez jakiś czas.

Tu sobie można zobaczyć kiedy były wybory na Słowacji i kto wtedy wygrał.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... 5%82owacji


Na górę
Post: 16-04-2012 15:02 
Offline

Rejestracja: 08-05-2008 11:00
Posty: 850
Lokalizacja: Biała Chorwacja
Holé slovenské zadky to plakat wyborczy z 2002 roku:
http://www.inzine.sk/article.asp?art=7590


Na górę
Post: 16-04-2012 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-09-2004 09:16
Posty: 211
Lokalizacja: Chorzów
kabir pisze:
Holé slovenské zadky to plakat wyborczy z 2002 roku:
http://www.inzine.sk/article.asp?art=7590



W takim razie zwracam honor Stary Zakapiorze ;)

Musiał tam wisieć jeszcze prawie rok po wyborach.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 537 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza Zespół Olympus.pl